Cihan: Gazetecilerin önündeki sendikal engeller kaldırılmalı!

Cihan: Gazetecilerin önündeki sendikal engeller kaldırılmalı!
10 Ocak 2019 Perşembe Saat 00:29 0

Hak-İş ve Hizmet-İş Mardin İl Başkanı Eşref Cihan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mardin’de ulusal ve yerel basın alanında mesleklerini zor koşullarda ifa ettiklerine dikkat çeken Başkan Cihan, Basın emekçilerinin Ekonomik ve sosyal açıdan çok daha müreffeh bir koşulda yaşam sürdürmeleri gerektiğini ifade etti.

Mardin’de Hak-İş ve Hizmet-İş İl Başkanı olarak sendikal çalışmalarını sürdüren Başkan Cihan, “Toplumun gören gözü, işiten kulağı olan basın mensupları, mesleklerini ifa ettikleri şehir, bölge ve ülkelerde en etkin denetim mekanizmasıdır. Demokratik toplumların olmazsa olmazı olan basın emekçilerinin mesai mefhumu gözetmeksizin çoğu zamanda mesleğinin gereği olarak, herkesin uzaklaşmaya çalıştığı yerlere haber kovalamak için olay yerine çok daha fazla yaklaşma çabası içerisinde olduklarını görmek; aslında gönül verdikleri mesleklerinin daha iyi yapma gayreti içerisinde olduklarını gösteriyor. Basın etiği ve mesleki sorumluluklar içerisinde bir yandan ailelerinin geçimini sağlamaya çalışan öte yandan da güncel gelişmeler ve kamu hizmetlerinin daha etkin bir biçimde vatandaşa ulaşması noktasında çok önemli görevler yürüten basın emekçilerinin hem sosyal hem de ekonomik haklarının korunma altına alınması sosyal devlet olgusunun gereksinimlerinden bir tanesidir. Bununla birlikte gazetecilerin zor olan çalışma şartlarının daha iyi noktalara getirilmesi, sendikal örgütlenmelerinin önündeki engellerin kaldırılması temel önceliklerin başında gelmelidir. Her gün farklı bir yerde farklı bir gündem ile haber kovalaması ve koşuşturması içerisinde olan basın emekçilerimizin Merkezi Ankara’da bulunan Hak-İş Konfederasyonumuzun çatısı altında bulunan ve basın emekçilerinin daha müreffeh koşullar altında çalışmalarını sürdürebilmeleri için sendikal gayretler içerisinde olan Medya-İş Sendikası’na üye olmaya davet ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ekonomik ve sosyal açıdan basın emekçilerimizin daha iyi şartlarda nice 10 Ocak’ları bir bayram havasında kutlamalarını temenni ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum”.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de PKK/KCK operasyonu 25 Gözaltı

Mardin Merkez ve ilçelerinde terör örgütü PKK/KCK' [...]

8 saat önce...

Geleceğin parlayan yıldızları: Minik kramponlar

Mardin Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde açılan [...]

8 saat önce...

Ekmek İsrafına dikkat çekmek için kermes düzenlenecek

Mardin Artuklu'da milli eğitime bağlı olarak faali [...]

1 gün önce...

Midyatlılar, saldırıda ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı

Midyat’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşla [...]

1 gün önce...

Mardin Eski Belediye Başkanlarından Sadioğlu Vefat Etti

Mardin Belediyesi Eski belediye başkanlarından Huk [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar