Çomaktekin: Gazetecilik zor ve meşaketli bir iştir!

Çomaktekin: Gazetecilik zor ve meşaketli bir iştir!
11 Ocak 2019 Cuma Saat 16:07 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Vekili de olan Mehmet Hadi Çomaktekin, 10 Ocak Gazeteciler Günü vesilesiyle Mardin'de görev yapan gazetecilere, himayesinde görev yapan itfaiyecilerle birlikte ziyarette bulundu.

İtfaiye Erleriyle birlikte ellerindeki Çiçeklerle Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetini ziyaret eden Mardin İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü ve İtfaiye Daire Başkanı Vekili Çomaktekin, eski bir gazete çalışanı olarak, gazetecilerin görevlerinin ne denli zor olduğunun bilincinde olduğunu söyledi.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan ile cemiyet üyeleriyle gazeteciliğin geçmişi üzerine sohbet eden Çomaktekin, "Mardin medyası, kadim şehrimizde kentimize sahip çıkma, kent kültürünü oluşturma ve koruma noktasında da bizlere ve toplumumuza ortak bir bilinç aşılayan çalışmaların içerisinde önemli katkılarda bulunuyor. Bu alanda ve zor zamanlarda el yordamıyla habercilik yapıldığı dönemlerde bu mesleğin tozunu yutmuş, kahrını çekmiş biri olarak , gazeteciliğin, bir gazetenin ne denli zor koşul ve şartlarda hazırlandığını bilen biri olarak, bu meşakatli mesleği yapan kardeşlerimizi böyle bir günde mesai arkadaşlarımızla birlikte sizleri yalnız bırakmak istemedik. Sizlerle aynı mesaiyi paylaşan, bir çok haberde yolunuzun kesiştiği itfaiye çalışanlarımızla birlikte gününüzü kutlar, daha iyi şartlarda bu güzel ve heyecan verici mesleği sürdürmenizi temenni ediyoruz." diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vatandaş, gramla bile altın alamaz hale geldi

Altın fiyatlarının sürekli değişmesiyle iş yapamaz [...]

1 gün önce...

600 dönümlük alan kül oldu

Midyat ile Nusaybin arasında çıkan yangında yakla [...]

1 gün önce...

Boya yaparken akıma kapılarak yaralandı

Dargeçit ilçesinde boya yaparken elindeki demir ci [...]

1 gün önce...

Büyükşehirde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile DİSK’e bağlı Gene [...]

1 gün önce...

Yeni Hasat Sezonu Ziyareti

Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar