Cumhur, Başkanından Çılgın Müjdeler Bekliyor

16 Mart 2018 Cuma Saat 11:17

     Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Heyeti Mardin’i ziyaret edeceklerinden dolayı çok yoğun bir hazırlık süreci yaşanıyor.  Mardin tüm kurumları ile seferber olup misafirlerini güzel ağırlama ve memnun uğurlama için çabalıyor. Alışık olmadığımız çapta ve hızda gece gündüz yapılan imar, tadilat, süsleme ve genel temizlik işleri karşısında halk memnun. Sürekli bu şekilde hizmet beklerken, emeği geçen herkese teşekkürler.                                     

    Tüm kurumlar, Milletvekilleri, Belediyeler, Sivil Toplum Örgütleri,  Kanaat Önderleri, Muhtarlar kısaca şehrin tüm paydaşları,  birlikte hareket ederek, tüm güçleri ile Mardin sorunlarının çözülmesine odaklanmalı. Eksik kalan tesis ve yeni yatırımların kazandırılmasına öncülük etmelidirler. Hızlı Tren, Tıp Fakültesi, Raylı Taşıma, Otobanlar, Çevre yolları, Kalenin Turizme açılması, Teleferik, Kalkınma ve Sanayi gelişmesi için projeler başlamalı.   Türkiye ortalamasının çok üzerinde hızla büyüyen genç kuşakların geleceği, eğitimi ve sağlığı için çok ama çok büyük projelerin acilen hayata geçirilmesi vazgeçilemez öncelikler olmalıdır.

      Cumhur,  Cumhurbaşkanından tek yürek,  tek ses,  güzel baharda, Mardin de Bölge halkına tarihe mal olacak,  özel mesajları ve çılgın proje yatırım müjdelerini merakla bekliyor;   

                            Mardin Büyük şehir konumuna yakışır, 

                       Dinlerin ve Dillerin ortak kardeşliği yaşam kültürüne has  

          Medeniyetlere Başkentlik yapmış Kadim Şehrimize layık Mezopotamya'nın güzel Baharı ve siyası birlik ikliminde; Reisin cömertlik ve sevap hanesine işlenecek; çılgın proje ve olağanüstü hizmetlerin müjdeleri için saatler geri saymaya başladı.                   Mardin tarih boyunca siyaset noktasında şanssız süreçlerden geçmiştir. Aynı partiden Milletvekilleri bile rakip gibi hareket ederek memlekete yeterli hizmet sağlayamamışlar.  Bunun sebebi genel menfaatler den daha çok bireysel ve menfaatperest davranmaktan kaynaklanıyor. Toplumsal kardeşlik ve barışın korunması, pekişmesi adına barış ve kardeşliğin Şehri için birlik vaktidir. Proje ve hizmet baharı geldi, bereketli geçirelim. Tarihe geçen Değerli siyasetçilerimizi anmadan geçmek nankörlük olur.  Rahmetli Fehim Adak ve Şerafettin Elçi hizmetleri ile nasıl unutulmadı ise; bundan sonra da sözde değil, özde gerçek hizmet erleri unutulmayacak.

      Mardin tarihi boyunca en Şanslı ve Bereketli baharını yaşıyor. Yani Her kesimden, İdareci, Siyasetçi ve Bürokratlar ortak bir zeminde ve dayanışma ile hareket etme şansı bulmuştur.  Ak Parti kurucu il başkanlığı ve Milletvekilliği yapmış olan tecrübeli ve Kadirşinas Sayın Nihat Eri İl başkanı olarak atanması ile kamuoyunda geniş ilgi gördü.  Her kesimden gelen destek ile yankılanan birlik ruhu pekişiyor. Sayın Valimiz ve Kaymakamlarımızın ayrımcılık yapmadan hükumetimizin gönderdiği ödenekleri en ucra yerleşim alanlarına bile hizmet ulaştırmaları halkın gönlünde taht kuruyor. Yatırım ve hizmetler yapılırken; kalite kontrol ve kurumlar arası koordinasyonda başarı sağlansa memnuniyet artar.   Başta Teşkilat, Milletvekilleri, Eski Milletvekilleri, Eski teşkilatlar Bürokratlar, Belediyeler, Stk ve tüm Kurumlar aynı paralelde ilk günden birlikte hareket etmesini halk memnuniyetle izliyor. Özellikle Ak Partili Yeni ve Eski Milletvekillerimizin ve Teşkilatların İl Başkanının göreve başladığı ilk günden başlayarak programlarda bir arada dayanışma içinde görünmesi büyük umutlara gebedir. Bu birlikteliğin şahsi çıkar ve ihtiraslara kurban edilmemesi için nerede ise toplu DUA ya çıkılacak. Başka bahara kalacak halimiz yoktur. Bu bahar en bereketli baharımız olmalıdır.                                                                                                                                                                               Tüm Kurumların ve paydaşların kendi alanlarında saha uzmanları tarafından sorunlar, eksikler ve proje yatırım taleplerini içeren raporlarını profesyonelce hazırlayarak Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlar ve heyetindeki ilgili kuruluş temsilcilerine vermeleri için tarihi sorumluluklarını yerine getirmeleri şarttır. Beklenti ve talepler büyük olmalıdır. Çükür siyaseti ile geçmiş yılları kayıpla kapatan bölgemizin hızla kalkınması ve gelişmesi için hükumetimizin özel önem verdiği biliniyor.                                           Cumhur,  Sayın Cumhurbaşkanımızdan, taleplerini dikkate alarak bereketli karşılık vereceğini bekliyor.

 (Gazeteci ve Yazarlar Cemiyet Başkanımız Sayın Kadir Üründü raporu takdire şayan)  


YORUMLAR :::

 1. Veli
  25 Mart 2018 Pazar Saat 19:01 CEVAPLA
  Ne müjde ler aldık?
 2. Emin
  19 Mart 2018 Pazartesi Saat 15:03 CEVAPLA
  nerde kaldı müjdeler? yoksa mardin adına talepler olmadı mı?
 3. emin
  16 Mart 2018 Cuma Saat 16:05 CEVAPLA
  güzel konular belirtmişsin, umarız küçük küçük müjdelerle geçiştirmez Mardin'i....
 4. Celal Ay
  16 Mart 2018 Cuma Saat 11:36 CEVAPLA
  Harika tesbit ve dilekleri yerine ulaşır insaallah
 5. Ahmet
  16 Mart 2018 Cuma Saat 11:19 CEVAPLA
  Tebrikler, Harika olmuş, umarım dilekleriniz gerçekleşir hayat kırıklığı yaşamayız.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Sanal Terör Ölüm Saçıyor 31 Mayıs 2018 Perşembe Saat 16:41
2. Müjdeler Neyine? Kadim Adın Yeter Ey Memleketim 01 Mayıs 2018 Salı Saat 22:22
3. Mardin Büyükşehir veya İl’den Düşerse 24 Haziran 2017 Cumartesi Saat 13:17
4. Sivil Toplumdan Sivil Anayasa Talebi 31 Mayıs 2017 Çarşamba Saat 10:36
5. Sağlıkta Terör Olamaz mı? 25 Şubat 2017 Cumartesi Saat 13:55
6. Büyükşehirlileşebileceklerden miyiz? 21 Ocak 2017 Cumartesi Saat 13:55
7. Milli Eğitim’de FETÖ Terörü Devam Ediyor 21 Aralık 2016 Çarşamba Saat 13:29
8. PKK Dağ Mitingleri 24 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 17:49
9. Hendek ±Bombalı Araç ±Kaos± Darbe =Hesap 24 Temmuz 2016 Pazar Saat 12:45
10. Hayırlı Bayramlar! 06 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 16:13

YORUMLANANLAR :::

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aş [...]

1 gün önce...

Kılıç: Daima gücünü milletten alan tek parti AK Parti’dir

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “12 Ocak C [...]

1 gün önce...

Emeklilere yakıt ve kira müjdesi

TÜED Genel Başkanı Ergün, kira fiyatlarındaki artı [...]

1 gün önce...

Cemiloğlu, SP'den başvurusunu yaptı

Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu, 31 [...]

1 gün önce...

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

12 saat önce...