"DEDAŞ bizi cezalandırıyor"

14 Mart 2018 Çarşamba Saat 16:14 1

Kızıltepe'de elektrik sayaçların mesken dışarısına çıkarılması çalışması sırasında mahalle sakinleri ile DEDAŞ ekipleri arasında arbede yaşanan Kızıltepe Cumhuriyet Mahallesi'nde çalışmanın tamamlanmış olmasına karşın mahalleye enerji verilmemesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Kızıltepe'de enerji nakil hatlarının yer altına indirilmesi çalışmasının ardından elektrik sayaçlarının meslen dışındaki trafolarda toplanması yönünde yapılan çalışmalar sürüyor.

Kızıltepe Cumhuriyet Mahallesi'nde devam eden çalışmalar sırasında sayaçların mesken dışına çıkarılmasına karşı çıkan mahalle sakini kadınlar ile DEDAŞ ekipleri arasında çıkan arbede güvenlik güçlerinin araya girmesiyle son bulmuştu.

Cumhuriyet Mahallesi'nde ortalığın durulması ve DEDAŞ ekiplerinin 42 nolu trafo bölgesinde çalışmalarını tamamlamış olduğu halde mahalleye enerji verilmediğini iddia eden mahalle sakinleri mahallenin cezalandırıldığını iddia ederek, yetkilileri göreve davet etti.

Gazetemize ulaşan ve attıkları mesajlarla enerji verilmemesine tepki gösteren mahalle sakinleri, attıkları mesajlarda; "DEDAŞ ekipleri ile mahalle sakinleri arasında çıkan tartışmaya güvenlik güçleriyle birlikte biz müdahele ettik. DEDAş çalışmasını tamamladı, sayaçları planlanan bölgeye çıkardı, ancak buna karşın en az altı saat günde elektriklerimiz kesiliyor ve bir anlamda biz bunun bilinçli yapılarak cezalandırıldığımızı düşünüyoruz. Basın mensuplarımızın bu konuya duyarsız kalmamalarını ve yetkilileri göreve davet etmelerini istiyoruz"YORUMLAR :::

  1. Basri Güneşeş
    15 Mart 2018 Perşembe Saat 09:57 CEVAPLA
    Okurunuz olarak bıktık tek yanlı haberlerinizden. Hep tek yanlı hep tek yanlı. Hani 'ETİK' ?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Erbakan Vakfından Mardin Müzesine Misyonerlik Tepkisi

Mardin'de daha önce yaptığı misyonerlik faali [...]

1 gün önce...

Yavuz: Kürt meselesini altı ayda çözeriz!

Partisinin Şanlıurfa mitingde konuşan HÜDA PAR [...]

1 gün önce...

Aslan'dan Mıhallemi ve Süryanice sorusu

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Başbaka [...]

1 gün önce...

Veysi Şahin, Dur Durak bilmiyor

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Veysi Şahin 2 [...]

15 saat önce...

AK Parti ve Erdoğan için köy köy dolaşıyor

22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünm [...]

14 saat önce...