DEDAŞ'a bir tepki de Bedirhan Dinler'den

DEDAŞ'a bir tepki de Bedirhan Dinler'den
22 Mart 2018 Perşembe Saat 19:32 0

Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, DEDAŞ'ın vurdumduymaz tutumu nedeniyle ekili alanların kurumaya terk edildiğini milli servetin hebası olarak değerlendirdiği tutum nedeniyle DEDAŞ'a tepki gösterdi.

Çiftçinin alın terine göz koyanları 'hırsız' olarak tanımlayan Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, elektrik kesintileriyle ilgili yaptığı değerlendirmede başta iktidar partisi yetkilileri ve ilgili bakanlıklar olmak üzere, muhalefet partilerini de konuya duyarlı olmaya davet etti.

Dinler, "Son beş gündür ilimizde DEDAŞ'ın yaptığı hukuksuz , vurdumduymaz , tutumu neticesinde ekili alanlar kurumayla karşı karşıya. Yaptığımız bütün girişimler DEDAŞ'ta ya muhatap bulamayışımız veya lakayt tutumlarından dolayı sonuçsuz kalmıştır. Şişirilmiş gerçek olmayan fahiş faturaların ödenmesi çiftçiye dayatılıyor, haksız cezalar kesiliyor. Medyada kendini mağdur, çiftçiyi hırsız ilan ediyorlar. Bizde Çiftçinin alın terine göz koyanlar hırsızdır diyoruz. Yüksek girdi maliyetlerinin altında zar zor geçinen çiftçime reva görülen bu zulmü kınıyorum ve başta iktidar partisi yetkilileri ve ilgili bakanlıkları, muhalefet partilerini bu konuya duyarlı olmaya ve çözüm odaklı çalışmaya davet ediyor ve Bölgeyi esir alan bu şirketi bir an önce denetlemeye davet ediyorum. Tüm çiftçiler adına yeter artık diyorum."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'in en büyük bahçesi milletin hizmetinde

Mardin'de atıl durumda bulunan ve İçişleri Bakanlı [...]

1 gün önce...

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

4 saat önce...

Pozitif Yönetim (1)

.

1 gün önce...

Yağmur Mardinli çiftçilere bereket getirdi

Uzun bir kuraklık döneminin ardından bu yıl bol ya [...]

1 gün önce...

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cev [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN