DEDAŞ'a bir tepki de Bedirhan Dinler'den

DEDAŞ'a bir tepki de Bedirhan Dinler'den
22 Mart 2018 Perşembe Saat 18:32 0

Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, DEDAŞ'ın vurdumduymaz tutumu nedeniyle ekili alanların kurumaya terk edildiğini milli servetin hebası olarak değerlendirdiği tutum nedeniyle DEDAŞ'a tepki gösterdi.

Çiftçinin alın terine göz koyanları 'hırsız' olarak tanımlayan Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, elektrik kesintileriyle ilgili yaptığı değerlendirmede başta iktidar partisi yetkilileri ve ilgili bakanlıklar olmak üzere, muhalefet partilerini de konuya duyarlı olmaya davet etti.

Dinler, "Son beş gündür ilimizde DEDAŞ'ın yaptığı hukuksuz , vurdumduymaz , tutumu neticesinde ekili alanlar kurumayla karşı karşıya. Yaptığımız bütün girişimler DEDAŞ'ta ya muhatap bulamayışımız veya lakayt tutumlarından dolayı sonuçsuz kalmıştır. Şişirilmiş gerçek olmayan fahiş faturaların ödenmesi çiftçiye dayatılıyor, haksız cezalar kesiliyor. Medyada kendini mağdur, çiftçiyi hırsız ilan ediyorlar. Bizde Çiftçinin alın terine göz koyanlar hırsızdır diyoruz. Yüksek girdi maliyetlerinin altında zar zor geçinen çiftçime reva görülen bu zulmü kınıyorum ve başta iktidar partisi yetkilileri ve ilgili bakanlıkları, muhalefet partilerini bu konuya duyarlı olmaya ve çözüm odaklı çalışmaya davet ediyor ve Bölgeyi esir alan bu şirketi bir an önce denetlemeye davet ediyorum. Tüm çiftçiler adına yeter artık diyorum."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

FETÖ'nün Mardin Sorumlusu Mülki Yapıyı Anlattı

FETÖ'nün Mardin ve Şırnak kaymakam ve vali yardımc [...]

1 gün önce...

Üniversiteden kaçan kaçana! Personel sayısı da yarı yarıya düştü

Başarısızlığının yanında alanı dışındaki her konud [...]

1 gün önce...

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

14 saat önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

7 saat önce...

950 paket kaçak sigara ele geçirildi

Yapılan yol kontrolünde 950 paket kaçak sigara ele [...]

1 gün önce...