Demir, Mardin'de yeni bir sayfa açacağız

Demir, Mardin'de yeni bir sayfa açacağız
01 Mayıs 2018 Salı Saat 21:08 0

Ak Parti Mardin Milletvekili aday adayı Hüsamettin Demir, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş'i ziyaret etti.

Mardin'deki seçim atmosferi ve kentteki sorunlar hakkında Güneş ile bir süre sohbet eden siyasetçi ve işadamı Demir, “Seçime kadar çalışmalarımızın hızını kesmeden ivmesini artırarak devam edeceğiz. Teşkilat ve ekip işlerini çok önemsiyorum. Başarının altında ekip ruhu çalışması var. İnşallah vekil olmam halinde ülkemiz ve ilimiz için kalıcı hizmetler yapmak adına elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Bizden önceki AK Parti iktidarlarında Sayın milletvekillerimizin Mardin için yaptıkları hizmetlerinden dolayı tebrik ediyor ve takdirle karşılıyorum. Bunların yanında bizler de göreve geldiğimiz takdirde yapacağımız yenilikçi ve çözüm odaklı hizmetlerimizle Mardin'de yeni bir sayfa açacağız.”dedi.

4 Öncelik Eğitim, İstihdam, Tarım ve Turizm
Milletvekili olması halinde Mardin'de dört önceliğinin olacağını dikkat eken Demir, "İlk önceliğimiz bölgemizin kanayan yarası ve bir çok sorunun kaynağı olan eğitim konusundaki sorunları gidermek ve Mardin'in eğitim çıtasını yükseltmek. Bunun için Mardin'e özgü bürün kurumlarla işbirliği içinde bir eğitim seferberliği başlatacağız. Mardin'in eğitimde her zaman başarısızlığı ile gündeme gelmesi tarihi ve bu kadim medeniyet şehrine yakışmıyor. İkinci önceliğimiz ilimizin Avrupa'nın Ortadoğu'ya açılan kapı statüsü taşıması sebebiyle nakliyecilik ve dış ticaret konusundaki sorunların çözümü için projeler geliştirmek. Bunun birlikte işsizliği çözmek için yeni istihdam alanları oluşturmamız lazım. İlimize yatırımların aktarılması ve işadamlarının burada yatırım yapması için gerekli teşvik ve altyapıyı hazırlayacağız. Diğer bir önceliğimiz birçok alanda sorunlarla başbaşa olan tarımdaki sorunları çözmek. Teknolojik ve ekonomik alanda altyapının iyileştirilerek, seracılık, tarımsal sanayi ve hayvancılık konusunda gerekli adımları atacağız. Son ve en büyük önceliğimiz de Mardin'i tanıtmak bir dünya markası bir dünya şehri yapmak olacak. Kültür ve inanç turizmi konusunda ilimizin var olan potansiyelinin en verimli şekilde değerlendirilerek, yatırım, istihdam ve iş gücü alanlarında güçlü politikalar üreteceğiz."dedi.
Demir'e başarı dileklerini ileten Güneş de “Gazetemizi ziyaret etmenizden dolayı büyük memnuniyet duydum. Önümüzdeki seçimlerde size başarılar diliyorum” diye konuştu.

Hüsamettin Demir?
1973'te Mardin'in Yeşilli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yeşilli' de, Liseyi ise Mardin'de okudu. Erken yaşta ticaret hayatına atılarak kendi şirketini kurdu. İş hayatına çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra bölge turizminin canlanması için turizm hayatına atıldı. Adalet ve Kalkınma Partisinin Kurulmasıyla birlikte sırasıyla, İl Yönetim Kurulu Üyesi, Nusaybin ilçe Koordinatörü, AR-GE Birim Başkan Yardımcılığı, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve son olarak Ekonomi işler Başkanlığından sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Ticaret ve Turizm Hayatına devam eden Hüsamettin Demir, Evli ve Altı çocuk babası olup iyi derecede Arapça, Kürtçe ve orta derecede İngilizce bilmektedir.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Yol araç trafiğine kapandı

Mardin Midyat Karayolu Hop Geçidi kar yağışı nede [...]

1 gün önce...

AK Parti adayları basınla buluştu

AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından AK Parti [...]

1 gün önce...

70 yaşındaki futbolcu Kızıltepe'ye transfer oldu

Kızıltepe 2. Amatör takımlarından Kızıltepe Gençle [...]

1 gün önce...

Aylıkları 1000 tL'ye tamamlanan emeklilere 4 yıl zam yapılmayacak

Bin TL'nin altında aylık alan 105 bin emeklinin ay [...]

1 gün önce...