Derik'te Eğitime Katkı, Şehit Kaymakama Vefa

Derik'te Eğitime Katkı, Şehit Kaymakama Vefa
11 Kasım 2017 Cumartesi Saat 16:40 0

Mardin'in Derik ilçesinde şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün anısına yaptırılan iki okulun açılışı üç bakanın katılımı gerçekleştirildi.

Özel uçakla geldikleri Mardin Havalimanından helikopterle Derik ilçesine geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Gençlik ve Spor Bakanı ilk olarak Tacirle Camisinde şehit kaymakam için okutulan mevlit programına katıldılar.

Şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün anısı Derik’te yaptırılan Anadolu Lisesi’nde yaşatılacak. AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın babası, eski AK Partili Milletvekillerinden hayırsever işadamı Süleyman Bölünmez’in yaptırdığı Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu Lisesi dün açıldı. Mevlit için bölgede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Gençlik Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı bir törenle açılan 28 derslikli lise, Mardin’deki binlerce gence umut olacak.

ERDOĞAN DERİK HALKINA SESLENDİ

Okulun açılış törenine video konferans sistemi ile bağlanıp Derik halkına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün ve diğer tüm şehitlerimizin fedakarlıkları Allah’ın izniyle boşa gitmemiştir. Çukur eylemleriyle, bombalı saldırılarla, suikastlarla ülkemize saldıranların bedenleri gibi isimleri de yok olup gidecektir. Buna karşılık şehitlerimizin her biri yüreğimizde ve burada olduğu gibi eserlerimizde yaşamaya devam edecektir. Okulumuzu ilçemize kazandıran Süleyman Bölünmez beyefendiyi de tebrik ediyorum, ” dedi

‘BURAYA SAFİTÜRK OLMAK İÇİN GELDİK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı konuşmada, Derik’teki açılış törenine, bir irade ve kararlılık adına geldiklerini vurguladı. Soylu, “Bizim medeniyetimizi bölmek, parçalamak isteyenlere karşı hepimiz birer Safitürk olmak için buraya geldik” dedi. Soylu’nun, kendisini ziyaret eden Şehit Safitürk’ü anlattığı sırada gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, konuşmasında “Sporun gücü terörün gücünü yenecektir” derken; Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise “Teröre verilecek en iyi cevap milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Bunu da en iyi eğitimle yaparız” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Az: Milli ve yerli bir müfredatla eğitime devam ediyoruz

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet [...]

1 gün önce...

Dicle Elektrik’ten Müşterilerine Aşure İkramı

Dicle Elektrik, Muharrem ayında müşterilerine a [...]

1 gün önce...

Gökdemir, Öğretmenevi müdürlüğü görevine başladı

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Me [...]

13 saat önce...

Mardin Merkezli FETÖ Operasyonunda 5 Tutuklama

Mardin merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgüt [...]

1 gün önce...

HDP İlçe Başkanı Uyuşturucudan tutuklandı

Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazıl [...]

1 gün önce...