Devlet Hastanesine, En İyi Hizmet Puanı

Devlet Hastanesine, En İyi Hizmet Puanı
19 Şubat 2011 Cumartesi Saat 12:26 0

Bölge hastanesi konumunda olan Mardin Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Çapraz Denetleme Hizmet Teftişi” sonucunda en hizmet puanını aldı.

Son bir yılda hastanede yapılan yenilikler ve hizmetler bazında yapılan değerlendirmede 91 puan alarak Türkiye sıralamasında en iyi hizmet puanını aldıklarını belirten Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Güçlü, Son bir yılda Mardin Devlet hastanesinde önemli derecede hizmet ve yeniliklere imza attıklarını söyledi.

Bir yıl içinde 20 olan poliniklik sayısını 42’ye yükselterek, doktor muayeneleri önlerinde yaşanan hasta izdihamını sona erdirdiklerini belirten Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Güçlü, son günlerde kendisi hakkında yapılan asılsız eleştirilere yaptığı icraatları anlatarak cevap verdi.

Başhekim Güçlü” Bölge hastanesi konumunda olan Mardin Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Çapraz Denetleme Hizmet Teftişi” sonucunda en hizmet puanını aldıklarını belirterek, Daha önce 70 puan olan hizmet kalitesini 0.91 puana çıkarttıklarını ifade eden Güçlü” Türkiye sıralamasında en iyi hizmet puanını aldık. Hastane bünyesinde 62 uzman doktor 118 hemşire ile gece gündüz vatandaşlarımıza sağlık alanında en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.”dedi.

Bir yıl içinde hastanede bir çok yenilikler ve hizmetlere imza attıklarını vurgulayan Dr. Güçlü” Geçtiğimiz yıl hastaneye Emar ve tomografi cihazları aldık. Ankara Hacetepe üniversitesinde 3 ayda verilen Emar filmini biz Mardin de 2 günde veriyoruz. Daha önce dışarıda para ile çektirilen tomografi filmi şimdi hastanede ücretsiz çekiliyor. Büyük şehirlerde yapılan beyin. Pankreas ve doku ameliyatları Mardin devlet hastanesinde yapılmaktadır. Diyarbakır’a yapılan hasta sevkleri artık durdu. Hastane bünyesinde Endokopi ünitesi kurduk, Yeşil kartlı vatandaşlarımız ücretsiz muayene olabiliyor. Yine Bronkoskopi hastaların boğazlarına kaçan maddeleri anında müdahale ediyoruz.

 Hastaneye 2 adet röntgen cihazı aldık hastaların röntgen çekmek için saatlerce sırada beklemekten kurtardık. Doparlı ultrason cihazı aldık her türlü bıçaklama ve kurşunlu vakalarda anında müdahale edebiliyoruz. Kanser tespitini yapan cihazlar aldık alınan cihazlarla kanser teşhisi yapılabiliyor. Hastanede laboratuar sistemi kurduk. Evde bakım ile 800 hastaya hizmet veriyoruz. Hedefimiz Mardin’de üçüncü sınıf yoğun bakım ünitesinin kurmaktır. Ayrıca acil servisi genişletmek istiyoruz. Yaklaşık bir milyon TL’ye mal olacak olan yoğu bakım ünitesi acil servisi Haziran ayında hizmete sokmayı hedefliyoruz. Bütün bu hizmetler bir kenara itilerek yapılan eleştiriler ve haberleri hak etmediğimizi düşünüyorum.”şeklinde konuştu.


KAYNAK: Nezir GüneşYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl [...]

1 gün önce...

Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez d [...]

1 gün önce...

Büyük tarihi eser operasyonu

İstanbul Polisi, cumhuriyet tarihinin en önemli [...]

1 gün önce...

Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda ö [...]

1 gün önce...

PTT Şubesi Cumartesi Günleri de açık olacak

PTT Nusaybin Şubesinin Cumartesi Günleri 10.00 i [...]

9 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6