Devlet Hastanesine, En İyi Hizmet Puanı

Devlet Hastanesine, En İyi Hizmet Puanı
19 Şubat 2011 Cumartesi Saat 12:26 0

Bölge hastanesi konumunda olan Mardin Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Çapraz Denetleme Hizmet Teftişi” sonucunda en hizmet puanını aldı.

Son bir yılda hastanede yapılan yenilikler ve hizmetler bazında yapılan değerlendirmede 91 puan alarak Türkiye sıralamasında en iyi hizmet puanını aldıklarını belirten Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Güçlü, Son bir yılda Mardin Devlet hastanesinde önemli derecede hizmet ve yeniliklere imza attıklarını söyledi.

Bir yıl içinde 20 olan poliniklik sayısını 42’ye yükselterek, doktor muayeneleri önlerinde yaşanan hasta izdihamını sona erdirdiklerini belirten Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Güçlü, son günlerde kendisi hakkında yapılan asılsız eleştirilere yaptığı icraatları anlatarak cevap verdi.

Başhekim Güçlü” Bölge hastanesi konumunda olan Mardin Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Çapraz Denetleme Hizmet Teftişi” sonucunda en hizmet puanını aldıklarını belirterek, Daha önce 70 puan olan hizmet kalitesini 0.91 puana çıkarttıklarını ifade eden Güçlü” Türkiye sıralamasında en iyi hizmet puanını aldık. Hastane bünyesinde 62 uzman doktor 118 hemşire ile gece gündüz vatandaşlarımıza sağlık alanında en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.”dedi.

Bir yıl içinde hastanede bir çok yenilikler ve hizmetlere imza attıklarını vurgulayan Dr. Güçlü” Geçtiğimiz yıl hastaneye Emar ve tomografi cihazları aldık. Ankara Hacetepe üniversitesinde 3 ayda verilen Emar filmini biz Mardin de 2 günde veriyoruz. Daha önce dışarıda para ile çektirilen tomografi filmi şimdi hastanede ücretsiz çekiliyor. Büyük şehirlerde yapılan beyin. Pankreas ve doku ameliyatları Mardin devlet hastanesinde yapılmaktadır. Diyarbakır’a yapılan hasta sevkleri artık durdu. Hastane bünyesinde Endokopi ünitesi kurduk, Yeşil kartlı vatandaşlarımız ücretsiz muayene olabiliyor. Yine Bronkoskopi hastaların boğazlarına kaçan maddeleri anında müdahale ediyoruz.

 Hastaneye 2 adet röntgen cihazı aldık hastaların röntgen çekmek için saatlerce sırada beklemekten kurtardık. Doparlı ultrason cihazı aldık her türlü bıçaklama ve kurşunlu vakalarda anında müdahale edebiliyoruz. Kanser tespitini yapan cihazlar aldık alınan cihazlarla kanser teşhisi yapılabiliyor. Hastanede laboratuar sistemi kurduk. Evde bakım ile 800 hastaya hizmet veriyoruz. Hedefimiz Mardin’de üçüncü sınıf yoğun bakım ünitesinin kurmaktır. Ayrıca acil servisi genişletmek istiyoruz. Yaklaşık bir milyon TL’ye mal olacak olan yoğu bakım ünitesi acil servisi Haziran ayında hizmete sokmayı hedefliyoruz. Bütün bu hizmetler bir kenara itilerek yapılan eleştiriler ve haberleri hak etmediğimizi düşünüyorum.”şeklinde konuştu.


KAYNAK: Nezir GüneşYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

Belediyespor Kulübü Yönetimi Belirlendi

Kızıltepe Belediyesi Meclisinden oluşan Kızıltepe [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Park tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar