DİKA'ya Spor Kompleksi başvurusu

DİKA'ya Spor Kompleksi başvurusu
02 Nisan 2018 Pazartesi Saat 14:02 0

Nusaybin Belediyesinin 2018 yılı projeleri hız kazandı. İlçeye yeni bir spor kompleksinin kazandırılması için Dicle Kalkınma Ajansı'na (DİKA) proje sunuldu. Proje, ilçedeki spor camiası tarafından heyecanla karşılandı.

Nusaybin Belediyesi tarafından 'Kentsel Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi' projesi kapsamında DİKA'ya proje sunuldu. 8 Mart Mahallesi Sinem Sokak üzerinde yapılması planlanan Spor Kompleksinde Futbol Sahası, Basketbol Sahası, Voleybol Sahası, Tenis Kortu, Koşu Parkuru, Kulüp Binası, Açık Otopark ve Çevre düzenlemesi yer alıyor. 6 Bin 865 metrekarelik alan üzerinde yapılması planlanan 'Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi' heyecan yarattı.

-BAYSAL: BELEDİYE OLARAK YAŞAM VE SOSYAL ALANLARIN ARTIRILMASINI PLANLIYORUZ
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi projesi hakkında açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, projenin önemine değindi.
Spor Kompleksinde tüm spor branşlarına ait alanların olacağını belirten Baysal, ilçede yapılacak ortak kullanım alanları ile spor alanlarındaki çeşitlilik, kentte yaşayanların Sosyokültürel anlamda artmış bir yaşam kalitesine kavuşacağını ifade etti.
Nusaybin Belediyesi olarak hizmetlerde yaşlı, genç, çocuk, kadın, erkek ve engelli tüm vatandaşların istek ve ihtiyaçlarına göre projeler hazırladıklarını kaydeden Baysal: "İlçe olarak yoğun bir genç ve çocuk nüfusuna sahibiz. Bu nedenle gençlerimizin zaman geçirebileceğiz, sportif faaliyetlerde bulunacağı bir Spor Kompleksi inşa edeceğiz. Burası tüm halkımıza açık olacak bir merkez olacaktır. İlçemiz için çok önemli bir spor merkezi olacağını düşünüyoruz. İnşallah projemiz kabul edilirse Belediye olarak ilçemize çok önemli bir tesis kazandıracağız. İlçemizde bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu ile Şehir Stadyumunun Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından iyileştirilmesi ile ilçemizde gençlerimizin spor yapacağı alanları artacaktır" dedi.
Nusaybin Belediyesi tarafından DİKA'ya sunulan proje sonuçlarının Haziran ayında açıklanması bekleniyor.

-PROJE, SPOR CAMİASINI HEYECANLANDI
Öte yanda Nusaybin Belediyesinin hazırladığı spor kompleksi projesi ilçedeki Spor Kulüpleri ve Spor Camiası tarafından heyecanla karşılandı.
Belediye Başkan Vekili Baysal’ın tüm çalışmalarında yanlarında olduğunu ve her zaman belediyenin desteğini hissettiklerini bildiren Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu ve Çocuk Gelişim Merkezi Koordinatörü Şehmus Ak, ilçede yeni bir spor kompleksine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi projesinin DİKA tarafından kabul edilmesi temennisinde bulunan Ak: “Yeni Spor Kompleksi projesi Nusaybinli çocuklar ve gençler için çok güzel bir gelişmedir. İlçemizin bu tür tesislere ihtiyacı var. Proje kabul edilir ve sonuçlanırsa ilçemiz için çok güzel ve kalıcı bir spor alanı olacaktır” şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bağış, diğer adaylardan farkını açıkladı.

AK Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olan Orh [...]

20 saat önce...

Sinanoğlu, Artuklu İçin başvurusunu yaptı

Eski dönem AK Parti Mardin İl Başkanlığı gö [...]

8 saat önce...

AK Parti'den Yerel Seçim Sürprizi: Parti Dışındakilere Teklif Götürülüyor

AK Parti'nin yerel seçimlerde siyasete daha önce [...]

1 gün önce...

Büyükşehir için ilk resmi başvuru Aydoğan'dan geldi

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil A [...]

1 gün önce...

İşte AK Partinin Mardin'deki Aday Adayları Listesi

Mardin ve ilçelerinde 2019 Mart Yerel seçimleriy [...]

10 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7