Dicle Elektrik Yatırımlarını 3K Projesiyle Geliştirecek

Dicle Elektrik Yatırımlarını 3K Projesiyle Geliştirecek
18 Temmuz 2018 Çarşamba Saat 16:48 0

Dicle Elektrik tarafından ‘Yeni Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştayda konuşan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, müşterilerine kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak için sahada ileri teknoloji kullandıklarını, işleyişin takibi için de ‘3K’ projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Gerçekleştirilen ‘Yeni Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği Çalıştayı’na Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Karagüzel, Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, Müşteri ve Saha Yönetimi Başkanı Yaşar Arvas ve İl Müdürleri ile bir grup Dicle Elektrik yöneticisi katıldı. Genel Müdür Murat Karagüzel, çalıştayın açılış konuşmasında Dicle Elektrik’te yeni uygulanmaya başlanan 3K Projesi hakkında bilgiler verdi.

Yeşil Alanlar Oluşturulacak

Projeye adını veren 3K ifadesi, ‘Kayıpsız’, ‘Kesintisiz’, ‘Kaliteli’ Elektrik kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. 3K Projesi ile ‘Örnek Köy’ uygulamasında olduğu gibi, belirlenen alanlarda yeraltı şebekeleri döşenmesi, akıllı pano yatırımları, aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi, arızalara anında müdahale edilebilmesi için uzaktan sayaç okuma sistemlerinin kurulması ve enerji kayıplarının minimize edilerek arıza oranlarının düşürülmesi yoluyla enerji kalitesinin artırılarak müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye çıkartılması hedefleniyor. Proje kapsamına 900 civarında trafo bölgesi ve yaklaşık 200 bin abone dahil edilirken, ilerleyen aşamada Dicle Elektrik Dağıtım hizmet bölgesinin tümü projeye dahil olacak.

Dicle Elektrik Bir Teknoloji Şirketidir

Dağıtım şirketi olarak görevlerinin abonelerine ‘Kayıpsız, Kesintisiz ve Kaliteli’ elektrik enerjisi sunmak olduğunu kaydeden Karagüzel, özelleştirme sonrasında teknolojik yatırımlara ağırlık verdiklerini söyledi. Karagüzel, “Teknolojik yatırımlar yapan ve bu doğrultuda hizmet sunan bir dağıtım şirketi olma yolunda çok büyük bir iddiamız var. Bu yönde büyük yatırımlar yaparak önemli bir mesafe aldık. Artık (Biz bir teknoloji şirketiyiz) diyebiliyoruz. Bu teknoloji ile kayıp kaçağı sahada çok rahat takip edebiliyoruz, sayaçları uzaktan okuyabiliyoruz, uzaktan denetleyebiliyoruz. Bu sayede dağıtım sistemimizi daha kolay bir şekilde ölçebiliyoruz. Kurduğumuz ölçüm sitemleri aracılığıyla sisteme giren ve tahakkuk edilen enerjiyi çok rahat şekilde denetleyebiliyoruz. 3K Projesi’nde önemli olan, enerjinin arzı, kalitesi ve sürekliliğidir. Dicle Elektrik Dağıtım bölgesindeki 6 il ve 49 ilçenin tamamı 3K Projesinin uygulama alanı olacak. Bu proje ile bölgeye giren enerjinin tümünü ölçmenin yanı sıra lokal olarak da ölçümler yapabileceğiz. Proje sayesinde arıza, enerji kesintisi sıklığı ve süresi ile gerçekleşen ve gerçekleştirilecek yatırımlarımızı belirleyerek yol alacağız” dedi.

Genel Müdür Karagüzel’in konuşmalarının ardından Dicle Elektrik Dağıtım İş Analizi ve Takip Müdürü Mehmet Akboyun söz alarak 3K projesinin işleyişi hakkında sunum yaparken, Eksim Holding Enerji Ticaret Direktörü Kadir Aydemir ve Eksim Holding Regülasyon Direktörleri Hasan Alma ile Kamil Yalçın Hatipoğlu da birer sunum gerçekleştirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Zehirlenen Köpekler Sokak Ortasında Can Çekişti

Midyat'ta çok sayıda köpek, kimliği belirsiz k [...]

1 gün önce...

Whatsapp'ta artık 13 saat 8 dakika 16 saniyeniz var

Whatsapp'ın yakın zamanda kullanıcılara sundu [...]

1 gün önce...

Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev Yandı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobi [...]

1 gün önce...

Katliam gibi kaza: 7 ölü, 24 yaralı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında, [...]

1 gün önce...

Düşüşü Sürdüren Dolar, eşik rakamın altına indi!

ABD'li Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasını [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7