Dinçel, STK'larla bir araya geldi

Dinçel, STK'larla bir araya geldi
09 Haziran 2018 Cumartesi Saat 14:49 0

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi öncesi çalışmalarını yürüten AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Şeyhmus Dinçel, Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu bileşenleri ile bir araya geldi.

Saha çalışmalarını hızlandıran AK Parti Milletvekili Adayı Şeyhmus Dinçel, gündüz köy, mahalle, kurum ziyaretleri ve SKM Çalışmalarının yanında sahur vakitlerinde de farklı programlara katılıyor.

Özel bir otelin toplantı salonunda düzenlenen programa Mardin STK Platformu bünyesindeki, dernek, vakıf ve sendikaların temsilci ve başkanları ile AK Parti İl Başkanı Nihat Eri de katıldı. Samimi bir ortamda geçen programda Milletvekili Adayı Dinçel ve İl Başkanı Eri, STK Başkanlarından kendilerine gelen sorulara cevap verdi, sorun ve taleplerini dinledi.

Diğer dernek başkanı ve temsilcilerinin söz aldığı toplantıda konuşan Dinçel, STK’ların önemine sık sık vurgu yaparak Mardin Kültür ve Turizm Derneği Başkanı olarak kendisinin de platformun kurulduğu günden beri bir bileşeni olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir devletin ne kadar güçlü olursa olsun STK’ların yardımı ve iş birliği olmadan hedeflerini gerçekleştiremeyeceğini dikkat çeken Dinçel, Mardin'deki Sivil toplum örgütlerinin kendi içlerindeki birliği, beraberliği dayanışmasının da çok önemli olduğunu belirterek, "Sivil toplumu, devletin milli birlik ve beraberliğimizin kilit taşı olarak görüyoruz. Bizim için sivil toplum, devletin karşıtı değil, her zaman en önemli tamamlayıcısı olmuştur. Mardin’in vakıf ve gönüllü teşekküller noktasında ne kadar zengin olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızın her biri Mardin yararına çalışan, yani millete hizmet eden, bunu da hiçbir menfaat beklemeden yapan kuruluşlarımızdır. Sivil toplum örgütlerimizin dayanışması, birlik ve beraberlik içerisinde olması hem hedefler için, hem de Mardinimiz, ülkemiz, milletimiz için çok büyük anlam ifade ediyor. Geçmişte yaşanan onca sıkıntı ve baskıya rağmen bugün STK’ların eskisinden güçlü bir şekilde çalışmalarına devam etmeleri, milletimizin bu müesseselere sahip çıkması sayesindedir. 80 milyon olarak büyük bir aileyiz. Bütün sorunların çözüme kavuşturulmasında bir aile olarak hareket etmeliyiz. Programda bizleri yalnız bırakmadığınız bizleri şereflendirdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum."dedi.

Seçilmesi takdirde görev süresi boyuca sivil toplum örgütü temsilcileriyle istişare halinde olacağını aktaran Dinçel, "Mardin için birlikte çok güzel şeyler yaptık, birbirimize güç verdi. Sizlerin nezdinde, sizlerin temsil ettiğiniz üyelerinizin, toplulukların hemşehrilerimizin gücü ile Mardin'de başarıya ulaştık. Bundan sonra da o güçle çalışacağız. O güç, Mardin'i hak ettiği yere taşıyacak. Gerek 17-25 Aralık süreci gerekse 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü bu neviden yapılmış alçakça kalkışmalara karşı bu platform her zaman milli iradenin yanında yer almıştır. Bize düşen milletimizin birliği ve bütünlüğü için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak ve önümüzdeki 24 Haziran seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı seçtirmektir.Biz STK'larımıza, halkımıza, milletimize güveniyoruz."diye konuştu.

Konuşmasında STK’ların önemine sık sık vurgu yapan İL Başkanı Nihat Eri de "İlimiz önemli bir noktaya gelecekse, bunu sivil toplum kuruluşlarımızdan ayrı düşünemeyiz. Kendilerine bu anlamda parti olarak bu güne kadar verdikleri dstekelrden dolayı teşekkür ediyoruz"diye konuştu.

Mardin STK Platformu Başkanı Mustafa Aydın da "Genç bir siyasetçi olarak uzun yıllardır tanıdığımız ve aynı zamanda bir bileşenimiz olan Şeyhmus Dinçel kardeşimiz saha çalışma performansı ve hemşehrileriyle geliştirdiği sosyal diyaloğu takdire şayandır. Bu ülke sürekli ayaklarına prangalar vurulmaya çalışılan bölgesinin en güçlü ülkesi.Bir taraftan dış güçler diğer taraftan terör örgütleri tarafından bu gücümüz zayıflatılmaya çalışıldı. STK'lar olarak her zaman Mardin'de bunun karşısında bir set olarak karşısında durduk.Bundan sonra daduracağız."diyerek kendisine başarılar dilediğinde bulundu.

STK temsilcileri, yaşadıkları sorunları ve isteklerini aktardı. Dinçel, anlatılan sorunları tek tek not alarak çözümü için çalışacaklarını söyledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Aralarında iş adamı ve basın mensuplarının da yer [...]

1 gün önce...

TOKİ sözünün yerine getirilmesini istiyorlar

Savur'da yaşayan vatandaşlar, daha önce ilçede yap [...]

1 gün önce...

Çakmak tamirciliğiyle çocuklarını okuttu eşinin tedavisini yaptırdı

Kızıltepe ilçesinde ikamet eden Abdülkadir Kayan, [...]

1 gün önce...

26 yıllık evlat hasreti 'Ömer Halis’le sona erdi

Mardin'de şehit çocukları olan Aynur(42) ve İshak [...]

1 gün önce...

Derik'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi

Derik İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birli [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

2
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

4
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7