'Dindar kesimi affın dışında bırakıyorlar'

'Dindar kesimi affın dışında bırakıyorlar'
25 Eylül 2018 Salı Saat 11:25 1

28 Şubat ve FETÖ yargısımağduru mahkûmların aileleri, MHP'nin Meclis'e sunduğu afla ilgili tasarıda dindar kesime yer verilmemesine tepki gösterip, seslerinin duyulmasını istediler.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi Sözcüsü Musap Arasan ile Yusufi-Der'den bir heyet, İslami hizmetlerinden dolayı yıllardır cezaevine konulan mağdurların ailelerini ziyaret etmeye devam ediyor.

Yaklaşık 25 yıldır cezaevinde bulunan Murat Salur'un ailesini ziyaret eden heyet, ailenin sıkıntılarını dinleyerek, 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarının yaşadığı zulümleri tekrar dile getirmek istediklerini belirtti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden Yusuf Salur, oğlu Murat ve diğer mağdurlara FETÖ'nün savcı ve hâkimleri tarafından verilen cezaların geçersiz sayılması gerektiğini söyledi.

Salur, "İnsanların hepsi mağdur. FETÖ'nün kumpasıyla hâkim, savcı ve polisler ifade almadan kendilerinin kurguladığı ifadeleri zorla imzalatmışlar. Terör olan bir savcı ve hâkimin verdiği ceza nasıl geçerli olur? Bunun, mutlak surette geçersiz olması gerekir. Bizim çocuklarımızı FETÖ'cüler içeri attı, şimdi onlar da içeridedir. Bu nasıl adalettir? Suçlu ve gaddar olan bir insan nasıl mazluma ceza verir ve bu nasıl geçerli olur? FETÖ, devleti yıkmak için çalıştı; insanları cezaevine attı ve bu insanlar 25 yıldır cezaevindeler. Bunları affetmek için çabalıyorlar. Dindar kesimi affın dışında bırakıyorlar. Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerinin bunu gündeme getirmeleri ve söz konusu hususun af kapsamına alınması gerekir." dedi.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi Sözcüsü Arasan ise "İnisiyatif olarak, sizi ziyaret ediyoruz. Bu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesini istiyoruz. Siz de bu mağduriyetleri birebir yaşamız kişilerdensiniz. Çalışmalar yürütüyoruz ama bir türlü netice alamıyoruz. Son olarak, MHP'nin af teklifi var. Maalesef bunlardan dindar insanlar, FETÖ savcılarının mağdur ettiği insanlar faydalandırılmıyor, isimleri dahi geçmiyor. Öncelikler Atatürk ve devletin milliyetçi yapısı oluyor ama bu insanlar öncelikler arasına alınmıyor. Biz, bu mağduriyetlerin tekrar gündeme gelmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    25 Eylül 2018 Salı Saat 21:03 CEVAPLA
    Mardin Milli Eğitimde de FETÖ'cülerin telkiniyle AKP'li müdürlerin baskı yaptığı, görevden aldırdığı idareciler de hâlâ sürünmektedir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

9 saat önce...

“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl [...]

1 gün önce...

Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez d [...]

1 gün önce...

Büyük tarihi eser operasyonu

İstanbul Polisi, cumhuriyet tarihinin en önemli [...]

1 gün önce...

Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda ö [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6