Diş Sağlığı Merkezi'ne çevre ilçelerden yoğun ilgi

Diş Sağlığı Merkezi'ne çevre ilçelerden yoğun ilgi
28 Ağustos 2018 Salı Saat 12:58 0

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne Şırnak ve Şanlıurfa'ya bağlı ilçelerden de gelen yoğun hasta sirkülasyonuyla dikkat çekiyor.

Günde 750 hastayı ağırladıklarını belirten Baş Hekim Davut Tacar, kurulacak yeni ünitelerle birlikte günlük bin 200 hastaya kadar bakabileceklerini söyledi.

Kızıltepe eski Hastane Caddesi'nde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yaptığı hizmetlerle özel diş hastanelerini aratmıyor. 26 doktorla başta Kızıltepe ve Mardin'in bütün ilçelerine hizmet veren merkez, Şanlıurfa'nın ilçelerinden de diş hastalarını kabul ediyor. Merkez şimdilik günlük 700 ile 750 hastaya bakabiliyor.

Şanlıurfa'dan hasta geliyor

Teknolojik alt yapılarını yenilediklerini belirten Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Baş Hekimi Davut Tacar, “Hastanemizde 26 tane doktorumuz var. Çevre illerden de hastanemize geliyorlar. Şanlıurfa’ya bağlı Ceylanpınar ve Viranşehir’den Şırnak'ın Cizre ilçelerinden de hasta geliyor. Mardin’deki komşu ilçeler olan Derik ve Nusaybin’den de hastalarımız geliyor. Bayağı yoğun bir hasta trafiğimiz mevcut. Bu da merkezimin kaliteli sağlık hizmetinin bir yansıması olarak görülebilir" dedi.

"7 yeni ünite daha açılacak"

Kapılarına geleni geri göndermediklerini vurgulayan Tacar, "Halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Buraya geleni göndermemeye çalışıyoruz. Günlük 700-750 hastamız geliyor. İl Sağlık Müdürümüz Saffet Yavuz Bey’den talepte bulunduk. 7 tane ünite daha açılacak. Bundan sonra sayımız bin 200 hastaya çıkacak. Üniteler için alt yapımızı yapmaya başladık. Biz burada bütün ağız ve diş sağlığı merkezlerinde yapılan hizmetlerin aynısını yapıyoruz. Diş çekimi, dolgu ve kanal tedavisi ve köprü olsun yapıyoruz. Sadece tel tedavisi ve implant dediğimiz tedaviyi yapmıyoruz. Onlar için de uzman doktorumuz yok. Bunun için genelde Diyarbakır’a sevk ediyoruz" açıklamasını yaptı.

Derik’ten diş tedavisi için Kızıltepe’ye gelen Sevim Ekinci, “Bizim diş hastanesi olmadığı için biz Kızıltepe’yi seçtik. Bu hastane temizdir, doktorları iyi olduğu için burayı beyandık. Buraya geldik çok memnunuz” dedi.

Şanlıurfa Ceylanpınar’dan diş tedavisi için Kızıltepe’ye gelen İbrahim Çelik ise şunları söyledi: “Biz Ceylanpınar’dan geldik. Burada çok güzel yapıyorlar. Hastane temiz olduğundan dolayı burayı seçtik” diye konuştu.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

1 gün önce...

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

1 gün önce...

Hayatını kaybeden çocuk organlarıyla umut oldu

Mardin'de tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını y [...]

1 gün önce...

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Mardin'e ziyaret

Celal Uzunkaya: "Mardin dahil buralardaki pek ço [...]

1 gün önce...

Midyat ve Savur'da Siyer sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN