Dündar: Kızıltepe’de hedef 5 bin kişiyi iş sahibi yapmak

Dündar: Kızıltepe’de hedef 5 bin kişiyi iş sahibi yapmak
18 Mart 2019 Pazartesi Saat 13:44 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine Kızıltepe’de odalardan ve iş verenlerden tam destek geldi. Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, hedeflerinin 2019 yılı içerisinde 5 bin kişinin iş sahibi olması olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Şubat’ta başlatılan istihdam seferberliğini ardından her şehirde odalar ve borsalar bünyesinde destek ve tanıtım merkezleri kuruldu. Kızıltepe ilçesinde de Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda oda başkanlarına ve iş verenlere İstihdam seferberliği adı altında ‘Burası Mardin Burada İş Var’ bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mehmet Yüzer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Şoförler Odası Başkanı Bedran Şahin, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (OSB) Nasır Duyan, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç, Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, İş-Kur Mardin Müdür Yardımcısı Abdürrahim Yalçın katıldı.

Kaymakam Mehmet Yüzer, “Ekonominin çarklarının dönmesi için istihdamın yüksek olması gerekiyor. İnsanlar para kazanabilecek ki harcama yapsın. Harcama yapıldığı zaman ticaretin çarkları da dönecek. O yüzden devletimiz ve hükümetimiz birkaç yıldır istihdam seferberliği üzerinde duruyor. Yeni istihdam edecek işverenlerimize teşvikler uygulanıyor. Ben umut ediyorum ki işverenlerimiz daha çok kişi istihdam eder. Daha çok kişi par kazandığı için daha çok para harcar bunun için üretilen mallar da satılmış olur. Böylece ekonominin çarkları daha güzel döner. Toplumumuz daha çok müreffeh olur.” diye konuştu.

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, “Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar. Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hedeflerinin 5 bin işsizi iş sahibi yapmak olduğunu Vurgulayan Dündar, “Cumhurbaşkanımız ve TOBB Başkanı Türkiye genelinde 2 buçuk milyon işçi alacaklarını söylediler. Bizde bu programı yaptık. İnşallah sanayicilerimiz de işçi alacak. Temennimiz 4bin- 5 bin işçi almak olacak. Onlar da iş sahibi olacaklar. İnsanlarımızın iş sahibi olmalarını istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (OSB) Nasır Duyan da sanayicilerin önündeki engellerin kaldırılmasını istedi. Duyan üretim olmadan istihdamın da olamayacağını söyledi.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Turizm acenteleri Mardin'de toplandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöneti [...]

1 gün önce...

Bu projeye katılan kadınlara ayda 2 bin 80 tl veriliyor

Hayata geçirilen 'İşte Anne' projesiyle kadınlar i [...]

1 gün önce...

Hetawî Kurd üzerine bir röportaj

Osmanlı dönemi Kürt basını hakkında yapılan kapsam [...]

1 gün önce...

'Çocuklarda horlama; geniz eti ve bademcikte büyümeye neden oluyor'

Op. Dr. Hayati Kale, “Geniz eti büyümesi olan çocu [...]

1 gün önce...

Mardin'de yoğun yağış sonrası ortaya çıktı, kilosu 125 liradan satılıyor

Mardin’de, yaklaşık iki yıl aradan sonra yoğun yağ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN