Dünyanın en pahalı ayakkabısı Mardinli bir ustadan

Tam 87 bin TL Dünyanın en pahalı ayakkabısı Mardinli bir ustadan
14 Mayıs 2019 Salı Saat 17:00 0

7'nci kez düzenlenen Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye Fuarı İstanbul Pullman Kongre Merkezi'nde 87 bin TL'lik satış fiyatı ile fuarın gözdesi haline gelen Mardinli bir ayakkabı üreticisi tarafından yapılan ayakkabı Rus koleksiyonere satıldı.

Bu yıl 7'nci kez düzenlenen Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye Fuarı İstanbul Pullman Kongre Merkezi'nde açıldı. 87 bin TL'lik satış fiyatı ile fuarın gözdesi haline gelen Mardinli bir ayakkabı üreticisi tarafından yapılan ayakkabı Rus koleksiyonere satıldı.

Eksposhoes Ayakkabı Moda Sariciye Fuarı, İstanbul Pullman Kongre Merkezi'nde açıldı. Bu yıl 7'nci kez kapılarını açan fuarda 120 ayakkabı üreticisinin son kreasyonları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Binlerce farklı modelin yer aldığı fuara ziyaretçi akını yaşandı. Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye Fuarı'nın gözdesi, Mardinli ayakkabı üreticisi tarafından üretilen ayakkabı oldu. Yılan derisiyle kaplanmış ve altın detaylarla süslenen ayakkabı, fuara adeta damga vurdu. Fuarın en değerli parçası olan bu ayakkabı 87 bin TL'ye Rus koleksiyonere satıldı.

Fuar hakkında genel bilgi veren Eksposhoes CEO'su Erkan Demir, "Yaklaşık 120 firma katılıyor. Bu süreç içerisinde, bu fuarın temel amacı ihracata yönelik. Yurt dışından ciddi bir ziyaretçi davetimiz vardı. Bu 4 gün içerisinde bin 500 yabancı iş insanını burada ağırlayacağız ve kış modasını onlara göstereceğiz. Şöyle söyleyeyim, bizim fuarımız butik fuardır. Tamamen özel bir fuardır" dedi.

Fuarda sergilenen, birbirinden değerli ayakkabılarla ilgili konuşan Demir, "Fuarda bütün ürünler el emeği. Hepsi çok değerli. Yalnız fuar için ve şov için üretilmiş özel bir ayakkabımız var. Bu ayakkabımız yılan derisinden yapılmış, altın kaplama işlemelerden yapılmış bir ayakkabı. Bu özel tasarım olduğu için de bir Rus firmasını bunu istemişti. Tasarım ayakkabı 87 bin TL'ye kendilerine satıldı" ifadelerini kullandı.

Fuarın gözdesi haline gelen ve 87 bin TL'ye, Rus koleksiyonere satılan ayakkabının üretim süreci hakkında bilgi veren Mardinli ayakkabı üreticisi İlhami Yıldız, "Ayakkabımız piton yılanı derisinden ve altın aksesuarlardan oluşuyor. Gündemdeki moda trendlerine göre yapıldı. Ayakkabının uzunluğu 10.30 cm. bu seneki trendimiz budur. Ayakkabımızın satış ücreti 87 bin TL. Rus bir koleksiyonere satıldı" şeklinde konuştu.

Birbirinden farklı ayakkabıların sergilendiği Eksposhoes Ayakkabı Moda Sariciye Fuarı 14-17 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite bu yıl da BAŞARISIZLIK sıralamasını kimseye kaptırmadı!

İsmi skandal ve yolsuzluklarla gündeme gelen Mardi [...]

1 gün önce...

Türkiye'de kayıtlı işsiz sayısı açıklandı!

Türkiye İş Kurumu kayıtlı işsiz sayısını açıkladı. [...]

1 gün önce...

Facebook 500 kişiyi işe alacağını duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformla [...]

1 gün önce...

Altın yükselişini sürdürüyor! İşte güncel fiyatlar

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının [...]

1 gün önce...

Son dakika! Aşiret kavgasında kan aktı: 6 ölü

Arazi anlaşmazlığı yüzünden aşiret mensupları aras [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7