EMİTT Fuarının Açılışına DİKA damgasını vurdu

EMİTT Fuarının Açılışına DİKA damgasını vurdu
26 Ocak 2017 Perşembe Saat 13:16 0

Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Mardin, Siirt, Şırnak ve Batman'ın kültürel, doğal ve turistik değerlerini dünyaya tanıtmak adına çalışmalarını her alanda sürdüren Dicle Kalkınma Ajansı, bu yıl 21'nsi düzenlenen dünyanın 5'inci büyük turizm fuarı olan EMITT 2017'de 4 ili tanıtımına katkı sağlıyor.

Mardin'in kültür ve turizmini tanıtmak anlamında çalışmalarını sürdüren DİKA ve Mardin Valiliğinin katıldığı bu yıl 21'ncisi düzenlenen ve dünyanın 5'inci büyük turizm fuarı olan EMITT Furanının açılışında en büyük ilgiyi Mardin'in tanıtım standı aldı. 29 Ocak'a kadar İstanbul TUYAP-Büyükçekmece fuar alanında 80 ülkeden toplamda 4 bin 500 kurum, kuruluş ve beldenin katıldığı fuarın açılış yapıldı.

NE DİKKAT ÇEKİCİ STANT
Fuarın en dikkat çekici stantlarından birisi olan Mardin standı kentin tarihi ve kültürel değerleri ziyaretçilere tanıtılıyor. Telkariden badem şekerine, leyli müzik grubundan bakır işlemesine kadar farklı alanların tanıtımını yapıldığı Mardin standı, gelen ziyaretçilere adeta küçük bir Mardin'i arattırmıyor.

ARTUKBEY'DEN BADEM ŞEKERİ İKRAMI
Tarihi bir Mardin evinin gezilebilecek şekilde tasarlandığı stant alanında, gelen ziyaretçilere Artukbey badem şekeri ikramında bulunurken, ayrıca yöresel bulgur ve mercimek ikramında bulunuldu.
Fuarda Mardin standını ziyaret eden DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, tüm turizm tur ve ilgililerini standa beklediklerini ifade ederek, "Mardin turizm anlamında zamanında bir milyon turist ev sahipliği yapmış bir büyük potansiyele sahip bir ilimiz. EMİTT Fuarı'mız da dünyada beşinci büyük fuar. Biz Mardin’in turizm adına bütün güzelliklerini ziyaretçilerimize sunmak istedik. Gelen misafirlerimize öncelikle Mardin'imizi tanıtıyoruz. Kültür ve inanç turizmi potansiyeline sahip ilimizin turizm anlamında sesini dünyaya duyurmak, ekonomisine katkı sunmak anlamında bizde burada tanıtımlarımızı sürdürüyoruz. Mardin yılın 12 ayında da dışarıda gezebileceğiniz bir iklime sahip. Turistik gezi için geldiğinizde en az 3-4 günlük planlar yapmalısınız ki Mardin'in güzelliklerini yaşayabilesiniz. Biz EMITT 2017 fuarında turistlere Mardin'e gelmek için birçok neden sunuyoruz. Tanıtım anlamında da fuara geniş bir katılım gösterdik. Güzel bir fuar oluyor bizde Mardin'in turizm potansiyelini dünyaya tanıtmak istiyoruz. Adına yakışır bir fuara tanıklık ediyoruz. Misafirlerimizi standımız da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Mardin EMITT 2017'ye damgasını vurdu diyebiliriz. Herkesi Mardin'e bekliyoruz, bu güzellikleri yerinde görmeye davet ediyoruz."dedi.
Fuarda AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Artuklu Belediye Başkan Vekili de olan Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Kültür ve Turizm İl Müdürü Alaaddin Aydın, İstanbul'daki Mardinliler Federasyonu Bakanı İbrahim Biter ve dünyaca ünlü ressam İsmet Yedikardeş de Mardin standını ziyaret eden misafir ve davetlilere Mardin hakkında bilgilere vererek Mardin'i ziyaret etmelerini istediler.

Mardin'in tadını yurt içinde ve yurt dışında 35'e aşkın şube üzerinden tattıran Artukbey Kahve ve Kuruyemiş Markası da; Marka Sahibi İşadamı Tacettin Yertüm'ün koordinasyonunda Mardin'in damak zevkini, standı ziyaret eden misafirlere ikram ederek, kadim kentin tanıtımına katkıda bulunuyor.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

TURİZM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

1 gün önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

1 gün önce...

Hakkını aramak için Mardin'den Ankara'ya yürüyor

Nüfus kayıtlarında 14 yıl ölü gözüken ve bu süre z [...]

6 saat önce...

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

3 saat önce...

Kaymakam Tekin'e ziyaret

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hal [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar