EV dekorasyonunda dolap modeli ne kadar önemli?

EV dekorasyonunda dolap modeli ne kadar önemli?
12 Mart 2018 Pazartesi Saat 16:18 0

İlkokul döneminizin öğrenci ve öğretmen dolaplarını seksenlerin son dönemlerinde yakalamış iseniz metal dolapların henüz aklınızda olduğuna eminiz. Metal dolaplar zamanla günlük hayattan silindi ve sadece iş yerlerinin belirli bölümlerinde kullanılmaya başlandı.

İlkokul döneminizin öğrenci ve öğretmen dolaplarını seksenlerin son dönemlerinde yakalamış iseniz metal dolapların henüz aklınızda olduğuna eminiz. Metal dolaplar zamanla günlük hayattan silindi ve sadece iş yerlerinin belirli bölümlerinde kullanılmaya başlandı. Tamamen silindiğini düşündüğünüz metal dolap günümüzde izlerini belirli belirsiz sürdürüyor. Aslında tamamen yok olduğu düşünülürken küllerinden doğdu da denilebilir. Alternatif ürünlerin üst üste gelmesi ile silindiği düşünülen çelik dolap zamanla alternatif ürünleri gerisinde bırakıp modadan anlayan kişiler için dekorasyonda tercih edilebilir bir hal aldı. Hatta belirli bir dönem dizilerde dahi çelik metal dolap olarak yüksek tabanlı evlerde yerini aldı.


Çelik dolap için moda demek doğru mu yanlış mı tam olarak bilemiyoruz ama yine de maskülen tarz benimseyen kişilere hitap ettiğini söyleyebiliriz. Aslında erkeklerin bekar evlerinde kullandığına inanılıyor soyunma dolabı olarak ama bakıldığında bu yargının sadece renkten dolayı bu şekilde algılandığı görülüyor. Halbuki dosya dolabı ya da soyunma dolabı istediğiniz gibi kullanabileceğiniz dolaplar arasında yer alıyor. Bu yüzden de maskülen tarz olarak görülüyor ama size farklı renklerde kullanmayın demiyorlar.

Yanılgılarınızı ortadan kaldırın ve dekorasyonunuzda farklı tarzlardan yararlanmak istiyorsanız yemek mekanlarınızda dahi bu dolaplardan esinlenebilirsiniz.


Endüstriyel dolap parçalarının vazgeçilmez detayları arasında yer almakta olan çelik soyunma dolabı görselliği size hitap etmiyor gibi düşünerek satın alabileceğiniz bir parça olabilir ama baktığınız zaman farklı renkler ile kombin ederek en azından kullanım kolaylığından yararlanabilirsiniz. Doğallıktan yana olan kişiler dosya dolabı olarak tercih ettikleri bu ürünleri boyama yapmadan kullanabiliyor ama temizlik ve titizlikten yana olan hanımların bu dolapları evlerinde bu şekilde kullanmak istememeleri boyama ve dekorasyonunun gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.


Soyunma dolabı olarak metal dolap tercih etmeyi oğlunuzun odasında deneyebilirsiniz. Üstelik genç odası olarak bu tercihiniz sadece ortaokul değil aynı zamanda lise ve üniversite hayatında da bu dekoratif fikri kullanabilecektir. Oğlunuzun odasında tercih edeceğiniz metal dolabı tamamlayabilmek için deri ve keten dokulara, kilim ya da post türü halıların yanında metal ve ahşap aksesuarlara ihtiyacınız var. 

Tabii metal dolap tercih etmeniz dolabınızı koyu renklere boyamanız gerektiği anlamına gelmemektedir. Hayal gücünüzü serbest bırakabilirsiniz ama oğlunuz genç ise bu tercihi ona da bırakabilirsiniz.

Metal dolap seçiyorsanız kullandığınız dolabın rengi ile çevresinde kullandığınız aksesuarların dokusunun ve renginin uyumlu olması son derece önemlidir. Ülkemizde son zamanlarda bu tarzın hayranları o kadar fazla artış gösterdi ki pek çok mobilya mağazası hazır bir şekilde metal dolapları genç odalarına uyarlayarak satışını gerçekleştirmektedir. 

Bu tarzı kendiniz uygulamak isterseniz tarzı benimsemiş mağazalardan örnekler alarak tercihleriniz birleştirebilirsiniz.

2018 ev dekorasyon trendleri ile ilgili görsel sonucu

ray dolap giyinme odaları ile ilgili görsel sonucuYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'in en büyük bahçesi milletin hizmetinde

Mardin'de atıl durumda bulunan ve İçişleri Bakanlı [...]

1 gün önce...

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

5 saat önce...

Yağmur Mardinli çiftçilere bereket getirdi

Uzun bir kuraklık döneminin ardından bu yıl bol ya [...]

1 gün önce...

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cev [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki Kutlamanın Mermileri Nusaybin'e Düştü

Nusaybin ilçesi karşısında bulunan Haseke'ye bağlı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN