Eğitim-Bir-Sen, Gazetecilerle bir araya geldi

Eğitim-Bir-Sen, Gazetecilerle bir araya geldi
11 Ocak 2017 Çarşamba Saat 16:07 0

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şubesi yönetim kurulu 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü Münasebetiyle Mardin’de çalışan gazetecilerle sendika binasında bir araya geldi.

Özellikle 15 Temmuzda gazetecilerin olumlu katkısına vurgu yapan şube başkanı Eyyüp Değer açıklamasında;

“Gazetecilik dünyanın belki de en zor mesleklerinden biri. Doğruyu ve yanlışı en çıplak haliyle kamuoyuna sunabilmek adına mesai kavramı olmadan çalışan, emek veren, ter döken gazetecilik mesleğini onurlu bir biçimde temsil etmek çok önemli bir görevdir.

Bunun en güzel örneğini, belki de ülkemizde 15 Temmuz da tarihin akışını değiştirerek Sayın Cumhurbaşkanımızı canlı yayına bağlayan ve bir milletin uyanışına ve destanına vesile olan Hande Fırat’ı gördük. Birçok toplumsal olayda halkı sükûnete çağıran milletin ülkenin huzurunu baki kılmak isteyen gazeteciler gördük.

Bunun yanı sıra bu kavramları ters düz eden birçok meslek grubunda olduğu gibi gazetecilikte rastlanabiliyor maalesef. Örneklerine son yıllarda rastladığımız kendi örgütlerine, cemaatlerine, mensup oldukları karanlık şer odaklarına hizmet etmek için vatanını, milletini peşkeş çeken hainlerde gördük. Yine buna benzer toplumsal olaylarda halkı galeyana getiren, ülkeyi iç savaşa sürüklemek uğruna nefret dolu manşetler atan gazeteler ve gazeteciler gördük.

Herkes uykudayken, ya da iş yerinde çalışırken gazeteciler; kâh bir kaza yerinde, kâh bir patlamanın ortasında ya da günlerce süren toplumsal olayları kamuoyuna sunabilmek için sabahlayan bir meslek. Basın mensupları bu mesleğin çetin ve yıpratıcı şartlarına rağmen her zaman milletin yanında olmalıdır. 15 Temmuz kahramanlık destanına, bu milletin uyanışına vesile olan gazetecilerde tarihin onurlu sayfalarında yer alacaktır. İşte bu yüzden gazetecilik kutsal bir meslektir ve gerçek gazeteci demokrasinin yılmaz bekçisidir.

Eğitim Bir Sen Mardin şubesi olarak , 10 Ocak 1961 yılından beri kutlanan “10 ocak çalışan gazeteciler günü” münasebetiyle Mardin’de ve Türkiye’de çalışan gazetecilerin gününü kutluyor, geçen yıl aramızdan ayrılan gazeteci kardeşimiz Ekrem Arslan’a tekrar Allahtan rahmet diliyoruz. Gazetecilik mesleğinin özlük haklarının ve iş güvencelerinin daha üst düzeylere çıkması ve gazetecilikte sendikal örgütlenmenin önünün açılmasını temenni ediyoruz, “ dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tüfenkci: "Türkiye kendi göbeğini kesecek güçtedir"

Mardin'de partisinin Artuklu ilçe kongresine kat [...]

1 gün önce...

Kaymakam'dan 10.500 Öğrenciye Sürpriz Karne Hediyesi

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan [...]

1 gün önce...

Mardinli çocuklar buz pisti ile tanıştı

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediy [...]

1 gün önce...

Seyir halindeki araç alev aldı

Kızıltepe Karayolunda seyir halindeki otomobilin [...]

1 gün önce...

Hasta ziyaretine giderken hastanelik oldular

Kızıltepe-Ceylanpınar Karayolunda, hasta ziyare [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Vuslat Zamanı

1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Yola Çıktım Mardin'e

2
Tekin Oruç
Tekin Oruç

Futbol ha...!

4
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Basında Etik: Mardin Örneği

5
Kadir Üründü
Kadir Üründü

AK Parti'de Yeni Dönem!

7