Eğitim-Bir-Senden öğretmeni darp eden veliye tepki

Eğitim-Bir-Senden öğretmeni darp eden veliye tepki
15 Kasım 2017 Çarşamba Saat 08:46 0

Artuklu ilçesine bağlı Arpatepe Galip Karipçin Ortaokulunda bir velinin saldırısına uğrayan öğretmene destek olmak üzere basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Başkanı Eyyüp Değer, "Bu okulda canını dişine takarak öğrencilerine ilim, irfan öğretmeye çalışan öğretmenimiz veli şiddetine maruz kalarak eli kırılmıştır. Bu vahim olayı şiddetle telin ediyoruz."dedi.

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, öğretmene yapılan şiddetle ilgili açıklamalarda bulundu. Değer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen, ilme, irfana, alime hürmet gösteren bir medeniyetin bakiyesi olan ülkemizde, son yıllarda öğretmene şiddet toplumsal bir konu haline geldi. Son birkaç yıldır kadim bir medeniyet şehri olan Mardin’de unutulmuş olan öğretmene şiddet maalesef geçtiğimiz günlerde Artuklu ilçemizin Arpatepe Galip Karipçin Ortaokulunda meydana geldi. Bu okulda canını dişine takarak öğrencilerine ilim, irfan öğretmeye çalışan öğretmenimiz veli şiddetine maruz kalarak eli kırılmıştır. Bu vahim olayı şiddetle telin ediyoruz.
Son birkaç yılda ülkemizde yapılan eğitim politikalarının öğretmeni değersizleştirdiğini belirtmeden geçemeyeceğiz. Mülakatla öğretmen alımları, öğretmen strateji belgesi ve en son hiçbir kamu personeline uygulanmayan ve öğretmene reva görülen performans değerlendirme öğretmenin toplumdaki değerini düşürmüştür.
Diyalogtan uzak, sorunları ancak ve ancak şiddet yoluyla çözen, öpülesi elleri kırmaya çalışan bir veli, aynı zamanda öğretmene performans değerlendirmeyle getirilen bir sistemle şiddet uyguladığı öğretmene not verecektir. Bu sistem hem öğrenciyi, hem de veliyi öğretmen üzerinde bir baskı unsuru haline getirmektedir. Bu baskı akabinde öğretmene şiddeti kaçınılmaz bir hale getirmiştir. Bu sebeple hiçbir meslekte uygulanmayan bu sistemin bir an önce rafa kaldırılması gerekmektedir. 24 Kasım Öğretmenler Gününün yaklaştığı bugünlerde öğretmeni değersizleştiren politikalardan vazgeçilmeli öğretmene iade-i itibar yapılmalıdır.
Öğretmenimize tekrar geçmiş olsun diyor, her türlü fedakarlıkları gösteren, yaz tatilinde gönüllü okul boyayan, çatı tamir eden, tahta başında kalemle öğrencilere ışık tutan öğretmenlerimizin ellerinin kırılası değil öpülesi olduğunu hatırlatmak istiyor, öğretmene şiddet uygulayanların cezasız kalmamasını diliyoruz.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Zehirlenen Köpekler Sokak Ortasında Can Çekişti

Midyat'ta çok sayıda köpek, kimliği belirsiz k [...]

1 gün önce...

Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev Yandı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobi [...]

1 gün önce...

Katliam gibi kaza: 7 ölü, 24 yaralı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında, [...]

1 gün önce...

Düşüşü Sürdüren Dolar, eşik rakamın altına indi!

ABD'li Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasını [...]

1 gün önce...

Video Haber HDP'ye Demirtaş'ın izlerini siliyor suçlaması!

HDP, 6'ncı Yılı İçin Hazırladığı Videoda [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7