Eğitim-Bir-Senden öğretmeni darp eden veliye tepki

Eğitim-Bir-Senden öğretmeni darp eden veliye tepki
15 Kasım 2017 Çarşamba Saat 09:46 0

Artuklu ilçesine bağlı Arpatepe Galip Karipçin Ortaokulunda bir velinin saldırısına uğrayan öğretmene destek olmak üzere basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Başkanı Eyyüp Değer, "Bu okulda canını dişine takarak öğrencilerine ilim, irfan öğretmeye çalışan öğretmenimiz veli şiddetine maruz kalarak eli kırılmıştır. Bu vahim olayı şiddetle telin ediyoruz."dedi.

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, öğretmene yapılan şiddetle ilgili açıklamalarda bulundu. Değer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen, ilme, irfana, alime hürmet gösteren bir medeniyetin bakiyesi olan ülkemizde, son yıllarda öğretmene şiddet toplumsal bir konu haline geldi. Son birkaç yıldır kadim bir medeniyet şehri olan Mardin’de unutulmuş olan öğretmene şiddet maalesef geçtiğimiz günlerde Artuklu ilçemizin Arpatepe Galip Karipçin Ortaokulunda meydana geldi. Bu okulda canını dişine takarak öğrencilerine ilim, irfan öğretmeye çalışan öğretmenimiz veli şiddetine maruz kalarak eli kırılmıştır. Bu vahim olayı şiddetle telin ediyoruz.
Son birkaç yılda ülkemizde yapılan eğitim politikalarının öğretmeni değersizleştirdiğini belirtmeden geçemeyeceğiz. Mülakatla öğretmen alımları, öğretmen strateji belgesi ve en son hiçbir kamu personeline uygulanmayan ve öğretmene reva görülen performans değerlendirme öğretmenin toplumdaki değerini düşürmüştür.
Diyalogtan uzak, sorunları ancak ve ancak şiddet yoluyla çözen, öpülesi elleri kırmaya çalışan bir veli, aynı zamanda öğretmene performans değerlendirmeyle getirilen bir sistemle şiddet uyguladığı öğretmene not verecektir. Bu sistem hem öğrenciyi, hem de veliyi öğretmen üzerinde bir baskı unsuru haline getirmektedir. Bu baskı akabinde öğretmene şiddeti kaçınılmaz bir hale getirmiştir. Bu sebeple hiçbir meslekte uygulanmayan bu sistemin bir an önce rafa kaldırılması gerekmektedir. 24 Kasım Öğretmenler Gününün yaklaştığı bugünlerde öğretmeni değersizleştiren politikalardan vazgeçilmeli öğretmene iade-i itibar yapılmalıdır.
Öğretmenimize tekrar geçmiş olsun diyor, her türlü fedakarlıkları gösteren, yaz tatilinde gönüllü okul boyayan, çatı tamir eden, tahta başında kalemle öğrencilere ışık tutan öğretmenlerimizin ellerinin kırılası değil öpülesi olduğunu hatırlatmak istiyor, öğretmene şiddet uygulayanların cezasız kalmamasını diliyoruz.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Yeni Yönetim Listesi Açıklandı

AK Parti Mardin 6. Olağan Kongresi'nde yeni yöne [...]

23 saat önce...

Ankara - Mardin Uçağı pisti iki kez pas geçti

Mardin Havalimanında bir yolcu uçağı, köpekle [...]

1 gün önce...

28 Şubat sürecine bitti gözüyle bakamayız

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “28 [...]

1 gün önce...

Miroğlu, Muhtarlarla bir araya geldi, sorunlarını dinledi

AK Parti Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve [...]

1 gün önce...

Hepimiz Afrin'deyiz Şu An, Kalbimiz Orada"

Mardin'de lise öğrencileri, Fetullahçı Terör [...]

1 gün önce...