Elektrik sorunuyla ilgili ortak açıklama

Elektrik sorunuyla ilgili ortak açıklama
20 Mart 2018 Salı Saat 14:07 2

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı İl Başkanı Nihat Eri'den son günlerde tarımsal sulama kaynaklı elektrik kesintileri sorunuyla ilgili ortak açıklama geldi.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı İl Başkanı Nihat Eri'nin ortak imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada; son zamanlarda Mardin’de meydana gelen elektrik kesintileri ve kesintilerin yarattığı mağduriyetlerden son derece rahatsız olunduğunun altı çizilerek, sorunun kalıcı bir çözüme kavuşturulması için Ankara'da girişimlerin devam ettiğinin altı çizildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi.
"Son üç yılda yaşadığımız tecrübeler bize, kısa vadeli çözümlerin aslında çözüm olmadığını açıkça göstermektedir.

Şirket yetkilileri ile, değerli bakanlarımız, çiftçilerimiz ve enerji hizmeti alan yurttaşlarımızla beraber zaman zaman kısa vadeli ve kısmen de olsa rahatlatıcı çözümler bulmuş olsak da, bunun yeterli olmadığının ve kalıcı çözüm olması gerektiğinin bilincindeyiz.

Bu çerçevede Milletvekilleri ve İl Başkanlığı olarak son iki günde ki girişimlerimizin sonucunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Tarım Bakanlığımızın çözüm modeli üzerinde başlattığı çalışmalar dün itibariyle tamamlamıştır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba’nın kalıcı bir çözüm için çabalarını yoğunlaştırdıklarını söylemek isteriz. Bu çerçevede dün(Pazartesi) Şirket yetkilileri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızda önemli bir görüşme gerçekleşmiştir.

Bizde vekiller olarak bugün ki Grup toplantısında Sayın Başbakanımıza konuyu sunduk ve kalıcı bir çözüm için emir ve talimatlarını talep ettik. Hafta içinde Sayın Başbakanımızla bölge milletvekilleri olarak görüşmeyi umut ediyoruz.

Mardinli vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin bilmesini isteriz ki, mevcut durumu, hiçbir şekilde sürdürülebilir bir durum olarak görmüyoruz ve normale dönmesi için, sorunun çözümü için girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Selam ve saygılarımızla."YORUMLAR :::

  1. Muhammed
    20 Mart 2018 Salı Saat 22:15 CEVAPLA
    ayın Cumhurbaşkanı'mızın mardine yapmış olduğu ziyaretin hemen arefesinde, bir süredir elektriklerin kesilmediği ovadaki köy ve mahallelerde kesintilerin tekrar başlaması çok manidar..Seçimler yaklaşınca Tedaşın planladığı birşeyler mi var acaba diye sormaktan kendimi alamıyorum doğrusu.
  2. mustafa
    20 Mart 2018 Salı Saat 14:29 CEVAPLA
    AK Parti il başkanı ve milletvekillerinin ağzından ilk kez bir ortak basın açıklaması okuyorum. Gözlerim yanlış görmüyor değil Mi?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

1 gün önce...

PTT Şubesi Cumartesi Günleri de açık olacak

PTT Nusaybin Şubesinin Cumartesi Günleri 10.00 i [...]

1 gün önce...

İŞTE O antlaşmanın ayrıntıları! CHP-HDP anlaşması ifşa oldu!

Mart 2019'daki yerel seçimleri için CHP ile HDP [...]

6 saat önce...

15 Temmuz Şehitleri Camisi onarım bekliyor

Midyat, TOKİ de 2011 yılında ibadete açılan 1 [...]

1 gün önce...

İHH'dan "Hayırda Yarışalım, Kermeste Buluşalım"Daveti

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği tarafından y [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6