Emin Irmak görevden alındı, Belediyeye kayyum atandı

Emin Irmak görevden alındı, Belediyeye kayyum atandı
13 Aralık 2016 Salı Saat 21:41 1

Artuklu Belediye Eşbaşkanı Emin Irmak "Örgüt üyesi" iddiasıyla ikinci sefer gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanma üzere serbest bırakıldı. Irmak'ın görevden alınması üzerine Mardin Valiliği tarafından Artuklu Kaymakamı Şakir Öner belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 21 Kasım’da gözaltına alınan Irmak 11 Aralık’ta çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı. Savcının itirazı üzerine 12 Aralık’ta tekrar gözaltına alınan Irmak Sulh Ceza Hakimliği´ne çıkarılarak, "Örgüt üyesi" ve "Yardım yataklık" iddiasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 Irmak’ın görevden alınmasıyla Mardin Valiliği tarafından Artuklu Belediyesine Artuklu Kaymakamı Şakir Öner belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Artuklu ilçesi ile birlikte DBP'nin, 41 belediyesine kayyum atanmış oldu.
17 Kasım’da Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Valisi Mustafa Yaman belediye başkan vekili olarak görevlendirilmişti.
21 Kasım’da Mardin Büyükşehir Belediyesinden görevden alınan görevden alınan Mardin Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ile Mardin Artuklu Belediyesi Eşbaşkanı Emin Irmak’ın da aralarında olduğu 22 kişi gözaltına alınmıştı. Ahmet Türk 24 Kasım’da tutuklanmıştı. 12 Aralık'ta mahkemeye çıkarılan aralarında Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Enver Ete, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Baran İlhan, daire başkanı, iki belediye çalışanı ile DBP'li parti ve meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 17 kişi tutuklandı. Artuklu Belediye Başkanı Irmak ile Artuklu Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Birtek, nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol hükümlerince serbest bırakılmıştı. Savcılıktaki işlemlerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Hüseyin Falay da serbest bırakılmıştı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de Elektrik kesintisine tepki var

Kızıltepe'de bir çok köyde bugün elektrikler [...]

1 gün önce...

Miroğlu, oğlu Zerdeşt için mevlit okuttu

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, hayat [...]

1 gün önce...

Afrin İçin Meşaleli Zafer Yürüyüşü

Mardin’in Artuklu ilçesinde Artuklu 1071 Derne [...]

21 saat önce...

7'nci kattan düşen çocuk feci şekilde can verdi

Kızıltepe'de bir apartmanın 7'nci katından dü [...]

1 gün önce...

"Çanakkale'nin ruhunda ötekileştirme yoktur"

Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplums [...]

1 gün önce...