Emin Irmak görevden alındı, Belediyeye kayyum atandı

Emin Irmak görevden alındı, Belediyeye kayyum atandı
13 Aralık 2016 Salı Saat 21:41 1

Artuklu Belediye Eşbaşkanı Emin Irmak "Örgüt üyesi" iddiasıyla ikinci sefer gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanma üzere serbest bırakıldı. Irmak'ın görevden alınması üzerine Mardin Valiliği tarafından Artuklu Kaymakamı Şakir Öner belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 21 Kasım’da gözaltına alınan Irmak 11 Aralık’ta çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı. Savcının itirazı üzerine 12 Aralık’ta tekrar gözaltına alınan Irmak Sulh Ceza Hakimliği´ne çıkarılarak, "Örgüt üyesi" ve "Yardım yataklık" iddiasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 Irmak’ın görevden alınmasıyla Mardin Valiliği tarafından Artuklu Belediyesine Artuklu Kaymakamı Şakir Öner belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Artuklu ilçesi ile birlikte DBP'nin, 41 belediyesine kayyum atanmış oldu.
17 Kasım’da Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Valisi Mustafa Yaman belediye başkan vekili olarak görevlendirilmişti.
21 Kasım’da Mardin Büyükşehir Belediyesinden görevden alınan görevden alınan Mardin Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ile Mardin Artuklu Belediyesi Eşbaşkanı Emin Irmak’ın da aralarında olduğu 22 kişi gözaltına alınmıştı. Ahmet Türk 24 Kasım’da tutuklanmıştı. 12 Aralık'ta mahkemeye çıkarılan aralarında Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Enver Ete, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Baran İlhan, daire başkanı, iki belediye çalışanı ile DBP'li parti ve meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 17 kişi tutuklandı. Artuklu Belediye Başkanı Irmak ile Artuklu Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Birtek, nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol hükümlerince serbest bırakılmıştı. Savcılıktaki işlemlerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Hüseyin Falay da serbest bırakılmıştı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP'nin Kutlamaları Gece Yarısına Kadar Sürdü

Mardin'deki 6 Milletvekilinden 4’ünü alan HDP [...]

22 saat önce...

AK Parti Milletvekili Cengiz Demirkaya Kimdir?

24 Haziran Genel seçimlerine göre Cengiz Demirka [...]

1 gün önce...

AK Parti, başarısını coşkuyla kutluyor

Mardin'deki AK Parti seçmenleri Türkiye genelind [...]

21 saat önce...

Oy verme işlemi başladı! Mardin sandık başında...

Mardin merkez ve ilçelerinde Saat 08:00 itibariyl [...]

1 gün önce...

AK Parti Milletvekili Adayı Dinçel, Oyunu Kullandı

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Şeyhmus Dinç [...]

1 gün önce...