En yaşlı adaydan sonra en genç aday da Mardinli

En yaşlı adaydan sonra en genç aday da Mardinli
23 Haziran 2018 Cumartesi Saat 09:26 1

Ak Parti'nin en yaşlı adayı olarak tanıtılan Mardin 4. sıra milletvekili adayı Ahmet Münip Yıldızoğlu'ndan sonra Türkiye'nin en genç milletvekili adayının da Mardinli olduğu ortaya çıktı.

Hükümetin seçilme yaşını 18'e düşürmesinin ardından AK Parti Gaziantep milletvekili aday adaylığı için başvuran 18 yaşındaki Muhammed Melaz Aktoğ 11. Sıradan aday gösterildi. 

18 yaşındaki Aktoğ Partisi için gece gündüz demeden çalıştığını belirterek, “Aday olmak benim için büyük bir gurur. Ancak aday olmasaydım bile partim için gece gündüz demeden çalışmaya devam edecektim. Şimdi halkımızın karşısına çıkıp kendimizi anlatacağız. Cumhurbaşkanımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın biz gençlere açtığı bu yolda sonuna kadar yürüyeceğiz. Kadınların sesi olmak istiyorum, öğrencilerin sorunlarını meclise taşımak ve parlamentoda çözüm bulmak istiyorum” diye konuştu. 

27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI MUHAMMED MELAZ AKTOĞ KİMDİR?                 27.09.1999 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesin de doğdu. 18 Yaşındadır. Türkiyenin En Genç Erkek Adayıdır. İlk ve orta öğrenimimi Nusaybin Atatürk ilköğretim okulunda, Lise öğrenimimi Nusaybin Anadolu lisesinde tamamladı.

        2017-2018 yılında Kilis 7 Aralık Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı.Şu Anda Üniversite 1.sınıf öğrencisidir..Üniversite eğitimim dışında Arapça ve Fıkıh derslerini de almaktadır.

      Ayrıca TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı)’da Uluslarası Öğrenci Sorumlusu Olarak Görev Yapmaktadır. İyi derecede İngilizce,Arapça Ve Kürtçe Bilmektedir.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    23 Haziran 2018 Cumartesi Saat 11:34 CEVAPLA
    Yaşın kadar değil hedefin kadar büyüksün. Hedef nedir? BOP'a hizmet için ampule üşüşmek.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başarılı köy çocuklarının evine kütüphane

Mardin Büyükşehir Belediyesince kırsalda yaşayan, [...]

1 gün önce...

Mardin'in en büyük bahçesi milletin hizmetinde

Mardin'de atıl durumda bulunan ve İçişleri Bakanlı [...]

1 gün önce...

Nusaybin Ticaret Borsasından turizm atağı

Nusaybin Ticaret Borsası öncülüğünde ilçeye davet [...]

1 gün önce...

Kendi işinin patronu oldu şimdi Avrupa’ya tül perde dikiyor

Kızıltepeli Münevver Aydın 12 yıl önce mikrokredi [...]

1 gün önce...

Bakan müjdeyi verdi! 2 bin 500 polis alınacak

İçişleri Bakanı Soylu, tüm karakollarda oluşturula [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN