En yaşlı adaydan sonra en genç aday da Mardinli

En yaşlı adaydan sonra en genç aday da Mardinli
23 Haziran 2018 Cumartesi Saat 09:26 1

Ak Parti'nin en yaşlı adayı olarak tanıtılan Mardin 4. sıra milletvekili adayı Ahmet Münip Yıldızoğlu'ndan sonra Türkiye'nin en genç milletvekili adayının da Mardinli olduğu ortaya çıktı.

Hükümetin seçilme yaşını 18'e düşürmesinin ardından AK Parti Gaziantep milletvekili aday adaylığı için başvuran 18 yaşındaki Muhammed Melaz Aktoğ 11. Sıradan aday gösterildi. 

18 yaşındaki Aktoğ Partisi için gece gündüz demeden çalıştığını belirterek, “Aday olmak benim için büyük bir gurur. Ancak aday olmasaydım bile partim için gece gündüz demeden çalışmaya devam edecektim. Şimdi halkımızın karşısına çıkıp kendimizi anlatacağız. Cumhurbaşkanımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın biz gençlere açtığı bu yolda sonuna kadar yürüyeceğiz. Kadınların sesi olmak istiyorum, öğrencilerin sorunlarını meclise taşımak ve parlamentoda çözüm bulmak istiyorum” diye konuştu. 

27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI MUHAMMED MELAZ AKTOĞ KİMDİR?                 27.09.1999 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesin de doğdu. 18 Yaşındadır. Türkiyenin En Genç Erkek Adayıdır. İlk ve orta öğrenimimi Nusaybin Atatürk ilköğretim okulunda, Lise öğrenimimi Nusaybin Anadolu lisesinde tamamladı.

        2017-2018 yılında Kilis 7 Aralık Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı.Şu Anda Üniversite 1.sınıf öğrencisidir..Üniversite eğitimim dışında Arapça ve Fıkıh derslerini de almaktadır.

      Ayrıca TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı)’da Uluslarası Öğrenci Sorumlusu Olarak Görev Yapmaktadır. İyi derecede İngilizce,Arapça Ve Kürtçe Bilmektedir.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    23 Haziran 2018 Cumartesi Saat 11:34 CEVAPLA
    Yaşın kadar değil hedefin kadar büyüksün. Hedef nedir? BOP'a hizmet için ampule üşüşmek.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Görevden Alındığı İddialarına Yalanlama

AK Parti Artuklu İlçe başkanı Murat Bayar'ın, göre [...]

1 gün önce...

"Türkiye Gençliği Kıyamda" etkinliği

Midyat'ta Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafınd [...]

1 gün önce...

Kılıç "Tozlu Yaşam” ile Dünya 2.si oldu

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafında [...]

1 gün önce...

Başvurunuzu yapmak için tıklayınız! 2019 Hac ön kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığından, ilk defa hacca gitm [...]

1 gün önce...

Merak edilenlerin hepsi İşsizlik maaşında son durum nedir?

İşsizlik maaşı son dakika düzenleme nedir? İşsizli [...]

1 gün önce...