Engelliler Gücü Basketbol Takımı Sahaya Çıkıyor

Engelliler Gücü Basketbol Takımı Sahaya Çıkıyor
17 Ekim 2018 Çarşamba Saat 16:37 0

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2018-2019 Tekerlekli Sandalye Bölgesel ligi D grubunda mücadele edecek olan Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ilk maçında 27 Ekim’de Hakkari deplasmanında sezona start veriyor.

Grubun ilk maçında en önemli maçı olan Hakkari deplasmanı için sporcular idmanlarına devam ediyorlar. Bu sene Federasyonun çıkardığı yeni statüye göre,bölgesel de mücadele edecek olan 4 grup liderleri direk 2.lige terfi edecek.Gruplarında 2.ve 3. Olan takımlar ise yeni kurulacak olan 3. Lige terfi edecekler.

Kulüp başkanı Mehmet Yusuf Taşkın yaptığı açıklamada “ Bu sene değişen statüden dolayı maçlar çok zorlu geçecek.Çünkü play-off kalktığı için grup liderleri direk 2.lige terfi edecekler.Bu yüzden sporcularım canla başla idmanlarını yapıyorlar.Her sezon olduğu gibi bu sezonda kendi imkanlarımız ve Kızıltepe belediyemizin destekleriyle sezona başlayacağız. 2011 yılından bu yana hep sponsor arayışında bulunduk.Kimse elini taşın altına koymak istemiyor.Mardin’de farkındalık adına güzel şeyler yaptığımıza inanıyoruz.Bizleri görmezden gelenler maalesef yılda 2 kez olsa bile akıllarına gelebiliyor ,hatırlanabiliyoruz. Elimizden geldiğince imkanlarımız çerçevesinde engelli gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Bir engelli gencimizi yetiştirmek ve bu gencimizin başka takıma transfer olup aylık bir maaş alması bizim için büyük mutluluk ve gurur vericidir.Bu yazıyı okuyan gücü olup ta sponsor olmak isteyen kişilere sesleniyorum. Sponsor olduğunuzda işte böyle gençlerin önlerini açıp hayır duasını almanız ne güzel olurdu.İnşallah birileri çıkar da bu takıma sahip çıkar ve engelli gençlerimizi yetiştirmeye devam ederiz.”dedi.

2018-2019 Sezonu Tekerlekli Sandalye Bölgesel ligi D Grubu oynayacağI maçlar.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

19 saat önce...

Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım

Kızıltepe’nin önemli aşiretlerinden biri olan Erba [...]

1 gün önce...

Mardin'de turizm gelişmeye devam ediyor

Mardin Gönül Elçileri tarafından "Hikayemiz" adlı [...]

1 gün önce...

Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor

Son iki yıl içerisinde sağlanan huzur ortamıyla ta [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN