Engelliler Gücü Basketbol Takımı Sahaya Çıkıyor

Engelliler Gücü Basketbol Takımı Sahaya Çıkıyor
17 Ekim 2018 Çarşamba Saat 16:37 0

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2018-2019 Tekerlekli Sandalye Bölgesel ligi D grubunda mücadele edecek olan Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ilk maçında 27 Ekim’de Hakkari deplasmanında sezona start veriyor.

Grubun ilk maçında en önemli maçı olan Hakkari deplasmanı için sporcular idmanlarına devam ediyorlar. Bu sene Federasyonun çıkardığı yeni statüye göre,bölgesel de mücadele edecek olan 4 grup liderleri direk 2.lige terfi edecek.Gruplarında 2.ve 3. Olan takımlar ise yeni kurulacak olan 3. Lige terfi edecekler.

Kulüp başkanı Mehmet Yusuf Taşkın yaptığı açıklamada “ Bu sene değişen statüden dolayı maçlar çok zorlu geçecek.Çünkü play-off kalktığı için grup liderleri direk 2.lige terfi edecekler.Bu yüzden sporcularım canla başla idmanlarını yapıyorlar.Her sezon olduğu gibi bu sezonda kendi imkanlarımız ve Kızıltepe belediyemizin destekleriyle sezona başlayacağız. 2011 yılından bu yana hep sponsor arayışında bulunduk.Kimse elini taşın altına koymak istemiyor.Mardin’de farkındalık adına güzel şeyler yaptığımıza inanıyoruz.Bizleri görmezden gelenler maalesef yılda 2 kez olsa bile akıllarına gelebiliyor ,hatırlanabiliyoruz. Elimizden geldiğince imkanlarımız çerçevesinde engelli gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Bir engelli gencimizi yetiştirmek ve bu gencimizin başka takıma transfer olup aylık bir maaş alması bizim için büyük mutluluk ve gurur vericidir.Bu yazıyı okuyan gücü olup ta sponsor olmak isteyen kişilere sesleniyorum. Sponsor olduğunuzda işte böyle gençlerin önlerini açıp hayır duasını almanız ne güzel olurdu.İnşallah birileri çıkar da bu takıma sahip çıkar ve engelli gençlerimizi yetiştirmeye devam ederiz.”dedi.

2018-2019 Sezonu Tekerlekli Sandalye Bölgesel ligi D Grubu oynayacağI maçlar.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bağış, diğer adaylardan farkını açıkladı.

AK Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olan Orh [...]

20 saat önce...

Sinanoğlu, Artuklu İçin başvurusunu yaptı

Eski dönem AK Parti Mardin İl Başkanlığı gö [...]

8 saat önce...

AK Parti'den Yerel Seçim Sürprizi: Parti Dışındakilere Teklif Götürülüyor

AK Parti'nin yerel seçimlerde siyasete daha önce [...]

1 gün önce...

Büyükşehir için ilk resmi başvuru Aydoğan'dan geldi

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil A [...]

1 gün önce...

İşte AK Partinin Mardin'deki Aday Adayları Listesi

Mardin ve ilçelerinde 2019 Mart Yerel seçimleriy [...]

10 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7