Engellilerin sertifika heyecanı

Engellilerin sertifika heyecanı
22 Eylül 2018 Cumartesi Saat 18:18 0

Midyat Engelliler Derneği ve İŞKUR(Türkiye İş Kurumu) ortaklığı ile engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen 9 kursiyere sertifikaları verildi.

Midyat Engelliler Derneğinde, 4 ay boyunca pasta yapımı ve sunumu ile ilgili eğitim gören kursiyerlerin sertifikalarını Midyat Engelliler Derneği Başkanı Şükrü Baran tarafından takdim edildi.

Engelli vatandaşların hem yazılı hem görsel olarak eğitimi gerçekleştirdiğini belirten Midyat Engelliler Derneği Başkanı Şükrü Baran“Amacımız engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak, onların kendi başına iş yapabilmesini sağlamaktır. Engelli kardeşlerimiz kendini kötü hissetmesin, evde oturmasın, tek başına neler yapabileceğini görsün diye bu kursları onlar için açıyoruz. Bu neticede bizden desteğini esirgemeyen İŞKUR başta olmak üzere katılım sağlayan herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz.’’ sözlerini kullandı.

Engelli kursiyer Esat Aslan ise“Eğitimimiz çok eğlenceli geçti, memnun kaldık. 4 ay boyunca eğitim gördük ve sertifikalarımızı şimdi aldık. İnsan belge sahibi olunca daha da mutlu oluyor. Devamının gelmesini istiyoruz. Engelli insan diye bir şey yoktur, insan kendi engellerini kendisi koyuyor. Önemli olan yetenektir, insan isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur.’’ dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

Belediyespor Kulübü Yönetimi Belirlendi

Kızıltepe Belediyesi Meclisinden oluşan Kızıltepe [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Park tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar