Erbaş, polislerle birlikte şükür duası etti

Erbaş, polislerle birlikte şükür duası etti
06 Aralık 2018 Perşembe Saat 20:51 0

Bir dizi programa katılmak üzere Mardin’e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş gençlerle düzenlenen buluşmadan sonra güvenlik güçleri ile birlikte de namaz kılıp şükür duası yaptı.

Gençlerden sonra Mardin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Hareket Şubesini ziyaret eden Prof.Dr. Erbaş, Mardin Valisi Mustafa Yaman ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’la birlikte emniyetin bahçesindeki mescitte polislerle birlikte yatsı namazını kıldı. Namaz sonrasında terör örgütüne verdikleri mücadeleden dolayı şükür duasını okuyan Prof.Dr. Erbaş, camide özel hareket polisleri ile bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

YEMEKTE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN DUA ETTİ

Namazdan sonra güvenlik güçleri ile birlikte yemeğe geçerek Türkiye’nin birlik bütünlüğü için dua etti. Diyanet İşleri Prof. Dr. Ali Erbaş duasında, vatanımızı milletimizi hainlerin ihanetinden düşmanların tuzaklarından muhafaza eyle Allah’ım. Dumlupınar’dan Sakarya’ya, 15 Temmuzdan günümüze kadar vatan millet uğruna şehit olanlarımıza rahmet eyle Allah’ım. Senin rızan için, Vatan millet için çarpışırken terör örgütleri ile mücadele ederken gazi olmuş kardeşlerimize ahirete intikal etmiş olanlara rahmet eyle hayatta olanlara sağlıklı ömür nasip eyle. Askerimizi polisimizi bütün güvenlik güçlerimize başarılar nasip eyle Allah’ım” diyerek dua etti.

Yemekte kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Ali Erbaş peygamberimizin vatan sevgisi imamdandır diyerek sınırda nöbet yerinde bekleyen asker polisin nafile ibadet yaptığını buyurduğunu ifade ederek, “Biz inancımızın başlangıcından buyana memleketimizin her karış toprağının çok önemli olduğunu bilenlerdeniz. Askere giderken annelerimiz, yakınlarımız giden askerlerimizi dualarla gönderir, dualarla karşılarız. O nedenle diyorum ki birlik ve beraberlik içinde birbirimizi severek yaşamaya devam edeceğiz. Vatan, millet aşkı ile nerede görev yapıyor olursak olalım. Askerimizi sınırda ve boylarında polisimiz şehirde, bizler en ücra köşelerde görev yapıyor, bizler Diyanet işleri başkanlığı personeli imamlar, müezzinler, olarak beraberce aynı amaca doğru hareket ediyor, çalışıyoruz. Bu birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece inşallah vatanımızda, milletimizde bayrağımızda ilelebet payidar olacaktır. Cenab-ı hak birlik beraberlimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Onlar tuzak kurarlar Allah ta onlarda onların tuzağını bozmak için planlar yapar. Biz elimizden gelen her türlü tedbiri alarak, milletimizin, şanlı ordumuz polisimizin gayreti ile dualarımızla birliğimizi beraberliğimizi devam ettireceğiz. Rabbim hepimizi muhafaza eylesin" diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

5 saat önce...

Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 17-21 Aralık tarihleri [...]

1 gün önce...

Düğün Konvoyunda Tekeri Patlayan Minibüs Devrildi: 11 Yaralı

Nusaybin ilçesinde, düğün konvoyundaki minibüs, te [...]

1 gün önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

9 saat önce...

Öter: “Mayından temizlenen araziler ülke ekonomisine büyük girdi sağlar”

Kızıltepe Hububat ve Ticaret Merkezi Başkanı Mehme [...]

8 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar