Eri: 1500 KM daha asfalt yapılacak

Eri: 1500 KM daha asfalt yapılacak
12 Ocak 2018 Cuma Saat 18:45 0

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle il başkanı olarak gazetecilerle ilk kez bir araya geldi.

AK Parti Basın Medya tanıtım Başkanlığı'nca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Mardin'de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, gazetecilerin çok önemli bir kamu görevi yürüttüğünü kaydederek, basın alanında faaliyet gösteren gazetecilerin görüş ve önerilerinin kendisi için her zaman önemli olduğuna işaret etti.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri ile AK Parti Basın Medya ve Tanıtımdan sorumlu il başkan yardımcısı Mehmet Beşir Güneş'in hazır bulunduğu toplantıya; Mardin'de faaliyet gösteren gazeteciler cemiyeti başkanları ile yerel ve ulusal basının Mardin'deki temsilcileri katıldı.

Gazetecilerin toplumun gören gözü, işiten kulağı olduğuna işaret eden AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Çok önemli bir alanda faaliyet görevini yürüten gazetecileri, toplumun vicdanı olmak, hakkı ve hakikati olduğu gibi topluma aktarmak gibi önemli bir vicdani sorumluluğu da yerine getirdiklerine işaret etti.

Uzun yıllardır Mardin için siyaset kulvarında olduğunu, bundan dolayı da Mardin'de basın faaliyetleri içerisinde olan bir çok gazeteciyi yakından tanıdığını ve görüşlerine önem verdiğini kaydeden Eri, yeni başlamış olduğu AK Parti İl Başkanlığı görevi münasebetiyle zaman zaman görüşlerinin kendisi için önemli olduğuna inandığı gazetecilerle istişarelerde bulunmaya devam edeceğinin sözlerini ekledi.

"KÖYDES VE BELDES PROJELERİ OY TEHDİDİNİ ORTADAN KALDIRDI"
Toplantıda Mardin'in sorunları ve çözüm yollarıyla ilgili gazetecilerle görüş alışverişinde bulunan İl Başkanı Eri, "Refah Partisi'nden bu yana siyasetin bir fiil içinde olan biriyim. Yaşamım boyunca hakka ve halka hizmet için hiç bir sorumluluktan kaçmadım. Milletvekilliği görevinde de İl başkanlıkları görevlerinde de bu böyle oldu, bundan sonra da inşallah öyle olacak. AK Parti öncesi şehirlerin sorunları merkezdeki yöneticiler tarafından genelde tespit edilirdi. Bu tespitler yapılırken de çeşitli kirli pazarlıklar yürütülürdü. Bir örnek verecek olursak; Midyat'ın Şenköy beldesinde zamanında beldeye elektrikler seçimden önce dikilmişti, elektiklerin direkleri arasındaki iletiyi sağlayacak olan teller ise seçimden sonraya bırakılmıştı. Bu da demek oluyor ki, seçimde vereceğiniz oyların rengine göre elektriğiniz ya gelecek, ya da getirilmeyecekti. İşte bu ve bu gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Ancak çok şükür ki; AK Parti'den sonra bu düzen değişti, yerelin sorunları yerelde tespit edilmeye başladı ve çözümü de hiç bir pazarlığa yer vermeden ve vakit kaybetmeden ivedilikle yerine getirildi. Ben yapılan bu başarılı hizmetlerin temelinde ise AK Parti iktidarı döneminde yürürlüğe konulan KÖYDES ve BELDES Projelerin ne kadar isabetli projeler olduğuna dikkat çekmek isterim. Ben aslında bu projeleri bir demokrasi projesi olarak da adlandırıyorum. Bu projeler, insanlarımıza hizmeti oy tehdidiyle sınırlamaktan korumuş oldu. AK Parti dili, dini, rengi, etnik kökeni ve milliyeti ne olursa olsun herkese ve herkesime eşit şekilde hizmet götürmeye çalıştı. Böyle bir siyasi anlayışın mensubu olmaktan son derece mutluyum. Köylerden gelen oy rengine göre oraya hizmet götüren ya da götürmeyen bir siyaset güden parti olmadık." dedi.

Konuşmasında Mardin'de Kayyum Belediyeleri tarafından yapılan başarılı hizmetlere dikkat çeken İl Başkanı Eri, yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman, ilçe kayyum belediye başkanları ve himayelerinde çalışan görevlilere teşekkür etti.

"1500 KM ASFALT YAPILACAK"
Mardin'de kayyum belediyeleri döneminde bunca kısa süre içerisinde çok önemli hizmetlerin ifa edildiğini özellikle kırsal mahallelerde çok ciddi ve yerinde kaliteli yol asfaltlama ve altyapı çalışmaları yapıldığına işaret eden Eri, 2018 yılı içerisinde bin ile bin 500 Kilometre arası yol asfaltlamasının gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi. Nüfusu 500'ün üzerinde bulunan köylerin içme suyu ve kanalizasyon sorununun tamamen çözüme kavuşturulacağını, köy konaklarının yapımına devam edileceğinin sözlerini ekledi.

GAP Sulama Kanalları'nın Kızıltepe Ovasına yetişmesiyle tarımsal sulamada çok önemli bir sıkıntının geride bırakılacağını, enerji sorununun çözümünde ise önemli bir etken olacağını kaydeden Eri, AK Parti Mardin Milletvekilleriyle birlikte bu önemli sorunun aşılması için hep birlikte yapılması gereken çalışmaların içerisinde olacaklarını söyledi.

Eri, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım bölgemize çok büyük önem atfetmekte. Mardin'de şuan ikinci Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı çalışmaları devam ediyor. Şehir Hastanesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Mardin terörden yara aldı ve şimdi bu yaraları iyileştirdi, gelişmeye başladı. Devletimizin herkese iş verme imkanı yok ama bölgeye yatırım yaparak, yatırımcının dikkatini buraya çekerek açılacak olan yeni sektörlerde binlerce gencimiz iş imkanı bulacak. Bunun için biraz zamana ihtiyaç var. Mardin cazibe merkezleri programı içerisinde bulunan potansiyeli yüksek bir şehir. Yatırımcıların iştahını kabartan Mardin'in gelecekte ekonomisi çok daha güçlü bir şekilde Türkiye'de endüstriyel anlamda yukarılarda bulunan şehirlerin arasındaki yerini alacaktır. Şahsen ben buna tüm samimiyetimle inanıyorum." diye konuştu.

KONGRE SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Toplantıda kongre süreciyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Eri , "AK Parti'ye yük olmaya değil, yük almaya geldik. AK Parti Mardin il ve ilçe teşkilatları kongre süreci takvimi işlemeye devam ediyor. Şuana kadar 8 ilçemizin kongresi gerçekleşti. Derik ve Artuklu ilçelerimizin kongre tarihlerini de kamuoyuyla paylaştık. Bu kongreleri tamamladıktan sonra 

Şubat ayının ilk haftasında il kongremizi de gerçekleştirmeyi öngörüyoruz. İnşallah bu kongrelerden sonra güçlü teşkilatlarımızla birlikte 2019 seçimlerine hazırlanacağız. Mardin'de sıkılmadık el, çalmadığımız kapı kalmayacak. Mardin'e hükümetimiz tarafından yapılan yatırımlar vatandaşımıza en doğru şekilde anlatacağız" dedi.

Medya ve Tanıtım'dan sorumlu başkan yardımcısı Beşir Güneş'in de katıldığı toplantıda İl Başkanı Eri, Mardin'in gündemine dair gazetecilerin yöelttiği soruları cevapladı, sorunların çözümü konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Toplantıya, Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü ile muhabirlerimiz de katıldı. YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Havalimanında Buz Önleyici Araç Muamması

Mardin Havalimanındaki Anti De icing (Buz Önleyici [...]

1 gün önce...

'Park Etme' Kavgası: 3 Yaralı 2 Gözaltı

Kızıltepe ilçesinde, iki grup arasında park etme n [...]

1 gün önce...

Artuklu Belediyesi vatandaşın yanında

Sosyal Belediyecilik Projeleri kapsamında vatandaş [...]

1 gün önce...

Öğrenciler karne hediyesi “Buz Pistini” sevdi

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesinde [...]

1 gün önce...

E-posta uygulamalarını kullananlar tehlikede!

Son yıllardaki en büyük veri sızıntılarından birin [...]

1 gün önce...