Ete, kongre süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu

Ete, kongre süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu
23 Kasım 2017 Perşembe Saat 21:24 0

AK Parti Mardin İl Başkan vekili Abdülhamit Ete, Mardin Life Gazetesi Muhabirlerine kongreler süreci ve adaylık başvurularıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ete, AK Parti İl teşkilatına 9 adayın başvuruda bulunduğunu söyledi.

İl kongresi öncesi İl başkan adaylık müracaatlarının başlaması üzerine gazetecilerin sorularını cevaplayan AK Parti İl Başkan Vekili Abdulhamit Ete, yürütmekte oldukları sorumluluğun bilinciyle bir yandan saha çalışmalarına devam edeceklerini, öte yandan da kongre süreci öncesi il başkan adaylarının müracaatlarını kabul ederek, AK Parti'nin 2019 seçimleri öncesi daha güçlü kadrolarla girmesini sağlama çabası içerisinde olduklarını söyledi.

AK Parti'de yarın görevi devr edecekmiş gibi hazır ama aynı zamanda bu görevde her zaman bulunacakmış gibi ciddi bir sorumluluk içerisinde olduklarını belirten Ete, "AK Parti'de kongreler süreci işlemeye devam ediyor. İlçe kongrelerimizde 10 ilçemizden 8'inin kongre süreci tamamlanmıştı. Kongre sürecinin devam ettiği kalan diğer Artuklu ve Derik ilçelerimiz için genel merkezimiz tarafından aday görevlendirmesi yapıldı. Kalan iki ilçemizin kongre takvimiyle ilgili Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın çalışmaları devam ediyor. Bununla birlikte AK Parti İl Başkanlığı için aday müracaatları devam ediyor. Gerek İl Başkanlığımıza müracaatlarını gerçekleştiren adaylar, gerekse de müracaat hazırlığında olan adayların olduğunu biliyoruz. Şuana kadar İl başkanlığımıza 9 aday başvuru gerçekleştirdi. Bu çalışmaları genel merkezimizle birlikte koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Adaylık başvuru sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilgili çalışmalar yapılacaktır. Bu konudaki gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız." dedi.

AK Parti'nin mahalle temsilciliğinden başlayarak, teşkilatların farklı kademelerinde bugüne kadar görev yapmış biri olarak, kendisine tevdi edilen görevin sorumluluğunun farkında olduğunu kaydeden Ete, teşkilattan gelen biri olarak, teşkilatçılığın ne denli ciddi bir görev olduğunun biliyorum. Mardin'de AK Parti'nin bayrağını daha yükseğe, daha başarılı seçim sonuçlarına taşıma hedefiyle görev talebinde bulunan bütün adayları her biri bizim için çok önemlidir. Bizler bu süreçte bütün adaylarımıza eşit mesafede olacağız. İnşallah AK Parti Mardin'de bugüne kadar elde ettiği başarılara yeni başarıları eklemeye devam ederek, 'durmak yok yala devam' devam edecektir" diye konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya: Nesillerimize bu hainleri anlatarak unutturmayacağız

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, "D [...]

1 gün önce...

Özkan: 15 Temmuz kahramanlarını unutmayacağız

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ah [...]

1 gün önce...

15 Temmuz Gazisi Algan'a belediyeden ev sürprizi

Artuklu Belediyesi, 15 Temmuz Hain Darbe kalkışm [...]

1 gün önce...

Mardin'de, 15 Temmuz Şehitleri İçin Anma Etkinliği

'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolay [...]

1 gün önce...

Bir değil bin canım olsa da bu vatan için feda etmeye hazırım

İstanbul’da çıktığı tankın üzerinde darb [...]

1 gün önce...