Ete, kongre süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu

Ete, kongre süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu
23 Kasım 2017 Perşembe Saat 20:24 0

AK Parti Mardin İl Başkan vekili Abdülhamit Ete, Mardin Life Gazetesi Muhabirlerine kongreler süreci ve adaylık başvurularıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ete, AK Parti İl teşkilatına 9 adayın başvuruda bulunduğunu söyledi.

İl kongresi öncesi İl başkan adaylık müracaatlarının başlaması üzerine gazetecilerin sorularını cevaplayan AK Parti İl Başkan Vekili Abdulhamit Ete, yürütmekte oldukları sorumluluğun bilinciyle bir yandan saha çalışmalarına devam edeceklerini, öte yandan da kongre süreci öncesi il başkan adaylarının müracaatlarını kabul ederek, AK Parti'nin 2019 seçimleri öncesi daha güçlü kadrolarla girmesini sağlama çabası içerisinde olduklarını söyledi.

AK Parti'de yarın görevi devr edecekmiş gibi hazır ama aynı zamanda bu görevde her zaman bulunacakmış gibi ciddi bir sorumluluk içerisinde olduklarını belirten Ete, "AK Parti'de kongreler süreci işlemeye devam ediyor. İlçe kongrelerimizde 10 ilçemizden 8'inin kongre süreci tamamlanmıştı. Kongre sürecinin devam ettiği kalan diğer Artuklu ve Derik ilçelerimiz için genel merkezimiz tarafından aday görevlendirmesi yapıldı. Kalan iki ilçemizin kongre takvimiyle ilgili Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın çalışmaları devam ediyor. Bununla birlikte AK Parti İl Başkanlığı için aday müracaatları devam ediyor. Gerek İl Başkanlığımıza müracaatlarını gerçekleştiren adaylar, gerekse de müracaat hazırlığında olan adayların olduğunu biliyoruz. Şuana kadar İl başkanlığımıza 9 aday başvuru gerçekleştirdi. Bu çalışmaları genel merkezimizle birlikte koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Adaylık başvuru sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilgili çalışmalar yapılacaktır. Bu konudaki gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız." dedi.

AK Parti'nin mahalle temsilciliğinden başlayarak, teşkilatların farklı kademelerinde bugüne kadar görev yapmış biri olarak, kendisine tevdi edilen görevin sorumluluğunun farkında olduğunu kaydeden Ete, teşkilattan gelen biri olarak, teşkilatçılığın ne denli ciddi bir görev olduğunun biliyorum. Mardin'de AK Parti'nin bayrağını daha yükseğe, daha başarılı seçim sonuçlarına taşıma hedefiyle görev talebinde bulunan bütün adayları her biri bizim için çok önemlidir. Bizler bu süreçte bütün adaylarımıza eşit mesafede olacağız. İnşallah AK Parti Mardin'de bugüne kadar elde ettiği başarılara yeni başarıları eklemeye devam ederek, 'durmak yok yala devam' devam edecektir" diye konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Zehirlenen Köpekler Sokak Ortasında Can Çekişti

Midyat'ta çok sayıda köpek, kimliği belirsiz k [...]

1 gün önce...

Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev Yandı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobi [...]

1 gün önce...

Katliam gibi kaza: 7 ölü, 24 yaralı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında, [...]

1 gün önce...

Düşüşü Sürdüren Dolar, eşik rakamın altına indi!

ABD'li Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasını [...]

1 gün önce...

Video Haber HDP'ye Demirtaş'ın izlerini siliyor suçlaması!

HDP, 6'ncı Yılı İçin Hazırladığı Videoda [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7