FETÖ operasyonunda 4 tutuklama

FETÖ operasyonunda 4 tutuklama
12 Ocak 2017 Perşembe Saat 12:23 1

Mardin merkezli 3 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 4'ü tutuklandı.

Mardin merkezli Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen FETÖ/PDY operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 4'ü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Alınan bilgilere göre, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanı 10 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından 3 şüpheli serbest bırakılırken, 7 kişi ise tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüphelilerin çıkarıldıkları Mahkeme, 4'ünü tutuklarken, 3'ünü ise adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Tutuklanan İ.B, C.U, B.E ve Ö.Ç, Mardin E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan soruşturma kapsamında Mardin, Kocaeli ve İstanbul'da 29 Aralık 2016'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 10 şüpheli gözaltına alınmıştı.
YORUMLAR :::

  1. YÜZÜGÜLEN N.
    12 Ocak 2017 Perşembe Saat 13:12 CEVAPLA
    Mardin Artuklu Üniversitesinde FETÖ, PKK, intihalci ve ahbap çavuş kadrolaşması devam ediyor. İrdelenmesi lazım. Hepimizin dikkatle değerlendirmesi gereken bir diğer konu da yeni duyurulan aday akademisyen İngilizce sınav sonuçları. Sosyolojiye alınan kişi üniversitede kimin nesi? Sağlık meslek yüksekoluna yrd.doç.yaptırılacak birinin tezinin intihalli olduğu kurul görüşü bunca yıl gözardı edildi. Onunla aynı zamanda tezinin intihalli olduğuna dair görüş bildirilen yüksekokuldaki diğer kişiyle beraber terfi ettirilmeye devam. Kimler mi? Kütüphaneci kızkardeş Derya'ya sorun.Onun her yerde gözü kulağı vardır. O bir göz kulaktır. Sağlık yüksekokulu hala geneli Diyarbakırlı olan FETÖcü ve PKKcıların elindemi ki burada atı alan halan hala koşabiliyor? Gelelim en başta bu sağlık meslek okullarındakilerin, felsefedekilerin, mardin müzesindekilerin klüb üyesi antropolojideki ve sanat tarihindeki ajanların, FETÖcülerin ve PKKcilerin Amerika-Fransa-İngiltere güdümlü baron ve baroniçe çiftinin Arkeolojiye başvuran ahbablarına. Mardin ve diğer üniversitelerdeki çeşitli bölümlerden KHK ile ihraç edilmiş FETÖ, PKK ve ajan çetesinin dostları ve bazılarının daha önce de üniversiteye sokulmak istenen kişiler olduğuna şaşmamak gerek.Arkalarındaki haysiyetsiz, sahtekar hocaların kimlerin haklarını nasıl zıkkımlayarak adamlarını o kadrolara yerleştirmek için şaklabanlık yaptığını Türkiye biliyor. Rezalete bakın. Devlet bir taraftan kurumlarda binbir zahmetle temizlik yaparken çöreklenmiş olan uyanıklar diğer taraftan sinsi sinsi kadrolaşmaya devam ediyor. Yetkili devlet kurumları anında bilgilendirilir. Açıklamayı ilgili dekanlar, bölüm başkanları, rektör ve genel sekreter bir zahmet yapar.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Elektrik sorunuyla ilgili ortak açıklama

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Ceyda [...]

1 gün önce...

Mardin'de FETO Operasyonu

Mardin merkezli 6 ilde Fetullahçı Terör Örgüt [...]

1 gün önce...

Yorgana sarılarak kaçırılan kızın ailesi Cumhurbaşkanından Yardım İstedi

Yeşilli'de 16 yaşındaki genç kızın uyuduğu [...]

1 gün önce...

Çiftçilerden DEDAŞ’ın uygulamasına isyan var

Kızıltepe kırsalındaki bazı mahalleler hariç [...]

1 gün önce...

Kız kaçırma olayına ilişkin bir tutuklama

Yeşilli'de 16 yaşındaki kızın uyuduğu sırad [...]

1 gün önce...