FETÖ'nün yeni yapılanması Mardin'de çökertildi

FETÖ'nün yeni yapılanması Mardin'de çökertildi
18 Temmuz 2018 Çarşamba Saat 09:34 3

FETÖ’cüler 15 Temmuz’dan 1.5 yıl sonra TSK’da yeniden yapılanmaya çalışırken suçüstü yakalandı. Kripto örgütlenmede 79 asker ile 25 öğretmen tespit edildi.

FETÖ’nün askeri mahrem imamlarının saklandıkları Gaybubet evlerini araştıran Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı terör örgütünün yeniden yapılanma içinde olduğunu tespit etti. Mardin polisinin titiz çalışması sonucu yapılan araştırmada ilk önce mahrem imamlar Mesut Balcı ile E.G’nin ismine ulaşıldı. Uzun bir süre fiziki ve teknik takibe alınan şüphelilerin muvazzaf askerleri yeniden toparlayama çalıştığı belirlendi.

YENİDEN YAPILANMA 

Ulusal bir gazetede yer alana habere göre Darbeden bir yıl sonra kripto muvazzaf askerlerle iletişime geçtikleri belirlenen mahrem imam E.G’nin konutuna yapılan baskında polisleri şaşkına çeviren verilere ulaşıldı. E.G’nin evinde bir tablet ile 32 GB mikro SD kartı ele geçirildi. Şube Müdürlüğüne gönderilen SD kartının çok karmaşık bir sistemle şifrelendiği belirlendi. Yakalanan örgüt yöneticisi E.G etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak ifade vermesi kozmik şifreli kartın çözülmesini sağladı.Öğretmen olan ve KHK ile ihraç edilen E.G, yaklaşık 20 yıldır FETÖ içinde olduğunu, 2012’den beri Mardin›de FETÖ’nün Jandarma Personelinden Sorumlu Müdür Yardımcılığı ile örgüt içinde BİM olarak tabir edilen İstihbarata Karşı Koyma (İKK) görevlisi olarak görev aldığını itiraf etti. E.G’nin verdiği bilgiler sonucunda Mardin Jandarma Mahrem Yapılanması yönetiminde görev alan tüm şahıslar ile mahrem biriminin faaliyetleri ve yol ve yöntemleri tek tek tespit edildi. E.G örgüte mensup askeri personele gizlilik konularında eğitim verdiği ve gizlilik konusunda nasıl davranmaları gerektiğini anlattığını tüm ayrıntıları ile anlattı. Örgüt ile irtibatı bulunan ve halen TSK içerisinde Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanı A.Ş.Doğan, Amir Vekili O.Güç ve yine Mardin’de İstihbarat, Kom ve Personel Şube gibi birçok kritik birimde görevde bulunan 79 askeri personelin deşifresi sağlandı.

İMAMLAR ÖĞRETMEN

Ayrıca mahrem yapılanmada görev alan öğretmenler ile onlara bağlı olan askeri personelle ilgili de bir çok önemli belge ve veri ele geçirildi. Soruşturmada askerleri yöneten 25 öğretmene ulaşıldı. Teknik takip sonucu örgütün Jandarma Hususi hizmetlerine tahsis ettiği Gaygubet evleri ile daha önceden tespiti yapılan evlerin askeri personel ile yapılan görüşmelerde kullanıldığı tespit edildi. 

Aranan örgüt yöneticilerinin polis tarafından yakalanmalarını engellemek için her türlü istihbarata karşı koyma faaliyetlerini yürüttükleri tespit edildi.FETÖ’nün yeni jandarma yapılanmasını tüm yönleriyle itiraf eden E.G işbirliğine ele geçirilen Mikro SD kartını nasıl açılacağını ve içindeki verileri devlete teslim etmekle başladı. 

HER ADIMDA ŞiFRE

E.G Tablet şifresinin  “Fenerbahce.1907” olduğunu” belirtti. Verilen şifre ile tablet açıldı. SD kart tablete takılınca tekrar şifre istendi, şifre girilince hafıza kartına ulaşmak için işlem yapıldığında yine  şifre  ekranı belirdi. Bir kez daha şifrenin girilmesi üzerine kartın içindeki bilgiler dosya şeklinde ekranda belirdi. NOTE ismi verilen dosyanın görüntü olarak belirmesine rağmen aktif olmadığı tespit edildi. E.G, NOTE dosyasının oradan kopyalanarak masa üstüne alınması gerektiğini söyledikten sonra aktifleşen klasör tıklandığında yine şifre istendiği görüldü. Şifrenin girilmesiyle beraber klasör açıldı ve içinde NOTE17 isimli bir klasör olduğu görüldü. Klasör tıklandığında is yine şifre istendi. Bu aşamadan sonra açılan NOTE 17’nin içinde DEVİR ve YENİ PROGRAM isimli belgeler olduğu görüldü. Son bir kez şifre girildiğinde ancak açılan belgelerin içinde Mardin’de görevli 79 Jandarma personeline ait bilgiler bulunduğu tespit edildi. 

YENi HABERLEŞME AĞI FAKE FACEBOOK

Jandarma mahrem yapılanmasında görev alan yöneticilerin Facebook görünümlü kripto not adı verilen bir haberleşme programı kullandıkları belirlendi. Fake facebook, Apple Store ya da Google Play’de yok., Flaş belleklerde firari şahısların telefonlarına ve tabletlerine yüklendiği tespit edildi.

MiT iHANETiNDEN SONRA GAYBUBET EVLERiNi AÇMIŞLAR

FETÖ’nün 19 ocak 2014 tarihinde Adana’nın Ceyhan ilçesinde MİT TIR’larının durdurulması ihanetinden sonra Türkiye genelinde tüm illerde güvenli ev (Gaybubet evi) oluşturulması talimatı verdiği ver bu talimata göre Mardin ilinde de güvenli ev’lerin oluşturulduğu belirlendi.

66 KiŞi iLK KEZ DEŞiFRE EDiLDi

E.G, evinde ele geçirilen SD kartı Sinan Kod isimli FETÖ Jandarma müdürünün verdiğini, içinde örgüt üyesi Jandarma Personelinin bilgilerinin bulunduğunu itiraf etti. FETÖ ininde ele geçirilen SD kartın içerisinde askeri personelin örgüt tarafından oluşturulan bilgilerinin ardından yapılan araştırmalarda; 79 askeri personelden 13 hakkında daha önceden işlem yapıldığı, 66 kişinin ise ilk kez deşifre edildiği öğrenildi.

 YORUMLAR :::

 1. Bilmiyorum
  19 Temmuz 2018 Perşembe Saat 23:39 CEVAPLA
  Bilmiyorum neler dönüyor
  Kafam almıyor
  O yörenin zorluklarını gariban yöre halkı ile vatanı için kendini feda edenler çekti
  Ve fedakarlığın karşılığı haksız ithamlar
  Bilenler yapılananlar plan yapanlar uygulayanlar herkes herşeyden haberdar hiç aklım almıyor
  Ya biz
  Bu kadar mı saf büyüdük
  Kaderimizde mi var maduriyet bilmiyorum
  Allah yardımcımız olsun
 2. Osman
  18 Temmuz 2018 Çarşamba Saat 12:04 CEVAPLA
  Hiç şaşırdık mı hayır!Mardin sınır bölgesi ve buradaki üst düzeydeki bir çok kamu görevlisi kripto fetöcüdür.
  Bundan dolayı diğer bütün illerde fetönün üstüne gidilirken mardinde gidilememekte ve genellikle alakasız kişilerin üstüne gidilmekte ihraç edilmektedirler.
  bunlarda görevdeki yönetici kripto fetöcü okul müdürü şube müdürü ve müdür yardımcısı konumundaki fetöcüler sayesinde olmaktadır.Mit Mardindeki bütün kurum müdür müdür yardımcılarını
  detaylı ve mardindeki hiç kimseye sormadan araştırma yapsa yüzde 90 ının fetöcü olduğu görecektir çünkü mardin bu konuda çok mütiş bir arpalık halinde insanlar cahil üst kademe ve ballı koltuklar
  hep fetöcülerde...
 3. MİT'e sızan müzeciler
  18 Temmuz 2018 Çarşamba Saat 11:56 CEVAPLA
  Bu başarıda emeği olan tüm savcıların, MİT'in, Emniyet'in ve Jandarma Komutanlığı'nın ellerine sağlık.
  Bu Balcı'nın MİT tırları davasında tutuklanan Savurlu hakim veya savcı olan Balcı ile alakası var mı?
  MİT bu dönemde içlerine muhbir olarak sızan sivillere ve istihbarat elemanlarına çok dikkat etmeli. FETÖ, PKK ve yolsuzlukların batağına gömülmüş olan bazı sahtekarlar 15 Temmuz darbe girişiminden sonra paçalarını MİT'e yanaşarak kurtarmaya çalışabilir. Neler neler okuyor, duyuyor ve görüyoruz. Örneğin, Türkiye FETÖ ve PKK üyesi arkeoloji müzesi müdürlerinin terör örgütlerine finansman sağlamak için yaptığı yolsuzlukları, MİT ve emniyet birimleri ile nasıl çalıştıklarını çarşaf çarşaf haberlerle öğrendi. Sicili bozuk müze müdürleri neden MİT ve KOMlar ile yakın ilişki içinde olur veya MİT ve KOM sicili bozuk karanlık müze müdürlerinin içlerine girmesine neden izin verir? İnsanın hafsalası almıyor.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor

Artuklu merkez ve özellikle de Nur Mahallesi TOKİ [...]

1 gün önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

19 saat önce...

Büyük Bayan Giyim Parçları Buyukmoda.com'da

Kıyafet seçiminde genelde zorlanan kadınlar büyük [...]

1 gün önce...

Emniyet Genel Müdürü değişti!

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Cu [...]

1 gün önce...

Muay Thai Dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek

Derikli Muhammed Hamza, 2 turnuvada elde ettiği ba [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7