Gani Rüzgar Şavata Adaylıktan Çekiliyor

Gani Rüzgar Şavata Adaylıktan Çekiliyor
19 Nisan 2011 Salı Saat 13:43 2

BDP'nin Malatya'da desteklediği bağımız aday Gani Rüzgar Şavata, adaylıktan çekileceğini açıkladı.

YSK'nın, aralarında BDP'nin desteklediği 7 adayında bulunduğu 12 kişinin milletvekili adaylığını veto etmesinin ardından BDP'nin Malatya'da desteklediği bağımız aday Gani Rüzgar Şavata, adaylıktan çekileceğini açıkladı. 

BDP'nin destekleği Malatya bağımsız milletvekili adayı Gani Rüzgar Şavata, Şırnak'ın Silopi İlçesi'ndekiHabur Sınır Kapısı'ndan Irak'a gitti. Şavata, Habur'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Ysk'nın aldığı karara tepki göstererek, Irak dönüşü milletvekilliği adaylığından çekileceğini söyledi. Şavata, şöyle dedi:

"Barış sürecinin yaşandığı bir zamanda, Seçimatmosferine girdiğimiz bir zamanda yargının bağımsızlığını koruyamadığı görülmektedir. Bu Seçimatmosferinde, bağımsız milletvekili adayı arkadaşlarımızın olmadığı bir seçimin ne ülkemize ne de halkımıza bir yarar sağlayacağına inanıyorum. Ben de bu arkadaşlarımın haklı davası içerisindeyim ve ben bu Seçim atmosferinden geri çekileceğimi düşünüyorum. Halkımın düşünceleri de bu yönde olduğuna inanıyorum. Halkımın bana verdiği bu düşünceden yola çıkarak ben yarın istifamı vereceğim. " 

'ALLAH MUHAFAZA, YANLIŞ ŞEYLER OLACAK' 

Şavata, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın acil önlem almasını da isteyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Yoksa Allah muhafaza yanlış şeyler olacağını düşünüyorum. Bölgede Seçim olmayacağını düşünüyorum. Biran evvel halkın sesine kulak vermelerinden yanayım, bu halkın bu sükuneti iyiye bir gidişat değildir. Halk bekliyor, halkın beklentileri var. Mutlaka adil bir Seçimolacağını düşünüyorum. Zaman henüz erken, biran evvel önlem alınması düşüncesindeyim. Eğer ki önlem alınmaz ise, eğer bu barış süreci sansüre uğrarsa, biz bu Seçim sürecinde yer almayacağız ve halkımızın yanında olacağız. "YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

Belediyespor Kulübü Yönetimi Belirlendi

Kızıltepe Belediyesi Meclisinden oluşan Kızıltepe [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Park tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar