“Gariban Necmettin” iş istiyor

“Gariban Necmettin” iş istiyor
11 Temmuz 2018 Çarşamba Saat 17:39 1

2 metre 55 cm boyu ile dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen’den sonra 2 metre 10 cm boyu ile Mardin’in en uzun 2.ci adamı olan “Gariban” lakaplı Necmettin Aktay yetkililerden iş istiyor.

Uzun yıllar hamallık yaparak ailesinin geçimini sağlayan 3 çocuk babası 50 yaşındaki Necmettin Aktay, çalıştığı otelin başkasına devredilmesi sonucu 2 yıldır işsiz kaldı.

2009 yılında özel bir televizyonda düzenlenen yemekteyiz yarışmasında Mardin’in ünlü kaburga yemeğini yaparak program birinci seçilerek herkesin dikkatini çeken 2 metre 10 cm boyundaki Necmettin Aktay, daha sonra Sermiyan Midyat’ın Mardin’de çektiği Ay Lav Yu 2 sinema filminde de rol alarak herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Hayırseverlerin yardımı ile şimdilik ayakta durabilen Necmettin Aktay çocuklarının geçimini sağlamak için yetkililerden ve özellikle Mardin valisi Mustafa Yaman’dan iş istiyor.

Mardin’in en uzun 2 .ci adamı Necmettin Aktay çalışmak için iş istiyor

Mardin’de uzun yıllar hamallık yaparak ailesinin geçimini sağladığını belirten 2 metre 10 cm boyundaki Necmettin Aktay, rahatsızlığı deniyle hamallığı bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

Hamallığı bıraktıktan sonra Butik otelde çalışmaya başladığını ancak butik otelin başkasına devredilmesi sonucu yine işsiz kaldığını ifade eden Aktay” Şu anda çocuklarımı geçindirecek durumda değilim. 3 çocuğum var. Hepsine ben bakmak zorundayım. 2 yıla yakın işsiz durumdayım. Tanıdık varsa yardım ediyor. Yoksa bazen çocuklarıma ekmek götüremiyorum. Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen’den sonra Mardin’de en uzun 2 ci adamı benim. Buna rağmen şu an işsiz durumdayım. ”dedi.

Televizyonlarda programlarda ve sinemada rol aldım

Mardin’i tanıtmak için bir çok televizyonda yayınlanan programlarda ve sinemada rol aldığını ifade eden Aktay” 2009 yılında özel bir televizyonda düzenlenen yemekteyiz yarışmasında Mardin’in ünlü kaburga yemeğini yaparak program birincisi seçildim. Daha sonra Sermiyan Midyat’ın Mardin’de çektiği "Ay Lav Yu 2" sinema filminde de rol aldım. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere bir çok tanınmış siyaset ve sanatçılar benimle fotoğraf çektirdi. Bütün bunlara rağmen şu anda işsiz durumdayım. Çalışmak için Mardin İş Kur’a 2 defa başvurdum. Fakat torpilim olmadığı için bir türlü işe giremedim. Çocuklarımı geçindirmek için çalışmak zorundayım. Bu konuda özellikle Mardin’in sevilen valisi Mustafa Yaman’dan iş talebinde bulunuyorum. İnşallah sesimi duyar ve bana çalışabileceğim bir iş verir. Sayın valimizin ne kadar hassas olduğunu biliyorum. Valimize güveniyorum.”şeklinde konuştu
YORUMLAR :::

  1. Deriyee
    13 Temmuz 2018 Cuma Saat 12:48 CEVAPLA
    Varsa banada bir iş vali beg

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Yol araç trafiğine kapandı

Mardin Midyat Karayolu Hop Geçidi kar yağışı nede [...]

1 gün önce...

AK Parti adayları basınla buluştu

AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından AK Parti [...]

1 gün önce...

70 yaşındaki futbolcu Kızıltepe'ye transfer oldu

Kızıltepe 2. Amatör takımlarından Kızıltepe Gençle [...]

1 gün önce...

Aylıkları 1000 tL'ye tamamlanan emeklilere 4 yıl zam yapılmayacak

Bin TL'nin altında aylık alan 105 bin emeklinin ay [...]

1 gün önce...