Gazeteciler sağlık yöneticileri ile bir araya geldi

Gazeteciler sağlık yöneticileri ile bir araya geldi
10 Ocak 2019 Perşembe Saat 17:11 0

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününde Mardin’de görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Mardin’de son 1 yıl içinde sağlık alanında yapaılan yatırımlarda basın mensuplarının büyük emeği olduğunu kaydeden İl sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ve ekibi sağlık alanında büyük ivme alan Mardin’de yatırımların devam edeceğini belirtti.

Mardin’de bir restoranda Gazeteci sivil toplum kuruluş temsilcileri ve sahada çalışan muhabirler ile yemekte bir araya gelen Mardin İl sağlık müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, müdürlük başkanları Uzm. Dr. Murat Sinanoğlu, Dr. Servet Yıldız, Dr. Hidayet Bakaç, Şeyhmus Alkan ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak il genelinde sağlık alanında yapılan yatırımları aktardı.

Mardin’de vatandaşlara en kaliteli sağlık hizmeti vermek adına mesai kavramı olmadan çalıştıklarını Kaydeden Yavuz, hekimlerin iş yükünün yoğun olmasına rağmen sağlıklı bir toplumun oluşması için büyük fedakarlıklar yaparak görevleri başlarında olduklarını ifade etti.

Toplumumuzun sesi , gözü kulağı olan, vatandaşlarımızın haber alma hakları adına fedakarlık içerisinde çalışan basın mensuplarımız aynı zamanda Demokrasimizin ve ifade hürriyetinin vazgeçilmez bir unsurudur diyen Yavuz , “Halkımıza ve toplumun her kesimine sağlıklı ve doğru bir şekilde bilgi alışverişi sağlayan değerli basın mensubu çalışanlarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum”dedi.

Gazetecileri 10 Ocak Münasebetiyle yemekli toplantıda bir araya getiren Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz'a gazeteciler adına teşekkür eden Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Mardin’de gazetecilerin zor şartlarda maddi karşılığı çok az olsa da sahada aktif bir şekilde çalıştığını ifade ederek gazetecilerin bu zorlu görevinde onlara destek olan herkese teşekkür etti. Üründü, gazeteciliğin büyük bir meslek sevgisi ile icra edildiğine dikkat çekerek sahada verilen bu büyük emek karşında halkın sesi olan kalemlerin hak ettiği yerde değer görmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Mardin İl Temsilciliği tarafından kesilen pastanın ardından program sona erdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aş [...]

1 gün önce...

Cemiloğlu, SP'den başvurusunu yaptı

Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu, 31 [...]

1 gün önce...

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Kendileri küçük maharetleri büyük

Kızıltepe'de öğrenciler, çöpten topladıkları malz [...]

1 gün önce...

Şahin, Midyat'ta Gönül belediyeciliğini hizmetlerimizle taçlandıracağız!

AK Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Mardin eski [...]

1 gün önce...