"Gazi Meclisin İlk Kadın İdare Amiri olmaktan onur duyuyorum"

22 Nisan 2018 Pazar Saat 20:17 8

AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ceyda Bölünmez Çankırı, Milli mücadele ruhuyla kurulmuş ve iki kez gazi ünvanını almış, tarihi kahramanlıklarla dolu olan Meclisin ilk kadın idare amiri olmaktan onur duyduğunu kaydetti.

Bölünmez, Mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de milli mücadele ruhuyla kurulmuş, tüm dünyaya milletin kaderini yine kendisinin belirleyeceğini göstermiş, milli iradenin bu topraklarda ilelebet hâkim olacağının teminatı olmuştur. Geçmişte, Milli Mücadele’nin karargâh’ı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 15 Temmuz 2016'da demokrasimize ve cumhuriyetimize karşı gerçekleştirilen hain darbe girişiminin karşısında dimdik durmuş, ikinci kez Gazi unvanını hak etmiştir.

Milli bayramımızın dünya çocuklarına atfedilmesi insanlığın geleceğini inşa edecek olan çocuklarımıza verilen önemi açıkça ortaya koymaktadır. Bizlere düşen, çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak için daha yaşanılabilir, huzurun ve mutluluğun egemen olduğu, barış içinde bir dünya bırakmaktır. Dünyada yüzü gülmeyen tek bir çocuğun dahi kalmadığı, din, dil, ırk ve cinsiyet farketmeksizin tüm çocukların eşit ve adil bir düzende yaşadığı dünya temenni ediyorum.

Böylesine tarihi kahramanlıklarla dolu olan Meclisimizin ilk kadın idare amiri olmaktan onur duyuyorum. 23 Nisan 1920’den itibaren Türkiye Cumhuriyetine, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hizmet etmiş tüm milletvekillerimize şükranlarımı sunuyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Meclis Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelenin neferleri olan kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, tüm dünya çocuklarımızın ve Mardin’de yaşayan evlatlarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum."


YORUMLAR :::

  1. mesut
    24 Nisan 2018 Salı Saat 10:27 CEVAPLA
    tek kelimeyle hikaye.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Havalimanında Buz Önleyici Araç Muamması

Mardin Havalimanındaki Anti De icing (Buz Önleyici [...]

13 saat önce...

Yol araç trafiğine kapandı

Mardin Midyat Karayolu Hop Geçidi kar yağışı nede [...]

1 gün önce...

AK Parti adayları basınla buluştu

AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından AK Parti [...]

1 gün önce...

70 yaşındaki futbolcu Kızıltepe'ye transfer oldu

Kızıltepe 2. Amatör takımlarından Kızıltepe Gençle [...]

1 gün önce...