Geçici Din Görevlileri Mağdur Edilmesin!

Geçici Din Görevlileri Mağdur Edilmesin!
21 Mart 2018 Çarşamba Saat 15:21 1

Diyanet işleri Başkanlığınca, 4995 "Geçici Cami Görevlisi" alımıyla imam hatiplik sınavına giren ve sınavlarda başarılı olduktan sonra atandıkları yerlerde göreve başlayan geçici din görevlileri, görevlerine devam etmek istiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 12 Mayıs 2017'de "İl Müftülükleri bünyesinde boş bulunan imam hatip kadroları için TYP Programları kapsamında İŞ-KUR üzerinden geçici cami görevlisi olarak işe alınan geçici din görevlileri, görev yerlerinde kalıcı olmak istiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 2016 KPSS'den 50 ve üzeri puan alan imam hatip lisesi mezunlarından oluşan ve mesleki yeterlilik için Müftülüklerde tabi tutuldukları Mülakattan 70 ve üstü puan alan 4 bin 995 kişi camilerideki görevlerinin devam etmesi için yetkililere çağrıda bulundu.
Göreve başladıkları camilerdeki görev takviminin yakında tamamlanacağını kaydeden Geçici Din Görevlilerinden Mustafa Ç., “ imam hatiplik sınavına giren başarılı olarak görev yerlerine atanan Türkiye geneli 4995 mağdur olan imam hatipleriz. Yukarıdaki ilanları müteakip tüm il müftülüklerin de alım şartlarını taşıyarak KPSS DHBT imam hatiplik diplomasi gibi sınavdan başarılı olup Ramazan münasebetiyle müftülüklerin sözlü beyanı ile açıklanan belli olan görev yerlerimize evlerimizi taşıdık. Ailemizi çoluk çocuklarımızı yerleştirdik müftülükler “bizler sizi imzaya çağıracağız” diyerek yılın ilk teravihi ile görevlerimize başladık. 12 gün sonra il müftülükleri bizleri imza için çağırdı il müftülüklerine gittiğimizde müftülük personeli bu alimin sınav ilanlarında hiç bir İŞKUR ibaresi yokken İŞKUR’a yönlendirildiğimizi imzanın oraya atılması gerektiğini söylediler. Bazı bekar olan arkadaşlarımız bu durum karşısında istifa ettiler, evli olan ailesini çocuğunu evlerini taşıyan arkadaşlarımız ise mecburen imza atmak zorunda kaldılar. İŞKUR üzerinden temizlikçi gösterilip münhal bulunan köy cami lojmanlarına yerleşip imamlık görevini ifa etmekteyiz. Şu anda münhal bulunan köy camilerinde imam hatip olarak görevimizi seve seve yapmaktayız. Bizlere karşı yapılan İŞKUR akdinin 6 aylık görev süresinin çoğu arkadaşımız üzerinden olumsuz ailevi etkilere neden oldu. Bu yüzden boşanan, boşanma aşamasında olan ailelerimiz oldu. Yaşanan sorunlardan dolayı çocukları perişan olan arkadaşlarımızın feryatlarını siz büyüklerimize duyurmak istiyoruz. Çoğu arkadaşlarımız imam hatip olma hayaliyle çalıştıkları işten istifa edip bu mesleği tercih ettiler. Görevin İŞKUR’a ve 6 aylık olması bizleri derinden yaraladı. Aralık ayı içerisinde sona eren görev takvimi üç ay uzatıldı. Anca şimdi çıkışımız verildi, veriliyor. Büyüklerimizden bir an önce bu haksız duruma el atıp bu yapılan yanlışın bir an önce düzeltilip İŞKUR üzerinde görevi Temizlikçi olan mihrap sevdalısı imam hatiplerimize , imam hatiplik vasfının verilmesini istirham ediyoruz. Çünkü bu büyük bir vebaldir. Bu haksız durumu devlet büyüklerimize daha önceden bildirdik bizlere bu durumunun düzeltileceğinin sözünü verdiler. Bu haksız duruma reisimizin, bakanımızın, milletvekillerimizin, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın seyirci kalmayacağına sorunu çözeceğine inanıyoruz.”YORUMLAR :::

  1. Ibrahim önay
    27 Mart 2018 Salı Saat 14:50 CEVAPLA
    Biz devlete güveniyoruz ins bize sahip çıkacak

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'in en büyük bahçesi milletin hizmetinde

Mardin'de atıl durumda bulunan ve İçişleri Bakanlı [...]

1 gün önce...

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

5 saat önce...

Pozitif Yönetim (1)

.

1 gün önce...

Yağmur Mardinli çiftçilere bereket getirdi

Uzun bir kuraklık döneminin ardından bu yıl bol ya [...]

1 gün önce...

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cev [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN