Genç Selahaddinler için atlar hazır!

Genç Selahaddinler için atlar hazır!
15 Aralık 2017 Cuma Saat 17:17 0

Mardin'de kurulan "Kudüs Çadırına" destek vermek amacıyla atlarıyla gelen Rahvan Atları Kulübü üyeleri, Selahaddin-i Eyyubi'nin torunları olarak atlarıyla Kudüs'e gitmeye hazır olduklarını belirttiler.

Mardinli gençler atlarıyla Kudüs'e gitmeye hazır
Mardin'de aralarında Memur-Sen, MÜSİAD, Ensar Vakfı, Cihannüma, Dost-Der ve İlim Yayma Cemiyeti'nin de yer aldığı sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Mardin Kudüs Platformunca 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda kurulan çadırda Kudüs nöbeti devam ediyor.

Türkiye ve Filistin bayrakları ile 3 dilde pankart ve afişlerin asıldığı çadıra Mardinlilerden destek görüyor. Burada "Kudüs özgür olana dek" sloganıyla başlatılan ve her yaştan vatandaşın katıldığı nöbette Kur'an-ı Kerim okunuyor.

Kudüs Çadırına bir destek de Mardin Rahvan Atları Kulübü'nden geldi. Kudüs nöbetine destek vermek amacıyla çadırın bulunduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'na atlarıyla gelen kulüp üyeleri, vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılaştı.

Ellerinde Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyarak sık sık tekbirler getirip, işgal çetesi ile ABD aleyhine slogan atan atçılar, renkli görüntüler oluşturdu.

Kudüs Nöbetine destek verdiklerinden dolayı kulüp üyelerine teşekkür eden Mardin Kudüs Platformu Başkanı Gazi Yıldız, "Bu dava, bu Kudüs nöbeti yankı buldu ve Mardin Rahvan Atları Kulübü de bu davanın neferleri olmak istediklerini belirtti. İnşallah yetişecek Selahaddinlere atlarımızı hazır edeceğiz. Genç atçılarımız o günü bekliyor. Tekrardan sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Mardin Rahvan Atları Kulübü Başkanı Mehmet Emin Dündar ise Kudüs'ün önemine değindi ve "Canımız, malımız, her şeyimiz Mescid-i Aksa'ya feda olsun." dedi.

Dündar, "Bizler ecdadımızın kazanımlarını bir türlü sahiplenemedik. Bugün Müslüman camiaya bakıyorsunuz, kan, gözyaşı ve ölüm var. Bu bize reva görülmüş. Yıllardır bize 'demokrasi ve adalet getireceğiz' diye 26 buçuk milyona yakın Müslüman'ı öldürdüler. Kudüs bizim davamızdır, ilk kıblemizdir. Canımız, malımız, her şeyimiz Mescid-i Aksa'ya feda olsun. Allah yoluna feda olsun. Ey Selahaddin-i Eyyubi'nin torunları! Bugüne bakarsanız birçok şeyi kaybettiğimizi görürsünüz. Bu yüzden bundan sonra silkelenmemiz lazım." diye konuştu.

Atçı Hamza Enes de Kudüs nöbetine destek vermek amacıyla atlarıyla çadıra geldiklerini belirterek, gerekirse Kudüs'e atlarıyla gitmeye hazır olduklarını aktardı
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Binadan düşen birim şefi hayatını kaybetti

Mardin'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası [...]

21 saat önce...

Kızıltepe Zabıtası, gelişi güzel yola bırakılan bariyerleri kaldırttı

Kızıltepe'de Cadde ve sokaklarda iş yeri sahipl [...]

1 gün önce...

Özkan, DEDAŞ Bölge Halkını Cezalandırıyor

Mardin Ziraat Oda Başkanı Malik Özkan, DEDAŞ e [...]

1 gün önce...

Edi Besê, Artık Yeter Elektrik Kesintileri Eğitimi de Olumsuz Etkiliyor

Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değ [...]

1 gün önce...

DEDAŞ'a bir tepki de Bedirhan Dinler'den

Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinle [...]

1 gün önce...