Gözaltına alınan 9 Öğretmenden ikisi tutuklandı

Gözaltına alınan 9 Öğretmenden ikisi tutuklandı
12 Ocak 2017 Perşembe Saat 03:51 0

Kızıltepe'de sosyal medyada üzerinden örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 öğretmenden ikisi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Kızıltepe'de örgütünün iş bırakma talimatına uyduğu ve 'sosyal medyada PKK propagandası' yaptıkları iddiasıyla hafta başında gözaltına alınan 9 öğretmenden 1 kişi de savcılık ifadesinden sonra serbest bırakılırken, Savcılık diğer 8 öğretmeni tutuklanma talebi ile sevk edildiği mahkeme tarafından 2’si çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, 6 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Edinilen bilgilere göre, Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK yöneticilerinin iş bırakma talimatına uyarak derslere girmediği, yasa dışı yürüyüşlere katıldığı ve sosyal paylaşım sitelerinde "terör örgütünün propagandası" yaptığı gerekçesiyle öğretmenlere yönelik başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 öğretmen emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa çıkarıldı.

Kızıltepe Cumhuriyet Savcılığı soruşturma savcısı tarafından ifadeleri alınan zanlılardan R.O. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen M.P ve Ö.A tutuklanırken M.D, E.Ç, R.D, S.A, M.O ve M.S.B adlı öğretmenler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Tutuklanan zanlılar Mardin cezaevine gönderilirken bir gün önce mahkemeye sevk edilen 15 öğretmenden 6 sı tutuklanmıştı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Rektör Ağırakça, Genel Başkanına fahri doktora ünvanı verecek

Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü ve aynı za [...]

1 gün önce...

Servis gelmeyince köydeki öğrenciler okula başlayamadı

Kızıltepe ilçesine bağlı Işıkören köyün [...]

1 gün önce...

Diyarbakır Yolu Bomba İhbarı ile kapatıldı

Mardin-Diyarbakır kara yoluna teröristlerin bomb [...]

1 gün önce...

Polisten uyuşturucu tacirlerine Drone'lu baskın

Mardin’de hayalet drone ve narkotik köpeklerini [...]

1 gün önce...

Ekmeklerini Mangal Kömürü Yaparak Kazanıyorlar

Mardin'den giden aileler, Konya'da, ormanlık ala [...]

1 gün önce...