Gürgör: Turizim patlaması bekliyoruz!

Gürgör: Turizim patlaması bekliyoruz!
09 Ağustos 2018 Perşembe Saat 15:32 1

Yaklaşan 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde Mardin, yıl içinde ikinci dönem turizm patlamasına hazırlanıyor.

Mardin Turizm Otelciler Dernek Başkanı Özgür Azad Gürgör, Mardin’deki turizm yatırımcıları ve sektör bileşenleri olarak, bölgede yaşanan huzur ve güven ortamının da etkisiyle yılın ilk döneminde yaşanan yoğunluğun, uzun bayram tatilinin de etkisiyle artarak süreceğinin beklentisi içerisinde olduklarını söyledi.

Gürgör, Tarih ve inanç turizmi bağlamında Mardin’in sadece yabancı turistlerin ilgisini çekmekle kalmadığını, yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan Kadim Şehir Mardin’in yapılan anket çalışmalarında her 10 kişinin 7’sinin merak edip görmek istediği gizemli bir şehir olduğunu kaydetti.

BAYRAM TATİLİ BEREKETLİ GEÇECEK

Kentte düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlik ve organizasyonların şehrin tanıtımına önemli katkılarının olduğunu, bundan dolayı da Mardin Valisi Mustafa Yaman başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirten Gürgör, “Bölge genelinde sağlanan huzur ve güven ortamının semeresini şimdi almaya başladık. Ekonomi, özellikle de turizm sektörü huzuru seçer, huzurun olmadığı yer neresi olursa olsun hiç kimsenin bulunmak istediği yer olmaz. Tarih ve inanç bağlamında Mardinimizin yıldızı her geçen gün artıyor. Bu ilgi şehirdeki turizm yatırımcıları ve bileşen sektörlere de kaliteyi beraberinde getiriyor. Şuanda Mardin il genelinde 6 bin 500’ü aşan bir yatak kapasitesindeyiz. Bu rakamın yeni yatırımlarla artacağını düşünüyoruz. Mardin’in en yoğun turizm sezonu bilindiği üzere bahar ayları ile son bahar’da gerçekleşmektedir. 2018 yılının ilk dilimi olan Mart, Nisan, Mayıs, Haziran aylarında çok bereketli bir dönem geçirdik. Şimdi ikinci dilim olan Eylül, Ekim ve Kasım aylarının planlamasını yapıyoruz. Tabi bu ikinci dilim, yaklaşan Kurban Bayramını kapsayan 9 günlük uzun tatil süresini de göz önünde bulundurduğumuzda ikinci dilim daha erkene çekilmiş oluyor. Turizm şirketleri, seyahat ve tur acenteleri, misafirlerimiz için erken rezervasyon çalışmaları günler öncesinden başladı. Gelen talepler bizleri memnun ediyor. Bu da bizlere bayramda otellerimizin beklenenin üzerinde bir misafir talebiyle karşı karşıya kalacağını gösteriyor.” dedi.

TURİSTLERİ MİSAFİR OLARAK GÖRELİM

Mardin’de turizm sektörü bileşenlerin gelen turistleri birer misafir edasıyla iyi ağırlaması, azami memnuniyet ve hizmet kalitesini gözetlemeleri gerektiğini kaydeden Gürgör, Turizm Yatırımcılar Derneği olarak, gerekli özenin gösterilmesi açısından işletme sahiplerine gereken uyarıları yaptıklarını ancak, turistin şikayetçi olduğu konuları denetleme yetkilerinin sınırlı olduğunu, bu konuda herkesin üzerine düşen yükümlülüğü yapmasının sadece otelciler için değil bütün turizm bileşenleri ve Mardin’in turizm geleceği açısından çok önemli olcağının altını çizdi.
YORUMLAR :::

  1. bilmesek
    10 Ağustos 2018 Cuma Saat 09:17 CEVAPLA
    turizmi patlatırken mardinliyi de patlatıyor yetkili idareciler

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Artuklu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkıyor

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı “Beledi [...]

1 gün önce...

Üniversite bu yıl da BAŞARISIZLIK sıralamasını kimseye kaptırmadı!

İsmi skandal ve yolsuzluklarla gündeme gelen Mardi [...]

17 saat önce...

Hem de İzmir'den Öğrencilere Sıradışı Karne Hediyesi

İZMİRLİ Öznur Vardar, Mardin'de bulunan ilkokullar [...]

1 gün önce...

Üretilen çiçekler dikilmeye başlandı

Kızıltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bü [...]

1 gün önce...

Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Müjdesi!!!

Belediye araçları, öğrenci ve sınav görevlilerine [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7