HDP Adayları Seçim Bildirgesini Açıkladı

HDP Adayları Seçim Bildirgesini Açıkladı
19 Mart 2019 Salı Saat 20:39 1

HDP Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Türk, HDP Mardin Milletvekillerinin de hazır bulunduğu salon toplantısında seçim bildirgesini açıkladı.

31 Mart Belediye seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdüren HDP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, HDP Mardin Milletvekilleri Ebru Günay, Pero Dündar ve Tuma Çelik, HDP Marin İl Başkanı Eylem Amak, ilçe belediye başkan adayları ile partililerin hazır bulunduğu toplantıda seçim bildirgesini açıkladı.

Burada konuşan Eş Başkan Adayı Ahmet Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçimde kendi iktidarını ve statükosunu sürdürmek isteyen bir anlayışla hareket ettiğini belirtti.

Ülkedeki işsizlikten, yoksulluktan ve adaletsizlikten söz edilmediğini bunun yerine Kürtleri hedef alan bir anlayışla siyaset yürütüldüğünü ifade eden Türk, “Oysa bizler demokratik cumhuriyet mücadelesini veriyoruz” dedi.

HDP ve Kürtlere yönelik baskı ve sindirme politikalarının halkların ortak yaşamına zarar vereceğine vurgu yapan Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yürüttüğü siyasetle halkları karşı karşıya getirdiğini iddia ederek, Demokrasi ve tecridin kaldırılması çağrısında bulunarak açlık grevini sürdüren Hakkari milletvekili Leyla Güven’in ve arkadaşların durumuna dikkat çeken Türk, “İnsanlarımızın ölmesini istemiyoruz.” diye konuştu.

Açıklanan seçim bildirgesinde; belediye başkanlıkları döneminde; belediyeyi Mardin halkıyla birlikte yönetileceklerini altı çizelen seçim bildirgesinde şu başlıklar altında açıklandı: "Doğrudan halkın söz, karar, yetki sahibi olması ilkesinden hareketle katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile tüm Mardin halkı ile birlikte yöneteceğiz. Özgürlüklere ve halklara saygılı bir yönetim anlayışı ile daha çok renk, daha çok doğa, daha çok emek, daha çok hayat diyoruz. Sivil toplum kuruluşlarıyla planlama dahilinde her konuda birlikte çalışılacak, kalıcı düzenli platformları oluşturulacağız. Halkla ve sivil toplumla birlikte karar alınacak ve birlikte yöneteceğiz. Demokratik, ekolojik ve kadın özgürlükçü bir belediyecilik anlayışı ile halkımıza hizmet sunacağız. Kadın özgürlükçü anlayış hakim kılınacak, kadınlar her kademede eşit temsil edilecek. Ayrımcılık ve kadına yönelik şiddetle mücadele edeceğiz. Topluma hizmet bilincinde ve kapısı herkese açık olan bir belediyecilik perspektifi ile rant belediyeciliği değil halk belediyeciliğini esas alacak ve yeni yaşamı birlikte kuracağız. Mardin'in altyapı sorunlarını çözeceğiz. Artuklu ilçemizin trafik sorununu büyük oranda çözecek, Kızıltepe ve Midyat bağlantı yollarını sağlayacak, çevre yollarını yapacağız. Kızıltepe ilçemizin trafik sorununu çözecek bağlantı yollarını sağlayacak, çevre yollarını yapacağız. Kızıltepe ilçemizin trafik sorununu çözmek amaçlı ilçemizin belirli yerlerinde katlı otoparklar yapacağız. Kentimizin sokak ve cadde düzenlemelerini yaya öncelikli olarak yeniden inşa edeceğiz. Kentimizde yaşayan yurttaşlarımızın çocukları için çok dilli kreş ve oyun evleri kuracağız. Belediyemizin hizmetlerini çok dilli yürüteceğiz. Mardin Sinema Festivali, Mardin Bienali, Mardin Tiyatro Festivali etkinlikler gerçekleştireceğiz. STK’larımızın kentimizde yaptıkları kültür sanat çalışmaları ve yerel sanatçılarımızın çalışmaları desteklenecektir. Mardin Kalesi’ne ulaşım sağlamak amacı ile teleferik yapacağız. Yerel ekonomiyi güçlendirme amaçlı her ilçemizde tarım araç ve aletleri parkı kuracağız. Çiftçilerimizin tarlalarını ekip biçmeleri için tarım araç ve aletleri ihtiyacını karşılayacağız. Kentimizde üretilen organik ürünlerin doğrudan üreticiden tüketiciye ulaşması için Mardin mimarisine uygun halk pazarı kuracağız." YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Askeri aracın geçişi sırasında patlama

Mardin'de askeri aracın geçişi sırasında yola tuza [...]

1 gün önce...

Turizm acenteleri Mardin'de toplandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöneti [...]

1 gün önce...

Bu projeye katılan kadınlara ayda 2 bin 80 tl veriliyor

Hayata geçirilen 'İşte Anne' projesiyle kadınlar i [...]

1 gün önce...

Hetawî Kurd üzerine bir röportaj

Osmanlı dönemi Kürt basını hakkında yapılan kapsam [...]

1 gün önce...

'Çocuklarda horlama; geniz eti ve bademcikte büyümeye neden oluyor'

Op. Dr. Hayati Kale, “Geniz eti büyümesi olan çocu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN