HDP Adayları Seçim Bildirgesini Açıkladı

HDP Adayları Seçim Bildirgesini Açıkladı
19 Mart 2019 Salı Saat 20:39 1

HDP Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Türk, HDP Mardin Milletvekillerinin de hazır bulunduğu salon toplantısında seçim bildirgesini açıkladı.

31 Mart Belediye seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdüren HDP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, HDP Mardin Milletvekilleri Ebru Günay, Pero Dündar ve Tuma Çelik, HDP Marin İl Başkanı Eylem Amak, ilçe belediye başkan adayları ile partililerin hazır bulunduğu toplantıda seçim bildirgesini açıkladı.

Burada konuşan Eş Başkan Adayı Ahmet Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçimde kendi iktidarını ve statükosunu sürdürmek isteyen bir anlayışla hareket ettiğini belirtti.

Ülkedeki işsizlikten, yoksulluktan ve adaletsizlikten söz edilmediğini bunun yerine Kürtleri hedef alan bir anlayışla siyaset yürütüldüğünü ifade eden Türk, “Oysa bizler demokratik cumhuriyet mücadelesini veriyoruz” dedi.

HDP ve Kürtlere yönelik baskı ve sindirme politikalarının halkların ortak yaşamına zarar vereceğine vurgu yapan Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yürüttüğü siyasetle halkları karşı karşıya getirdiğini iddia ederek, Demokrasi ve tecridin kaldırılması çağrısında bulunarak açlık grevini sürdüren Hakkari milletvekili Leyla Güven’in ve arkadaşların durumuna dikkat çeken Türk, “İnsanlarımızın ölmesini istemiyoruz.” diye konuştu.

Açıklanan seçim bildirgesinde; belediye başkanlıkları döneminde; belediyeyi Mardin halkıyla birlikte yönetileceklerini altı çizelen seçim bildirgesinde şu başlıklar altında açıklandı: "Doğrudan halkın söz, karar, yetki sahibi olması ilkesinden hareketle katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile tüm Mardin halkı ile birlikte yöneteceğiz. Özgürlüklere ve halklara saygılı bir yönetim anlayışı ile daha çok renk, daha çok doğa, daha çok emek, daha çok hayat diyoruz. Sivil toplum kuruluşlarıyla planlama dahilinde her konuda birlikte çalışılacak, kalıcı düzenli platformları oluşturulacağız. Halkla ve sivil toplumla birlikte karar alınacak ve birlikte yöneteceğiz. Demokratik, ekolojik ve kadın özgürlükçü bir belediyecilik anlayışı ile halkımıza hizmet sunacağız. Kadın özgürlükçü anlayış hakim kılınacak, kadınlar her kademede eşit temsil edilecek. Ayrımcılık ve kadına yönelik şiddetle mücadele edeceğiz. Topluma hizmet bilincinde ve kapısı herkese açık olan bir belediyecilik perspektifi ile rant belediyeciliği değil halk belediyeciliğini esas alacak ve yeni yaşamı birlikte kuracağız. Mardin'in altyapı sorunlarını çözeceğiz. Artuklu ilçemizin trafik sorununu büyük oranda çözecek, Kızıltepe ve Midyat bağlantı yollarını sağlayacak, çevre yollarını yapacağız. Kızıltepe ilçemizin trafik sorununu çözecek bağlantı yollarını sağlayacak, çevre yollarını yapacağız. Kızıltepe ilçemizin trafik sorununu çözmek amaçlı ilçemizin belirli yerlerinde katlı otoparklar yapacağız. Kentimizin sokak ve cadde düzenlemelerini yaya öncelikli olarak yeniden inşa edeceğiz. Kentimizde yaşayan yurttaşlarımızın çocukları için çok dilli kreş ve oyun evleri kuracağız. Belediyemizin hizmetlerini çok dilli yürüteceğiz. Mardin Sinema Festivali, Mardin Bienali, Mardin Tiyatro Festivali etkinlikler gerçekleştireceğiz. STK’larımızın kentimizde yaptıkları kültür sanat çalışmaları ve yerel sanatçılarımızın çalışmaları desteklenecektir. Mardin Kalesi’ne ulaşım sağlamak amacı ile teleferik yapacağız. Yerel ekonomiyi güçlendirme amaçlı her ilçemizde tarım araç ve aletleri parkı kuracağız. Çiftçilerimizin tarlalarını ekip biçmeleri için tarım araç ve aletleri ihtiyacını karşılayacağız. Kentimizde üretilen organik ürünlerin doğrudan üreticiden tüketiciye ulaşması için Mardin mimarisine uygun halk pazarı kuracağız." YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Aralarında iş adamı ve basın mensuplarının da yer [...]

1 gün önce...

TOKİ sözünün yerine getirilmesini istiyorlar

Savur'da yaşayan vatandaşlar, daha önce ilçede yap [...]

1 gün önce...

Çakmak tamirciliğiyle çocuklarını okuttu eşinin tedavisini yaptırdı

Kızıltepe ilçesinde ikamet eden Abdülkadir Kayan, [...]

1 gün önce...

26 yıllık evlat hasreti 'Ömer Halis’le sona erdi

Mardin'de şehit çocukları olan Aynur(42) ve İshak [...]

1 gün önce...

Derik'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi

Derik İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birli [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

2
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

4
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7