HDP Mardin'de Kongreye Gidiyor

HDP Mardin'de Kongreye Gidiyor
05 Ekim 2017 Perşembe Saat 18:11 0

HDP Mardin İl Örgütü, Ekim ayı içinde yapılması planlanan il kongresine ilişkin çalışmalarının startını verdi.

Önümüzde ki 14 Ekim günü yapılması planlanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Kongresi için çalışmalar sürüyor. Kongre çalışmaları doğrultusunda kurulan kongre komisyonu çalışmalarının startını düzenlediği basın toplantısıyla verdi. Basın toplantısına HDP İl eşbaşkanları Ali Aslan ve Eylem Amak katıldı.
Basın toplantısında konuşan HDP eş başkanı Ali Aslan, Ortadoğu’da, Kürdistan’da ve Türkiye’de önemli gelişmelerin yaşandığı bir süreçten geçtiklerini söyledi. Böylesi bir süreçte HDP’nin ve demokratik siyasetin önemine değinen Aslan, halka demokratik siyaset alanını tamamen kapatmaya çalışan Ak Parti hükümetine rağmen demokratik siyasette ısrar edeceklerini vurguladı.
Türkiye halklarının oluşturulan kaos ortamından çıkmasının tek yolunun HDP olduğunu ifade eden Aslan, HDP’nin bu anlamda süreci göğüsleyebilecek güce ve halk desteğine sahip olduğunu belirterek 2018 ve 2019 yıllarının Türkiye için oldukça önemli olduğunu belirtti.
HDP olarak böylesi bir süreçte daha güçlü ve örgütlü olmak zorunda olduklarını aktaran Aslan, “ İşte Mardin’de da bu anlamda yeni bir kongreye gidiyoruz. Tüm ilçe örgütlerimizle, ailelerimizle, STK’larla ve ulaşabildiğimiz kadar halkımıza gidip yapacakları öneriler doğrultusunda bir yönetimi oluşturmanın çabası içindeyiz. Kongre komisyonumuz bugünden itibaren çalışmalarına başlamıştır. Görev almak isteyen ya da öneri yapmak isteyen tüm halkımız kongre komisyonumuza başvurabilir.”diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derikli Hakim ve Savcı Kardeşler Aynı Gün Dünya Evine Girdi

Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı Hakim Mahammed [...]

1 gün önce...

Gökdemir, Öğretmenevi müdürlüğü görevine başladı

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Me [...]

1 gün önce...

Yapılandırmada ilk taksit ödemesi için son gün 1 Ekim!

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasın [...]

1 gün önce...

Teknoloji marketi "iade sahtekarlığıyla" 500 bin lira dolandırılmış

Mersin'de, teknoloji marketinin cihaz bilgilerini [...]

1 gün önce...

Kıdem tazminatı yine gündemde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın aç [...]

1 gün önce...