HDP, Mardin'deki 8 ilçe adayını belirledi

HDP, Mardin'deki 8 ilçe adayını belirledi
22 Ocak 2019 Salı Saat 15:15 2

HDP, aralarında Artuklu'nun da bulunduğu 8 ilçede adayını açıkladı.

MARDİN

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk – Figen Altındağ

Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut

Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday

Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran

Artuklu: Nurettin Turgay/

Dargeçit: Mevlüde Çelebi/ Ahmet İnci

Mazıdağı: Nalan Özaydın/ İbrahim Çoko

Midyat: Rezan Tasman/ Osman Demirci

Açıklanan diğer ile ve ilçelerdeki adaylar şöyle:

DİYARBAKIR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık/ Adnan Selçuk Mızraklı

Kayapınar: Kezban Yılmaz/ Necati Pirinççioğlu

Hazro: Gülistan Ekti/ Ahmet Çevik

Kulp: Fatma Ay/ Mehmet Emin Ay

Kocaköy: Rojda Nazlıer/ Kasım Pervane

Çermik: Makbule Çakın/ Muharrem Şahin

Çınar: Necla Tamriş/ Ozan Kardaş

Dicle: Yasemin Üçer/ Felat Aygören

Ergani: Meryem Yıldız/ Ahmet Kaya

Hani: Cemal Satı

Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir

Bağlar: Zübeyda Zümrüt – Zeyat Ceylan

Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek

Lice: Salime Zingil – Tarık Mercan

Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu

Bismil: Gülşen Özer – Orhan Ayaz

Eğil: Gülistan Ensarioğlu – Mustafa Akkul

VAN

Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan – Mustafa Avcı

Tuşba: Ayşe Minaz/ Yılmaz Berki

Muradiye: Leyla Balkan/ Yılmaz Şalan

Erciş: Yıldız Çetin/ Mahmut Pala

Saray: Caziye Duman/ Şahabettin Bilmez

Bahçesaray: Gülistan Önver/ Garip Aykut

İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt

Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit – Seyfettin İtha

Özalp: Dilan Öğrenci – Yakup Almaç

Çaldıran: Leyla Adsak – Faruk Demir

Başkale: Şengül Polat – Erkan Acar

Gürpınar: Rojbin Akdağ – Kemal Güler

Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

MARDİN

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk – Figen Altındağ

Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut

Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday

Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran

Artuklu: Nurettin Turgay/

Dargeçit: Mevlüde Çelebi/ Ahmet İnci

Mazıdağı: Nalan Özaydın/ İbrahim Çoko

Midyat: Rezan Tasman/ Osman Demirci

KARS

Kars Merkez: Ayhan Bilgen –Şevin Alaca

Digor: Guljin Kaya/ Mustafa Özyağcı

Kağızman: Çiğdem Özlü/ Memet Alkan

Pazarcık: Münevver Subaşı/ Ebubekir Erkmen

Sarıkamış: Zeynep Çelik/ Yaşar Aras

MUŞ

Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık

Bulanık: Eylem Suruca – Adnan Topçu

Malazgirt: Gülay Çelik – Erdal Çakar

Varto: Ülkü Baytaş– Gıyasettin Aydemir

BATMAN

Batman Merkez: Songül Korkmaz – Sabri Özdemir

Bekirhan: Gülistan Sönük/Fırat Karabulut

Kozluk: Nazime Avcı/ Ayhan Eren

Beşiri: Felek Özbek/ Mustafa Öztürk

İkiköprü: Hatice Taş/ Osman Karabulut

Gercüş: Zeynep Aslan/ Abdulkerim Kaya

BİTLİS

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan – Faruk İşler

Tatvan: Serap Çakmak – Habip Yeşiltepe

Hizan: Dilek Aslan/ Erkan Çetin

Mutki: Belgin Korkmaz/ İrfan Hülagü

Ahlat: Leyla Aslanargın

HAKKARİ

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş/ Cihan Kahraman

Esendere: Semra Aktan/ Mustafa Işık

Yüksekova: Remziye Yaşar – İrfan Sarı

Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat

Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer

Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan – Emin Bulgan

AĞRI

Doğubayazıt: Yıldız Acar – Cesim Çakçı

Diyadin: Hazal Aras – İhsan Yenigün

Patnos: Müşerref Geçer/ Emrah Kılıç

Tutak: Selma Şahin/ Baran Öztürk

Taşlıçay: Betül Yaşar/ Mehmet Umut Doğruer

Eleşkirt: Derya Oğul/ Rıfat Yerlikaya

MALATYA

Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız

ARDAHAN

Göle: Nizamettin Öztürk

ŞIRNAK

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk/ Hişyar Uysal

Beytüşşebap: Sabiha Akdağ/ Cahit Özkan

Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç

Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu/ Dursun Çakır

Sırtköyü: Asiye Arslan/ Mehmet Ballicak

Balveren: Zahide Erk/ Musa Sidar

Cizre: Mehmet Ziriğ – Berivan Kutlu

Silopi: Adalet Fidan – Sülayman Şavluk

İdil: Songül Erdem – Niyazi Çevrim

Fındık Beldesi: Ahmet İmre – Sevim İmre

Uludere: Selahattin Ürün – Feride Yaman

BİNGÖL

Genç: Şefika Doğan/ Sadullah Ürkün

Solhan: Ayşe kaya/ M. Sıdık Çeliker

Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl

IĞDIR

Iğdır Merkez: Eylem Çelik/ Yaşar Akkuş

Tuzluca: Ayşe Aras/ Kemal Savaş

Halfeli (Belde): Hasan Sefa

ERZURUM

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu

Tekman: Müzahit Karakuş/ Yanes Çelik

Hınıs: Nurcan Felekoğlu/ Bedir Fırat

Karayazı: Melike Göksu/ Burhanettin Şahin

Karaçoban: Remziye Sönmez/ Halit Oğun

ŞANLIURFA

Viranşehir: Servet Kılıç/ Hıdır Oktay

Halfeti: Emel Çiftyürek/ Abdurrahman Çiftçi

Siverek: Emine Çetiner/ Turan Tüysüz

Birecik: Fatma Korkmaz/ Hakan Arıcı

ADIYAMAN

Kömür: Zilan Erbay/ Erkan Karataş

Pınarbaşı: Meral Çalışkan/ Hüseyin Uzun

SİİRT

Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek

Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş

Kurtalan: Esmer Baran/ Baran Akgül

Kayabağlar (Belde): Netice Petek/ Abdulkerim Polat

Baykan: Özden Yılmaz – Hekim Duva

Ziyaret: Hevin Kınay/ Hüsnü Sevimli

ELAZIĞ

Karakoçan: Serap Doğan Mutlu/ Mahmut Ercan

Sarıcan: Mihriban Tağtekin/ Bekir Polat

ERZİNCAN

Çağlayan: Özlem Demir – Veli Pınar Çağlayan




YORUMLAR :::

  1. Ar2Q sakar
    25 Ocak 2019 Cuma Saat 00:45 CEVAPLA
    hdp nin yolu açık dilerim ki 8 ilçenin 8 inde de pusulalar da hdp işaretlenir Sürgücü Mah.lesinin de meydanın ortasına havuz yaptırılır Hdp yi seviyoruz <3
  2. ahmet
    24 Ocak 2019 Perşembe Saat 15:04 CEVAPLA
    Bütün adaylar bayan pozitif ayrımcılık... hepsinin bayan olmasında ki tek neden daha rahat hükmetmek yoksa kadınlara saygıdan değil

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Askeri aracın geçişi sırasında patlama

Mardin'de askeri aracın geçişi sırasında yola tuza [...]

1 gün önce...

Turizm acenteleri Mardin'de toplandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöneti [...]

1 gün önce...

Bu projeye katılan kadınlara ayda 2 bin 80 tl veriliyor

Hayata geçirilen 'İşte Anne' projesiyle kadınlar i [...]

1 gün önce...

Hetawî Kurd üzerine bir röportaj

Osmanlı dönemi Kürt basını hakkında yapılan kapsam [...]

1 gün önce...

'Çocuklarda horlama; geniz eti ve bademcikte büyümeye neden oluyor'

Op. Dr. Hayati Kale, “Geniz eti büyümesi olan çocu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN