HDP’li vekillerden Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyareti

HDP’li vekillerden Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyareti
11 Mayıs 2019 Cumartesi Saat 00:16 0

HDP’li Parlamenterler ve HDP yönetimi, Kızıltepe Belediyesi hizmet binasının girişine yerleştirilen polis “güvenliği” için Kızıltepe Belediyesi’ne destek ziyaretinde bulundu.

Kızıltepe Kaymakamlığı’nın talimatıyla Kızıltepe Belediye hizmet binasının girişine yerleştirilen polisler ile yaşanan “Güvenlik” tartışmaları üzerine HDP heyeti, Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyaretinde bulundu. Ziyarette HDP Mardin Milletvekilleri Tuma Çelik ve Ebru Günay, HDP Mardin İl Eşbaşkanı Eylem Amak, DBP Mardin İl Eşbaşkanı Leyla Bozkurt, Kızıltepe Belediyesi Eski Eşbaşkanları İsmail Ası ve Leyla Salman katıldı. Ziyaret sırasında dayanışma dileklerini ileten HDP Milletvekillerinden Tuma Çelik, hukuksuz bir uygulama olduğunu düşündüğünü ve kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

HDP Milletvekili Ebru Günay ise, belediyenin güvenliğe ihtiyacı olmadığını, belediyenin halka hizmet eden bir kurum olduğunu, bu yüzden halkla belediye arasında bir güvenlik oluşturulamayacağını söyledi. Günay, güvenlik sağlamak isteyenlerin ilk önce sokaklarda tacize uğrayan çocuklar ve kadınlar için sağlamalarını istedi. Günay, bu kararın hukuksal bir dayanağının bulunmadığını sözlerine ekledi.

Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ise, kendilerine yaptıkları ziyaret için HDP heyetine teşekkür etti. Eşbaşkan Yılmaz, halkın oylarıyla seçtiği belediyelerin önlerine polis güvenliğinin alındığını ifade ederek, “Böyle bir uygulamayı hiçbir yerde bulamazsınız. Keyfi bir uygulama dayatılmak isteniliyor. Belediyeler bizimdir, kayyumun değil. Biz halkçı bir belediyeyiz. Herkes buraya rahat bir şekilde girip çıkabilmelidir. Tekrar buranın cezaevine dönüştürülmesine göz yumamayız. Bu kararın kaldırılması için gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Güvenlik adı altında yapılan bu baskıcı uygulamayı kabul etmek mümkün değil. Bu saatten sonra belediyede yaşanabilecek her türlü olumsuzluktan kendileri mesul olacaktır” dedi.


KAYNAK: Belediye Bülteni


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

AK Parti'den Mursi Açıklaması

AK Parti Mardin İl Başkanlığınca, Mısır'ın ilk seç [...]

1 gün önce...

Vatandaş, gramla bile altın alamaz hale geldi

Altın fiyatlarının sürekli değişmesiyle iş yapamaz [...]

16 saat önce...

Drone destekli kaçakçılık operasyonu!!!

Nusaybin ilçesinde "drone" destekli düzenlenen kaç [...]

1 gün önce...

Mursi için üç dilde dua ve açıklama

Mısır'da askeri darbeyle Cumhurbaşkanlığından indi [...]

1 gün önce...

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Midyat ilçesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar