HOP Geçidi tamam, şimdi sıra Midyat yolunda!

HOP Geçidi tamam, şimdi sıra Midyat yolunda!
23 Kasım 2017 Perşembe Saat 12:39 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin halkının uzun süreden beri beklediği Hop geçidinde çalışmaların sona erdiğini müjdelerken, “İlimiz yollarıyla örnek bir şehir haline geliyor” dedi.

Yapımına 7 yıl önce başlanan ve Mardin’in ulaşım ağında en yüksek noktada yer alan Hop Geçidi yol çalışmaları Mardin Büyükşehir Belediyesi girişimleri neticesinde bitirilerek hizmete açıldı. Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün etkin çalışması neticesinde sona erdirilen yol ile tozlu ve taşlı yollardan bir yoldan geçme dönemi sona erdi. Bitirilen yolda ise Vali/Belediye Başkan V. Mustafa Yaman incelemelerde bulundu. Yaman’a protokol üyeleri, Büyükşehir Belediye Daire Başkanları ve vatandaşlar eşlik etti.

Vatandaşlarımız tozlu topraklı yollardan kurtuldu

Burada bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizin sorunlarına eğiliyor ve çözümler üretiyoruz” dedi. Hop Geçidi’nde de sorunların bitirildiğinden dolayı mutlu olduklarını kaydeden Yaman, “Bugün Karayolları Genel Müdürlüğü ile beraber ilimizin uzun süreden beri bitirilmesini beklediği Hop Geçidi yol çalışmalarını bitirmiş olduk. Bu vesileyle çalışmayı yerinde incelemekle birlikte vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Hop geçici ilimizin ulaşım ağında en yüksek nokta konumunda yer almaktadır. Burada birkaç yıldır devam eden bir çalışma vardı. Talebimiz üzerine Ulaştırma Bakanımız ve Karayolları Genel Müdürümüzün talimatıyla çalışmaları neticelendirdik. Bulunduğumuz bölge bölünmüş bir yol olmakla birlikte 4.5 kilometre BSK çalışmaları sağlandı” ifadesini kullandı.

Yeni müjdeler

2018 yılı içinde müjdeler veren Yaman sözlerine şöyle son verdi: “2018 yılında Mardin’in Yeşilli , Ömerli ve Midyat’a ulaşımını sağayan yolun proje ihalesi yapılacak. Hükümetimizin verdiği desteklerle ilimizde ulaşım sorunun bir daha konuşulmayacak. Bunun yanında Büyükşehir Belediyesi olarak da ilimizin kırsal mahallelerinde hummalı yol çalışmaları yapmaktayız. Şehir konforunda yoları ilimize armağan ettiğimiz için mutluyuz. İlimizin gelişimi ve değişimi devam edecek”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Ankara - Mardin Uçağı pisti iki kez pas geçti

Mardin Havalimanında bir yolcu uçağı, köpekle [...]

14 saat önce...

Artuklu Belediyesinden Gençlere Özel Bilgi Evi

1205 m2’lik alanda 3 katlı hizmet binasıyla Ar [...]

1 gün önce...

DİKA'ya 2018 Yılının İlk Proje Başvurusu Yapıldı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2018 Yılı Mali D [...]

18 saat önce...

İyilik Ödülü'nü Alan 'Hayat Tamircisi' Hikayesini Anlattı

Derik ilçesinde yaşayan 'Hayat tamircisi' olarak [...]

18 saat önce...

Bu numaraya dikkat! Yoksa 2 bin liralık fatura çıkabilir

Son dönemde SMS dolandırıcılığının arttı [...]

1 gün önce...