HOP Geçidi tamam, şimdi sıra Midyat yolunda!

HOP Geçidi tamam, şimdi sıra Midyat yolunda!
23 Kasım 2017 Perşembe Saat 12:39 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin halkının uzun süreden beri beklediği Hop geçidinde çalışmaların sona erdiğini müjdelerken, “İlimiz yollarıyla örnek bir şehir haline geliyor” dedi.

Yapımına 7 yıl önce başlanan ve Mardin’in ulaşım ağında en yüksek noktada yer alan Hop Geçidi yol çalışmaları Mardin Büyükşehir Belediyesi girişimleri neticesinde bitirilerek hizmete açıldı. Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün etkin çalışması neticesinde sona erdirilen yol ile tozlu ve taşlı yollardan bir yoldan geçme dönemi sona erdi. Bitirilen yolda ise Vali/Belediye Başkan V. Mustafa Yaman incelemelerde bulundu. Yaman’a protokol üyeleri, Büyükşehir Belediye Daire Başkanları ve vatandaşlar eşlik etti.

Vatandaşlarımız tozlu topraklı yollardan kurtuldu

Burada bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizin sorunlarına eğiliyor ve çözümler üretiyoruz” dedi. Hop Geçidi’nde de sorunların bitirildiğinden dolayı mutlu olduklarını kaydeden Yaman, “Bugün Karayolları Genel Müdürlüğü ile beraber ilimizin uzun süreden beri bitirilmesini beklediği Hop Geçidi yol çalışmalarını bitirmiş olduk. Bu vesileyle çalışmayı yerinde incelemekle birlikte vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Hop geçici ilimizin ulaşım ağında en yüksek nokta konumunda yer almaktadır. Burada birkaç yıldır devam eden bir çalışma vardı. Talebimiz üzerine Ulaştırma Bakanımız ve Karayolları Genel Müdürümüzün talimatıyla çalışmaları neticelendirdik. Bulunduğumuz bölge bölünmüş bir yol olmakla birlikte 4.5 kilometre BSK çalışmaları sağlandı” ifadesini kullandı.

Yeni müjdeler

2018 yılı içinde müjdeler veren Yaman sözlerine şöyle son verdi: “2018 yılında Mardin’in Yeşilli , Ömerli ve Midyat’a ulaşımını sağayan yolun proje ihalesi yapılacak. Hükümetimizin verdiği desteklerle ilimizde ulaşım sorunun bir daha konuşulmayacak. Bunun yanında Büyükşehir Belediyesi olarak da ilimizin kırsal mahallelerinde hummalı yol çalışmaları yapmaktayız. Şehir konforunda yoları ilimize armağan ettiğimiz için mutluyuz. İlimizin gelişimi ve değişimi devam edecek”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

ABD’nin şer planına toplumun her kesiminden tepki yağıyor

Sömürgeci ABD’nin Kudüs kararına toplumun he [...]

1 gün önce...

Vali Yaman: Geleceğin şoförlerini yetiştiriyoruz

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin şofö [...]

1 gün önce...

"Filistin devletinin başkenti Kudüs'tür"

İstanbul'daki Kudüs Zirvesi'nden tarihi bir ça [...]

1 gün önce...

İHH'dan, Somali'de "Şehit M.Fatih Safitürk Yetimhanesi"

İHH İnsani Yardım Derneği, Mardin'in Derik il [...]

1 gün önce...

AK Parti İl Başkanı ne zaman atanıyor

AK Parti Teşkilatlanmadan Genel Başkan Yardımc [...]

1 gün önce...