HOP Geçidi tamam, şimdi sıra Midyat yolunda!

HOP Geçidi tamam, şimdi sıra Midyat yolunda!
23 Kasım 2017 Perşembe Saat 11:39 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin halkının uzun süreden beri beklediği Hop geçidinde çalışmaların sona erdiğini müjdelerken, “İlimiz yollarıyla örnek bir şehir haline geliyor” dedi.

Yapımına 7 yıl önce başlanan ve Mardin’in ulaşım ağında en yüksek noktada yer alan Hop Geçidi yol çalışmaları Mardin Büyükşehir Belediyesi girişimleri neticesinde bitirilerek hizmete açıldı. Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün etkin çalışması neticesinde sona erdirilen yol ile tozlu ve taşlı yollardan bir yoldan geçme dönemi sona erdi. Bitirilen yolda ise Vali/Belediye Başkan V. Mustafa Yaman incelemelerde bulundu. Yaman’a protokol üyeleri, Büyükşehir Belediye Daire Başkanları ve vatandaşlar eşlik etti.

Vatandaşlarımız tozlu topraklı yollardan kurtuldu

Burada bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizin sorunlarına eğiliyor ve çözümler üretiyoruz” dedi. Hop Geçidi’nde de sorunların bitirildiğinden dolayı mutlu olduklarını kaydeden Yaman, “Bugün Karayolları Genel Müdürlüğü ile beraber ilimizin uzun süreden beri bitirilmesini beklediği Hop Geçidi yol çalışmalarını bitirmiş olduk. Bu vesileyle çalışmayı yerinde incelemekle birlikte vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Hop geçici ilimizin ulaşım ağında en yüksek nokta konumunda yer almaktadır. Burada birkaç yıldır devam eden bir çalışma vardı. Talebimiz üzerine Ulaştırma Bakanımız ve Karayolları Genel Müdürümüzün talimatıyla çalışmaları neticelendirdik. Bulunduğumuz bölge bölünmüş bir yol olmakla birlikte 4.5 kilometre BSK çalışmaları sağlandı” ifadesini kullandı.

Yeni müjdeler

2018 yılı içinde müjdeler veren Yaman sözlerine şöyle son verdi: “2018 yılında Mardin’in Yeşilli , Ömerli ve Midyat’a ulaşımını sağayan yolun proje ihalesi yapılacak. Hükümetimizin verdiği desteklerle ilimizde ulaşım sorunun bir daha konuşulmayacak. Bunun yanında Büyükşehir Belediyesi olarak da ilimizin kırsal mahallelerinde hummalı yol çalışmaları yapmaktayız. Şehir konforunda yoları ilimize armağan ettiğimiz için mutluyuz. İlimizin gelişimi ve değişimi devam edecek”


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

1 gün önce...

PTT Şubesi Cumartesi Günleri de açık olacak

PTT Nusaybin Şubesinin Cumartesi Günleri 10.00 i [...]

1 gün önce...

Sosyal Belediyecilikte Yüzleri Güldürdü

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

17 saat önce...

Bir saatte 20 Araca 7 Bin 989 TL Ceza!

Bir saat içerisinde radar uygulamasına takılan [...]

10 saat önce...

İŞTE O antlaşmanın ayrıntıları! CHP-HDP anlaşması ifşa oldu!

Mart 2019'daki yerel seçimleri için CHP ile HDP [...]

17 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6