HÜDA PAR Oy bölünmesi`iddialarını yalanladı

HÜDA PAR Oy bölünmesi`iddialarını yalanladı
07 Mart 2014 Cuma Saat 14:23 2

Yeşilli ilçesinde HÜDA PAR tarafından düzenlenen "Seçim bürosu açılışı ve aday tanıtım" programına katılarak bir konuşma yapan Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bahattin Temel, oyların bölünmesi iddialarına değinerek, "Biz kimseyle beraber değildik ki oyları da bölelim." dedi.

HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığı, Mardin’in Yeşilli ilçesinde “Seçim bürosu açılışı ve aday tanıtım” programı düzenledi.

Dua ve salavatlarla açılan seçim lokalinin programına Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bahattin Temel, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fadıl Şani, Genel İdare Kurulu üyesi Şehzade Demir, HÜDA PAR Mardin İl Başkanı Şeyhmus Akman, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Molla Mahmut Kılınç, ilçe belediye başkan adayları, parti üyeleri, kanaat önderleri ve yerel halk katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılışta Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bahattin Temel, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Molla Mahmut Kılınç ve HÜDA PAR Yeşilli İlçe Belediye Başkan Adayı Metin Tekin birer konuşama yaptılar.

“HÜDA PAR size ithal aday sunmamıştır”
Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bahattin Temel, derneklerle yaptıkları hizmetleri son bir buçuk yıldır siyasi bir parti olarak yaptıklarını hatırlattı. Temel, “Siyaset sahnesine çıktığımız günden beri birileri bizi başka taraflara, birilerine nispet etmeye çalışıyorlar. Biz her şeyimizle ortadayız, bizim gizli saklı bir şeyimiz yoktur. Değerli adayımız sayın Metin Tekin sizin çocuğunuzdur, sizler onu çok iyi tanıyorsunuz. İthal bir aday olarak size sunulmamıştır. Hakeza Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Molla Mahmut Kılınç da sizin aranızdan çıkmış ve sizler onu çok iyi tanırsınız. Onu televizyonlardaki vaazlarıyla ve Allah Resulü’nün aşkıyla tanırsınız. Onun için birileri bizi birilerine nispet etmiş olsa bile bizler hür bir partiyiz ve bu hürriyetimizi Allah’tan alıyoruz. Biz, Allah’tan başka hiçbir ilaha, hiçbir güce inanmıyoruz ve hiçbir güçten de korkmuyoruz. Bizler sadece Allah’a itaat edip ona boyun bükeriz.” dedi.

“Geçmişte hiçbir partiyle göbek bağı ile bağlı değildik”
Oy bölünmesi iddialarına da cevap veren Genel Başkan Yardımcısı Temel sözlerini şöyle sürdür: “Birileri ısrarla ‘İşte efendim siz ortaya çıktınız Müslümanların oyunu bölüyorsunuz? Siz çıktınız Kürtlerin oyunu böldünüz? diyorlar. Hayır, biz kimsenin oyunu bölmüyoruz. Biz kimseyle beraber değildik ki oylarını da bölelim. Sizler bizi çok iyi tanıyorsunuz. Biz ilk günden beri şiarımız şuydu; kontrol edemediğimiz hiçbir adaya oyumuzu vermeyiz. Eğer şuana kadar bazı partiler tarafından bize bazı adaylar takdim edilmişse biz onlara bakar, profillerini incelerdik. Allah ile dost ise İslami hududu muhafaza ediyorsa ve geçmişte hırsızlığı yok ise biz mutlaka onu tercih ederdik. Bu nedenle biz hiçbir parti ile göbek bağı ile bağlı değildik ve olmamışız. Bu nedenle hür bir partiyiz, ismimizi bundan alıyoruz.”

“30 yıldır bölgede hizmet ediyoruz”
Açışta Kürtçe bir konuşma yapan Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Molla Mahmut Kılınç, bugün Yeşilli’de hayırlı bir kapı açıldığını söyledi. Kılınç, “Bakınız seçim aracımızın üzerinde ‘İnanç, Kimlik, Hizmet’ yazıyor. Bizim inancımızda dinimiz her şeyden önce gelir. Eğer din olmazsa yeryüzünde can ve mal emniyeti kalmaz. Bu yüzden partimiz kurulduğunda ‘Referansımız İslam’dır’ dedi. Üstad Bediüzzaman ‘Eğer milliyet bir ceset ise bu cesedin ruhu İslamiyet’tir. İslamiyet’ten yoksun bir ceset ölüdür.’ diyor. Yine kimlik diyoruz. Allah Resulü, üstünlüğün takvada olduğunu söylüyor. Bu nedenle Türk’ün Kürde, Kürdün Türk’e bir üstünlüğü yoktur. Bizler bu kadrolarla günümüze kadar gelen siyasetçilerin yapamadığını yapacağız. HÜDA PAR, kirli siyasete son verecektir. İslam’da müminler kardeştir, bu yüzden üst kimliğimiz İslam’dır dedik. Üst kimliğiniz olmazsa hizmet edemezsiniz. Bizler önce hakkın sonra halkın hizmetkarı olacağız. Bizler, 30 yıldır bu bölgede hizmet ediyoruz, sizler bunu çok iyi biliyorsunuz.” dedi.

“Hür davetçiler yola koyulmuştur”
Son olarak kürsüye çıkıp kalabalığa hitap eden HÜDA PAR Yeşilli Belediye Başkan Adayı Metin Tekin, adı artık rüşvetle, yolsuzlukla, yalan/dolanla, çıkar ve menfaatle anılan siyaseti; rüşvetlerden, yolsuzluklardan, yalanlardan- arındırıp temize çıkarmak ve yerlerde sürünen siyaseti ayağa kaldırıp Nebevi bir metotla aslına uygun bir şekilde yeniden ikame etmek için davanın hür davetçileri olarak yola koyulduklarını, onun için ‘Dürüst siyaset, gerçek hizmet’ dediklerini söyledi.

“Çözüm üreten bir partiyiz”
HÜDA PAR İslam’ı referans alan, toplumun dert ve sıkıntılarına İslami bir hassasiyetle yaklaşan ve çözüm üreten bir dava partisi olduğunu dile getiren Tekin, “Bizler çıktığımız bu yolda; halkımızın insani ve İslami değerlerine sahip çıkacağız. Rüşvetsiz, yalansız, tarafsız, adil, dürüst belediyecilik ve gerçek hizmet anlayışıyla hareket edeceğiz.” dedi.

“Yeşilli’nin sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyorum”
Başkan Adayı Tekin, “Hür Dava Partisi olarak bizler, diğer siyasi parti ve adayların aksine, halkımıza hem maddi hem manevi alanda hizmet edeceğiz. Bir Yeşillili ve Yeşilli’de ikamet eden biri olarak Yeşilli’nin sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyorum. HÜDA PAR’ın hür kadroları ile bu sorunlar çözülecek ve Yeşilli hasret kaldığı hizmete kavuşacaktır inşallah. Bununla birlikte, toplumu ifsat eden ahlaki yozlaşmayla mücadele edecek, ümidimiz ve geleceğimiz olan gençlerimizi ve çocuklarımızı manevi değerlere bağlı, anne- babaya ve topluma faydalı bireyler olmaları için çaba harcayacağız. Bizim düşüncemizde herkes, hizmet alma noktasında bir tarağın dişleri gibi eşittir. Herkese eşit ve adil bir hizmetin sözünü veriyoruz. Bu ilkemiz, belediyeleri yandaşlardan, menfaatçilerden temizleyecek, halkın malı olan belediyeyi halkın hizmetine sunacaktır.” ifadeleri kullandı.

“Davamız; zulmün sona ermesidir”
Referansını İslam’dan alan Hür Dava Partisi olarak, her zaman ve her platformda altını kalın çizgilerle çizdikleri 3 hususu paylaşan Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yalana, yalancıya lanet eden bir dinimiz var. Ve biz diyoruz ki sizlere asla yalan söylemeyeceğiz. Oyunuzu almak için yalan söylemeyecek, yalan vaatlerde bulunmayacağız. Çünkü yalan asla bir Müslüman’ın vasfı olamaz. Biz sizin paranızı da yani belediyenin parasını da yemeyeceğiz, çalmayacağız, çaldırtmayacağız. Belediyelerin parasını, malını, araç ve gereçlerini bir yetim malı gibi muhafaza edeceğiz. Belediyeyi 3 - 5 yandaşa peşkeş çekmeyecek ve belediyeyi bu 3 - 5 yandaşın geçim kaynağı olmaktan kurtaracağız. Belediyenin malı istisnasız bütün halkın malıdır ve halkın malı olan belediyeyi 3 - 5 yandaşın değil bütün ilçe halkının hizmetine sunacağız. Eğer halkımız tercihini bizden yana kullanırsa ve Allah halkımıza hizmet etmeyi bize nasip ederse ilk yapacağımız iş, belediyenin kapısına ‘Rüşvet alanda verende melundur’ hadisi şerif levhasını asmak olacaktır. Ve biz diyoruz ki sizlere ihanette etmeyeceğiz. Başta dedik ya biz İslam’ı referans alan, hayatımızın her anını İslam’a göre tanzim eden, İslam’ı hayatın her alanına hakim kılma gayreti gösteren, partiyi ve siyaseti bu kutlu gaye için bir araç olarak gören ve halkımızın hem dünya hem de ahiret saadeti için çaba harcayan bir partiyiz. Biz bu İslam’ı kimliğimizle halkımızdan destek istiyoruz.

Eğer halkımız bu ifade ettiğimiz ve müşahede ettiği İslami kimliğimizden dolayı bizi tercih ederse biz halkımızın bu iradesine ihanet etmeyeceğiz. Halkımızın inancıyla, ahlakıyla, örf ve âdetiyle, gelenek ve görenekleriyle bağdaşmayan hiç bir eylem ve söylemde bulunmayacağız. Yapacağımız hizmetin ve sosyal etkinliklerin mukaddesatımıza, İslam’a uygunluğuna dikkat edeceğiz.

Davamız; hürriyettir, adalettir, hakkaniyettir, zulmün sona ermesidir, huzurdur, barıştır, kardeşliktir, insanların kaynaşmasıdır. Ve mücadelemiz bu gayeler içindir. Rabbim bu kutlu yolda bizleri müstakim kılsın. Mahcup etmesin.”

Yapılan konuşmalar ve duanın ardından Seçim Bürosu’nun açılışına geçildi. Seçim lokalinin kurdelesi tekbir ve salavatlar eşliğinde kesildi.

Son olarak katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.


YORUMLAR :::

  1. şükür
    09 Mart 2014 Pazar Saat 10:21 CEVAPLA
    kimin nankör olduğu ortada ezbere konuşma ve hakaret etme hüda parı tanımadığın belli inanç kimlik ve hizmet diyor sen kğrtçülük diyorsun al burdan yak
  2. NANKÖRLER
    07 Mart 2014 Cuma Saat 19:59 CEVAPLA
    Madem ki isminiz Hür DAVA'dır Dava ortaktır o da İSLAM davasıdır. Sizleri hapishaneden çıkartan AkParti'ye destek vereceğinize, Paralel yapı, İsrail ve Hristiyan dostu bu yapılanmaya karşı İslam ümmetinin umudu olmuş Ak Partiye bu zor zamanında destek olacağınıza daha önce Akp'ye oy vermiş müslüman Kürt kardeşimden hafifletilmiş ve biraz da dincilik sosu verilmiş kürtçülük yaparak oy koparmaya çalışıyorsun. Tarih sizleri de yazacak. Maun Suresinin 7. Ayetini tefekkür etmenizi istiyorum. Ve Yemne'unel Maun. (Onlar ki yardımlara karşı engel olurlar)....Üfürükten müslümanlar sizi.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP Adayları Seçim Bildirgesini Açıkladı

HDP Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahme [...]

1 gün önce...

Beyninden portakal büyüklüğünde tümör çıkarıldı

Mardin'de şiddetli baş ağrısı ile göz kararması şi [...]

1 gün önce...

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 11 gözaltı

Mardin merkezli 11 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/P [...]

1 gün önce...

Çalhan: Yaşlılarımızın engin deneyimlerinden istifade etmeliyiz

Yaşlılar Haftası nedeniyle bir basın açıklaması ya [...]

1 gün önce...

Ekmek israfına dikkat çekmek için kermes açtılar

Artuklu Hacı Suphiye Bölünmez imam hatip ortaokulu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN