Hafta sonu yağmur var

Hafta sonu yağmur var
13 Şubat 2018 Salı Saat 17:03 0

Mardin'in de aralarında bulunduğu bölge illerinde hafta sonunda beklenen yağışlar başlıyor. Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, 6 şehirde Cuma gününden başlamak üzere üç gün sürmesi beklenen kuvvetli yağmur etkili olacak.

​Kuraklık tehlikesinin yaşandığı Mardin Ovası'na Metoroloji tahminlerine göre hafta sonu yağışın olacağı bilgisi yağmur beklentisi içinde olan çiftçileri sevindirdi. Çiftçiler, yağacak olan yağmurla hem filizlenmeye başlayan mahsulü olgunlaştıracağını, hem de bereketli bir mevsim için umutları yeniden yeşerdiğini söylediler.

Kış mevsiminin ortasına gelinmiş olmasına karşın mevsim normallerinin altında yağış alan Mardin Ovası'nda hafta sonu yağması beklenen yağışın uzun süreden beri beklendiğini belirten çiftçiler, Cuma gününden başlayıp, pazar gününe kadar sürecek olan yağışın bereketli bir mevsim açısından önemli olduğuna işaret ettiler.

Meteoroloji'nin hava tahmin raporlarına göre Cuma günü öğle saatlerinden itibaren başlayacak yağışların Cumartesi günü sağanak halinde yoğunlaşacağı, pazar gününde de yağışların süreceği belirtildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Dinçel'e Mecliste yeni görev

AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dincel, yeni [...]

16 saat önce...

Hayat Tamircisi' Bu Kez Kartala Protez Ayak Yaptı

Derik ilçesinde yaşayan, sakat hayvanlar ve çoc [...]

1 gün önce...

Bir kan davası daha tatlıya bağlandı

Kızıltepe'de 15 yıl önce İbrahim Kılınç’ [...]

20 saat önce...

Şahin, "15 Temmuz, birliğimizi, beraberliğimizi gösterdi"

AK Parti Mardin 27.Dönem MilletVekili Adayı Veys [...]

1 gün önce...

Enez'den 15 Temmuz Mesajı

Mardin Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşm [...]

1 gün önce...