Hafta sonu yağmur var

Hafta sonu yağmur var
13 Şubat 2018 Salı Saat 17:03 0

Mardin'in de aralarında bulunduğu bölge illerinde hafta sonunda beklenen yağışlar başlıyor. Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, 6 şehirde Cuma gününden başlamak üzere üç gün sürmesi beklenen kuvvetli yağmur etkili olacak.

​Kuraklık tehlikesinin yaşandığı Mardin Ovası'na Metoroloji tahminlerine göre hafta sonu yağışın olacağı bilgisi yağmur beklentisi içinde olan çiftçileri sevindirdi. Çiftçiler, yağacak olan yağmurla hem filizlenmeye başlayan mahsulü olgunlaştıracağını, hem de bereketli bir mevsim için umutları yeniden yeşerdiğini söylediler.

Kış mevsiminin ortasına gelinmiş olmasına karşın mevsim normallerinin altında yağış alan Mardin Ovası'nda hafta sonu yağması beklenen yağışın uzun süreden beri beklendiğini belirten çiftçiler, Cuma gününden başlayıp, pazar gününe kadar sürecek olan yağışın bereketli bir mevsim açısından önemli olduğuna işaret ettiler.

Meteoroloji'nin hava tahmin raporlarına göre Cuma günü öğle saatlerinden itibaren başlayacak yağışların Cumartesi günü sağanak halinde yoğunlaşacağı, pazar gününde de yağışların süreceği belirtildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derikli Hakim ve Savcı Kardeşler Aynı Gün Dünya Evine Girdi

Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı Hakim Mahammed [...]

1 gün önce...

Maganda kurşunuyla hayatını kaybetti

Kızıltepe ilçesinde maganda kurşununun isabet [...]

1 gün önce...

Kadın girişimci yetim ve öksüzlere de el uzatacak

Midyat’ta bayan kuaförü, cilt bakımı ve güz [...]

1 gün önce...

Engellilerin sertifika heyecanı

Midyat Engelliler Derneği ve İŞKUR(Türkiye İ [...]

1 gün önce...

Mardin Polisi, 6 Yıl Önce İşlenen Cinayeti Aydınlattı

Artuklu ilçesinde 6 yıl önce silahla öldürül [...]

1 gün önce...