Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi

Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi
21 Ekim 2018 Pazar Saat 13:17 1

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez düzenlediği Harire Şenliği yine çok sayıda vatandaşın, yerli ve yabancı ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti.

Tarihi Mardin’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Şenlikte Mardin’e has bir ürün olan harire yapılırken, binlerce vatandaş harirenin tadına baktı. Ayrıca etkinlikte reyhani ve halaylar çekilirken, Mardinli vatandaşlar coşkularıyla güzel bir güne imza attılar.

3 milyon ziyaretçi

Şenlikte bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin’in 2 yıl içinde önemli değişimler yaşadığını ifade etti. Yaman şunları söyledi: “2 yıldan bu yana ilimizde Vali ve Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Mardin’in iki yıl önceki haliyle bugünü karşılaştırdığımızda çok farklı bir yerde olduğunu görmekteyiz. İlk geldiğimizde insanlar mutsuz, kimsenin ağzını bıçak açmıyor ve terör kabus gibi ilimizi sarmıştı. O gün ‘Sabredin güzel günler gelecek’ demiştim. Siz değerli hemşehrilerimiz sabrettiniz ve dualar ettiniz. Bizlerin terörle olan mücadelesine destek verdiniz. Şimdi ise gördüğünüz gibi otellerde yer yok ve sokaklarımız dolu dolu. Bunun yanında 3 milyon civarında misafir ilimizi ziyaret etti. Bu sayı yıl sonuna kadar daha çok artacak”

Türkiye’nin en çok merak edilen şehriyiz

Mardin’in daha da güzellikler yaşayacağını dile getiren Yaman, “ Son 1.5 yıldır Türkiye’nin en çok merak edilen illerin arasında yer alıyoruz. Artık ne devletimizin ve hükümetimizin ve belediyelerimizin terör örgütüne verilecek tek bir kuruşu bile yok. Bu nedenle Mardin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizin bütçeleri de dağa taşa değil, siz değerli hemşehrilerimize harcanıyor. ‘Sizin için çalışıyoruz” diye çıktığımız bu yolda herkesin yüzü gülüyor. İlçe belediyelerimiz geçtiğimiz haftalarda festivaller yaptılar. Oradaki coşku görülmeye değerdi. Bugün bu coşku burada devam ediyor. Yaptığımız etkinlikle bir geleneğe sahip çıkmakla beraber, yine vatandaşlarımızı mutlu ettik. Bundan sonra da sizin için çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi

Konuşmaları ardından Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve Eşi Gülseren Yaman şenlik alanında harire dağıtımı yaptı.
YORUMLAR :::

  1. mardin
    22 Ekim 2018 Pazartesi Saat 08:28 CEVAPLA
    üzüm yok, yetiştiricilik yok bağ bağcıyok tarımın geliştirilmesine yönelik bir girişim yok ve kalkıp bilmem ne şenliği yapılıyor.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ertaş, belediye başkan adaylığı başvurunda bulundu

Kızıltepe'de 1994-1999 yılları arasında beled [...]

1 gün önce...

Önce veda etti, Sonra başvurusunu yaptı

Mardin'de yerel seçim trafiği hareketlenirken, A [...]

1 gün önce...

Devlete Ait Gizli Evrakları PKK'ya Göndermiş

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhamm [...]

1 gün önce...

CHP ile İttifak Yapabiliriz HDP'den Seçim Dengelerini Altüst Edecek Çıkış

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP Eş Gen [...]

1 gün önce...

Hasan Furkan Ordu, Artuklu'dan Aday Oldu

31 Mart Yerel seçimlerinde yapılacak belediye ba [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7