Henna Gelinlik, 'Jan' dizisine set oldu

Henna Gelinlik, 'Jan' dizisine set oldu
04 Temmuz 2015 Cumartesi Saat 13:57 0

TRT KURDİ'de yayınlanan Mardin'de çekimleri devam eden Berdan Mardini ile Gönül Dilan'ın paylaştığı 'Jan' (Sızı) adlı dizinin sezon finali, Mardin Henna Gelinlik'te çekilen düğün hazırlığı sahneleriyle yapıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Mardin'de çekimlerine başlanan ve 40'a aşkın bölümü yayınlanarak seyirciden büyük ilgi toplayan Jan adlı dizinin sezon finali çekimi renkli görüntülere sahne oldu.

Aslen Savur Sürgücülü olan Berdan Mardin'i ile oyuncu Berdan Mardin'i ile oyuncu Gönül Dilan'ın baş rollerini oynadıkları dizi, Müslüman bir erkek ile Süryani bir genç kızın imkansız aşkını konu alıyordu.

Çözüm süreci, aşiretler arasındaki rekabet ve çekişmelerin içerisinde; yaşanan entrikaların gölgesinde yaşattıkları sevdalarının dizi setindeki nikah masasına kadar getirmeyi başaran ünlü oyuncular Berdan Mardin'i ile Gönül Dilan'ın sezon yorgunluğu setteki çalışmalara da yansıdı.

HENNA GELİNLİKTE ÇEKİLDİ

Sezon finalini renkli düğün görüntüleriyle ekrana taşınacak olan bölümün çekimleri Mardin'in farklı noktalarında yapıldı. Berdan Mardini'nin müstakbel eşini canlandıran Gönül Dilan, düğün sahnesinde giyeceği gelinlikler için Mardin'de şubesi bulunan ünlü gelinlik markası olan Henna'yı seçti. Ravza Caddesi üzerinde bulunan Mardin Henna Gelinlik Mağazasına taşınan dizi seti ve ekibi, Dizideki gelin Gönül Dilan'ın gelinlik seçmesi, denemesi ve hazırlanmasının canlandırıldığı beş sahnelik çekimi iki günde ancak tamamlayabildiler. 


Dizinin çekimlerinde aynı zamanda set çalışmalarına da yer olan Henna Gelinlik Mağazası'nın sahibi Zerrin Demir, Mağazalarında iki gün devam eden çekim telaşesinden herhangi bir rahatsız duymadıklarını, aksine Mardin'in tanıtımına katkıda bulunan ve sevilen bir dizinin çekimlerine katkıda bulundukları için kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi.

Memleketi olan Mardin'de Mardin'in zengin kültürünü konu alan Jan dizisinde yaşıyor ve yaşatıyor olmanın heyecanını yaşadığını belirten Ünlü Sanatçı Berdan Mardini, "Sezon boyunca yorucu olduğu kadar, neşeli ve güzel güzel geçen dizimizin artık sezon finali çekimlerindeyiz. İmkansız gibi görünen aşkın düğün çekimlerini de tamamladık. Dizide bundan sonra nelerin olacağını, nelerin yaşanacağını anlatmak yerine artık, insanı gibi sıcak olan memleketimden benim ve diğer set ekibindeki arkadaşlarımın dinlenmeye ihtiyacının olduğunu düşünüyorum. Onun için de dizimize büyük ilgi gösteren herkese emeği geçen bütün arkadaşlarımız adına bir kere daha teşekkür ediyorum."dedi
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

1 gün önce...

Mardin’de trafik artık dronle denetleniyor

MARDİN’de güvenlik operasyonları dahil bir çok ala [...]

7 saat önce...

Mardin Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını yıllıkta topladı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin iki yıldır şehir g [...]

4 saat önce...

Yaman, “Şehitlerimiz ve aileleri için çalışmalarımız sürüyor”

Büyükşehir Belediyesi Altınoluk Şehitliğini Güzell [...]

1 gün önce...

Mardin, 2018'de 3 milyon turisti ağırladı

Mardin'de, huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7