'Her sınıfın bir yetim kardeşi var' projesi anlatıldı

'Her sınıfın bir yetim kardeşi var' projesi anlatıldı
23 Kasım 2017 Perşembe Saat 16:55 0

Milli Eğitim Bakanlığı, İHH, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen tarafından desteklenen 'Her sınıfın bir yetim kardeşi var' projesi Nusaybin'deki okullarda anlatıldı.

Mardin Milli Eğitim Şube Müdürü ve proje koordinatörü Abdurrahman Ceylan tarafından Halk Eğitim Merkezinde yapılan programa Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Okul Müdürleri ve Rehber öğretmenleri katıldı.
Projenin amacını anlatan koordinatör Ceylan, "Her sınıfın bir yetim kardeşi var" kampanyasının çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, erdemli insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas aldığını belirtti.
Kampanyada; savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık kaza ve benzeri sebeplerle Türkiye ve dünyanın başka ülkelerinde anne ve babasını kaybetmiş çocukların eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapıldığını bildiren Ceylan, projeye okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve Kur'an Kursların yanı sıra isteyen özel kurum ve kuruluşların da katılabileceğini kaydetti.
Nusaybin'de 240 yetim çocuğun bu projeyle desteklediğini hatırlatan Ceylan: "İyi gidiyoruz. Gün geçtikçe destekleyenlerin sayısı artıyor. Geçen sene Nusaybin'de projeye 15 okul destek veriyordu. Şuanda bu sayı 40'ı geçti. Ancak yeterli diyebilmemiz için Nusaybin'de desteklenen öğrenci sayısı kadar desteklemeniz gerekir. Her sınıfın kardeşi olmazsa bile her okulun bir yetim kardeş olsun en azından. Şuanda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 12, Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğümüz ise 4 yetim kardeşi destekliyor. 'Her sınıfın bir yetim kardeşi var kampanyası' geleceğin iyiliksever Türkiye'sinin projesidir" dedi.
Toplantı bitiminde okul müdürleri ve öğretmenlerin sorularına cevap verildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

ABD’nin şer planına toplumun her kesiminden tepki yağıyor

Sömürgeci ABD’nin Kudüs kararına toplumun he [...]

1 gün önce...

Vali Yaman: Geleceğin şoförlerini yetiştiriyoruz

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin şofö [...]

1 gün önce...

"Filistin devletinin başkenti Kudüs'tür"

İstanbul'daki Kudüs Zirvesi'nden tarihi bir ça [...]

1 gün önce...

İHH'dan, Somali'de "Şehit M.Fatih Safitürk Yetimhanesi"

İHH İnsani Yardım Derneği, Mardin'in Derik il [...]

1 gün önce...

AK Parti İl Başkanı ne zaman atanıyor

AK Parti Teşkilatlanmadan Genel Başkan Yardımc [...]

1 gün önce...