Hikmet-Der'den "Kudüs Davamız" konferansı

Hikmet-Der'den
29 Temmuz 2017 Cumartesi Saat 16:14 1

Hikmet-Der tarafından "Kudüs Davamız" adından bir konferans düzenlendi.

Dernek merkezinde Filistin asıllı akademisyen Halid El-üveysi, tarafından verilen konferans Dernek Başkanı Ali Özgüç tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı.
Özgüç, "Aksa Mescidi, azat olduğu zaman bu ümmetin izzeti ve yükselişini belirliyor. Şayet işgal altında olduğu zamanlarda ise ümmeti İslam zelil ve mağlup durumdalar. Aksa'yı Mescid'ül Haram ve Mescid'ün Nebevi'den ayırmak asla caiz değildir. Şu anda Kabe işgal altında olsa ve Müslümanlara Hareme girmek yasaktır denilse tepkimiz nasıl ise şuanda Yahudi Siyonist çetesi Müslümanları Aksa'dan engelliyor ve iki cumadır kardeşlerimiz onun içinde namaz kılamadılar. Peki tepkimiz ne oldu ve biz ne yapıyoruz? Yahudi İsrail çetesi bugün üç kesim tarafından ayakta duruyor. 1. ABD ve tüm Emperyalist güçler. 2.Dünyadaki Yahudi lobileri ve uşakları olan Masonlar ve Zengin Yahudiler. 3. İslam ümmetini üzen musallat olan kukla rejimler, ve maşa krallar hain liderler"dedi.
Daha sonra Mescid-i Aksa üzerine geçmişten günümüze bir konuşma yapan Halit El-Üveysi ise "Aksa Mescidi şuanda büyük tehlikeyle karşı karşıya 1967'den buyana ilk defa Müslümanlar cuma günleri mescidin içinde kılamıyor Siyonist çeteler tarafından engellenmiş durumdalar. Ve maalesef dünya Müslümanları yeterince tepkisini koymuyor, Arap kralları büyük ihanet içinde Sisi melaneti tamamıyla Yahudi kölesi Mahmut Abbas gizliden İsraille birlikte ve asil hedefleri oradaki İslami hareketi yok etmek, iki haftan beri israil siyonist askerler Aksa'yı necis ayaklarıyla kirletiyorlar ve Müslümanları test ediyorlar şayet tepki büyürse bir adım geri giderler. Şayet ciddi tepi olmazsa Aksa'yı yıkıp yerine Süleyman as. Tapınağını inşa edecekler. Ve Müslümanların ilk kıblesini yıkarlar Allah korusun. Aksa'ya karşı her müslümanın sorumluluğu vardır. Çünki aksa mescidi sadece Filistinlilerin değil sadece Arapların değil tüm inananlarındır. Aksa için kızmamız çalışmamız ve tepkimizi seraheten koymamız gerekir tepkimizi birer Salaheddin Eyyubi gibi hani o yıllarca Kudüs'ü kurtarmak için büyük bir hazırlık yapmış, şu topraklardan yani kürtlerin içinden Diyarbakır Kızıltepe ve tüm Kürdistan bölgesinden binlerce asker hazırlamıştı ve Kudüs'ü azad etmeyinceye dek rahat etmemiş ve O Allaha söz vermişti. Aksa'nın kurtuluşu için çalışacaktı ve netice Allah cc ona büyük zafer nasip etmiş Aksa'yı haçlının necis ellerin temizlemişti."dedi.
Halit El-Üveysi konuşmasını söyle sürdürdü:
"Bugün birileri basit hedefler için çalışıyor ırkını üstün tutmak veya ırkçılığa dayalı devlet kurmak istiyor buda Yahudi oyunudur biz Müslümanlar olarak sadece ve sadece Allahın hükümlerini icra edecek tağutun hükümlerin inkar edecek bir devlet istiyoruz ve şuanda yeryüzünü fitne kan ve göz yaşıyla dolduran İsrail siyon devletinin zevalını istiyoruz. Herbirimiz aksanın kurtuluşu için dua etmeliyiz ve ya Rabbi benim elimle Aksa'yı azat eyle beni de Aksa'nı özgürlüğü için çalışa ve cihat eden erlerden eyle.."


YORUMLAR :::

  1. hasan dogru
    31 Temmuz 2017 Pazartesi Saat 14:36 CEVAPLA
    Mezmurlar’da (Mezmur, 132), ahid sandığının getirildiği Dâvûd şehri (Sion) sadece Rabbin krallık için seçtiği bir şehir olarak değil Rabbin meskeni olarak da takdim edilmektedir. Peygamber Yeremya’ya göre Kudüs’e “Rabbin tahtı, adalet yurdu, kutsiyet dağı” denilecektir. (31/23; 33/16) O ayrıca “yüksekliği güzel, bütün yerin sevinci” (Mezmur, 48/2), “güzelliğin kemali” (Mezmur, 50/2) olarak nitelendirilmekte, “Eğer seni unutursam ey Yeruşalim, sağ elim hünerini unutsun; eğer seni anmazsam, eğer Yeruşalim’i baş sevincimden üstün tutmazsam dilim damağıma yapışsın” (Mezmur, 137/5-6) denilmektedir.

    Kudüs, özelliği ve kutsallığı sebebiyle yahudi şeriatında diğer şehirlerden farklı bir konumda ele alınmıştır, dolayısıyla bazı kurallar Kudüs’e uygulanmamaktadır. Tanrı tarafından seçilen bir yer kabul edildiği için (II. Krallar, 21/4; Mezmur, 132/13) Kudüs Mâbedi sadece kurbanların takdim edildiği bir mekân değil aynı zamanda hac ibadetinin de hedefidir. Çünkü yılda üç defa (Pesah, Şavuot ve Sukkot bayramlarında) her erkek kurban takdimi için Rabbin huzurunda (mâbedde) bulunmakla yükümlü tutulmuştur. (Çıkış, 23/17; Tesniye, 16/16-17)

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteli işçiler ‘statü değişikliği’ istiyor

Kamuda işçi statüsünde çalıştırılan üniversite mez [...]

7 saat önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

1 gün önce...

Devlet, asker ailelerine destek veriyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zorun [...]

1 gün önce...

Mardin'de konut satışları arttı

Mardin'de, bu yıl haziran ayında 426 konutun satıl [...]

1 gün önce...

Telefonlara yeni düzenleme ve zam

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep tele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7