Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi
17 Ocak 2019 Perşembe Saat 16:46 3

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aşiret liderleri Ak Parti genel merkezinin aday belirleme sürecinde Artuklu ilçesinde yanlış aday gösterildiğini iddia ederek parti için de rahatsızlık duydukları konuları dile getirmek için istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Kabala mahallesi sakinleri genel merkez seslerini duymaz ise 31 Mart’ta sandıkta beyaz oy kullanarak tepki göstereceklerini ifade ettiler.

Mardin’in Artuklu ilçesinde Bilen tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda Kanaat önderleri ve aşiret liderleri Kabala halkı ile istişare toplantısında bir araya geldi. Kabala halkı olarak genel merkez ve teşkilatının seslerinin duyulmasını ve tepkilerini dikkate alınmasını istedi.

Toplantıda konuşan kanaat önderi ve aşiret lideri Ferhan Bozkuş toplantının amacının kişilerin, devletin ve kurumların karşında olmadığına dikkat çekerek, “kabala halkı bazı konularda haksızlığa uğradığı için istişare toplantısıdır. Kabalada yüzde 98’ler Ak Parti teşkilatımıza oy çıkmıştır. Kabalada her seçimden sonra ya yönetim değişmiştir yada seçime gidilmiştir. Kabala halkı verdiği mücadele karşılığında hiçbir yerde yer almamıştır. 16 yıl boyunca Kabala ihmal edilmiştir. Yerel yönetimde her seçimde aday getirilip Kabala ve Mardin’in tepesinde oturtuyorlar. Bu konuda da şikayetimiz var. Kabala’nın geri bırakılmış hizmet ile herhangi bir hizmet getirilmemiş Kabala kaile alınmamıştır. Sağımızda Yeşilli solumuzda Mardin. Beyaz Su hem yeşilliye hem Mardin’e getirilmiş Kabala ihmal edilmiştir. İkinci bir konuda doğalgaz Mardin ve yeşilliye gelmiş Kabalaya getirilmemiştir. Kabala hiçbir projede yer almamıştır. Bu hususta biz Kabala halkı olarak bu yönetimden şikayetçiyiz yüksek sesle haykırıyoruz. Yetkililere sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Biz Kabala halkı olarak bu haksızlığa karşı kanaat önderleri ile aldığımız karar ile 31 Mart seçimlerinde sandıklara Beyaz oy ile gitmeye var mışınız?” dedi.

Toplantıda konuşan Kaya Aşiret lideri Ferah Kaya, genel merkezin seslerini duymasını istediklerini ifade ederek Kabala halkı milliyetçidir, kabala halkı vatanını , milletini devletini seven bir halktır” dedi. 

Kabala AK partilidir ve Ak parti ailesindedir diyen Kaya, “ Buradaki istişare toplantımız ne Ak partinin aleyhinde ne devletin aleyhinedir. Toplantımızın amacı 2002’den bu yana Ak partiye Kabaladan çıkan oyumuz bellidir. AK Partinin şakşakçıların, rantçıların partisi olmadığını biliyoruz. Biz kabala halkı olarak partimize gidip bize ihale verin onu verin bunu verin demedik. Biz devletimizin bekası milletinizin geleceği için elimizde bayrağımız ile Partimizin yanında durduk. Ancak bu halk bunun karşılığını hiçbir zaman alamadı. Kabala halkı olarak bizde gidip demokratik hakkımız olan gidip aday oluyoruz. İş adamlarımız, partililerimiz hepsi aday oldular ama birilerinin tezgahına takıldılar.  Artukuklu adayı ile ilgili endişelerimiz vardır. Bu millete sağlıklı hizmet edeceğini düşünmüyoruz. Geçmişten biliyoruz. Teşkilatımız ve genel merkezimiz bizi dikkate almazsa 31 Martta Kabala halkının sesini dinlemeyen bir genel merkez olursa demokratik hakkımızı kullanacağız” dedi.

Mardinli iş adamı Şakir Nuhoğlu, “Ben bu sene aday olmak istemiyorum dedim hayır bana sen olacaksın anketlerde sen çıkıyorsun dediler. En son dosyan hazır genel merkeze verildi dediler seni yapacaklar dediler. Dedim ben hazır değilim. Türkiye genelinden beri arıyorlar hayırlı olsun diye. Son güne kadar arayıp tebrik ettiler. Valiler paşalar siyasiler aradı son günde bizim elimizden alıp başkasına verdiler. Gerekçe, aday dürüsttür. Biz devletçiyiz Erdoğancıdır. Burada ki yönetim rahatsızlık veriyor. Buna karşın bize sahip çıkmazlarsa galiba biz beyaz oy vereceğiz” dedi.YORUMLAR :::

 1. Emre Doğan
  19 Ocak 2019 Cumartesi Saat 07:54 CEVAPLA
  Ucuz insanların ucuz siyaset anlayışı işte. Bizdense güzel, bizden değilse kötü, çirkin. Hem Erdoğancıyız diyeceksiniz hemde Erdoğan ve teşkilatının aldığı karara saygısızlık yapacaksınız. Görende Nuhoğlu, hizmet etme aşkıyla yanıyor zanneder.
 2. Mehmet bey
  18 Ocak 2019 Cuma Saat 20:06 CEVAPLA
  İnanın en iyi ve en güzel bir aday olarak çıkartmışlar Abdülkadirtutaşı dan daha iyisi yoktu memleket e iş yapan bir bakandır
 3. Emin
  17 Ocak 2019 Perşembe Saat 17:26 CEVAPLA
  Şakir Nuhoğlu, yani ömür boyu başkanlık yapma hırsın bitmeyecekmi. Otur torun sev artık. Bir lafım da bu toplantıyı yapanlara. 10bin seçmeniniz yok, başkanda vekilden il başkanda bizden olsun diyorsunuz. Ayıptır.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vatandaş, gramla bile altın alamaz hale geldi

Altın fiyatlarının sürekli değişmesiyle iş yapamaz [...]

1 gün önce...

600 dönümlük alan kül oldu

Midyat ile Nusaybin arasında çıkan yangında yakla [...]

1 gün önce...

Boya yaparken akıma kapılarak yaralandı

Dargeçit ilçesinde boya yaparken elindeki demir ci [...]

1 gün önce...

Büyükşehirde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile DİSK’e bağlı Gene [...]

1 gün önce...

Yeni Hasat Sezonu Ziyareti

Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar