"Kadrajımdaki Kültürler" Fotoğraf Sergisi Açıldı

05 Kasım 2018 Pazartesi Saat 10:45 0

Bayburt Fotoğraf ve Sinema Sanatı Deneğince Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen "Kadrajımdaki Kültürler" sergisi fotoğrafseverlerle buluştu.

Bayburt Fotoğraf ve Sinema Sanatı Deneğince Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen "Kadrajımdaki Kültürler" sergisi fotoğrafseverlerle buluştu.

Anadolu'nun köklü kültür geçmişine sahip illeri arasında yer alan Bayburt, Mardin ve Şanlıurfa kültürlerinin yansıtıldığı sergi, Bayburt Valiliği önünde açıldı.

Bayburt Fotoğraf ve Sinema Sanatı Deneği Başkanı ve fotoğraf eğitmeni Zeynel Abidin Öztürk, yaptığı konuşmada, sergide yer alan fotoğrafların proje kapsamında fotoğraf eğitimi alan kursiyerlerin bir yıl boyunca Bayburt- Mardin ve Şanlıurfa'da çektiği fotoğraflardan oluştuğunu söyledi.

Dernek aracılığıyla fotoğraf eğitimi alan kursiyerlerin eğitimleri süresince proje kapsamındaki Bayburt, Mardin ve Şanlıurfa'yı gezerek bu illerin köklü ve renkli kültürlerini fotoğrafladığını belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimizin çektiği fotoğraflar birbirinden güzel ve hepsinin ayrı birer hikayesi var. Anadolu'nun köklü kültür birikimine sahip bu üç ilinin zengin kültür değerlerini yansıtan fotoğraflar arasında öğrencilerimizin uzun emek vererek çektiği fotoğraflar da var. Öğrencilerimiz bu fotoğrafları çekebilmek için uğraştı ama sonuç olarak değdi çünkü onların emekleri ve kendi bakış açılarıyla çektiği fotoğrafları şimdi Bayburt Valimiz Ali Hamza Pehlivan'ın desteğiyle Valilik binası önünde sergileniyor."

Öztürk, 100 fotoğrafın yer aldığı "Kadrajımdaki Kültürler" sergisinin, 6 Kasım'a kadar gezilebileceğini kaydetti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'in en büyük bahçesi milletin hizmetinde

Mardin'de atıl durumda bulunan ve İçişleri Bakanlı [...]

1 gün önce...

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

4 saat önce...

Pozitif Yönetim (1)

.

1 gün önce...

Yağmur Mardinli çiftçilere bereket getirdi

Uzun bir kuraklık döneminin ardından bu yıl bol ya [...]

1 gün önce...

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cev [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN